Зов за помощ до всички мами по света!!!

  • 3 824
  • 34
  •   1
Отговори
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Отчаяно се нуждая от информация за едно лекарство,с което трябва да започнем да се лекуваме.Лекарството се казва Tobi 300,това са ампули за инхалации 300мг/5мл.В България намерихме само един човек които го внася от чужбина(не знам точно от къде).Цената на лекарството(която той иска) е 5570лева  #Crazy,като в пакет са 56 броя които ще ни стигнат за 28 дни(лечението което ни предписаха е 28 дни правим инхалации с Tobi 300 ,след това 28 дни почиваме,после пак Tobi 300).Молбата ми Praynig към вас е такава(знам,че например  в Италия лекарствата са по-евтини)-Помогнете ми да намеря лекарството на по-нормални цени или поне да е по-малко от това което ни искат.При положение,че ще се лекуваме вече с него( newsm78и златото на Ацтеките няма да ми стигне),не знам какво да си мисля вече.Искам предварително да ви благодаря за вниманието.     Поздрави Ирка     bouquet

# 1
погледнах тук в един саит, цената е цитираната от теб  Shocked

# 2
  • Мнения: 5 475
 Точно и аз това щях да й кажа.
 Rolling Eyes

Tobi (Chiron Corporation Ltd-UK)
G/G Descrizione Principio Attivo Prezzo  Ricetta  Classe SSN
  300 mg/5 ml soluzione da nebulizzare 56 fiale monodose tobramicina (DC.IT) (FU) ? 2.825,85 OSP2
Цената е както в Бг. Peace

тук е от типа лекарства (Classe SSN- H),които се използват само в болнично заведение или на специален ражим ,определен от областите.За съжаление не може да се купи отделно.  Tired

  Не могат ли да ви предпишат някакъв заместител? newsm78
 
  Стискам палци дано намерите някакво решение. Praynig

 

# 3
  • Мнения: 2 051
Това, което откривам зза момента за Испания е, че само болниците се снабдяват с него.

Има ли друго търговско име, да го търсим по други начини?

# 4
  • Мнения: 1 393
Ето и от американски сайт цената, пак е някъде там ($ 3400):  Confused

http://www.kabsdrugs.com/Prescription_Drugs_Prices.aspx?method=I&kword=166546

Кажи, ако има заместител, ще погледнем и за него.

От какво страда детенцето ти, някакво белодробно заболяване ли?

Успех и късмет ти желая!   bouquet

# 5
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Детенце е с диагноза Муковисцидоза(Cystic Fibrosis)Лекарството ни трябва за след оперативно лечение,излизаме от болницата днес.При нашата диагноза ще го ползваме и за напред.Искрено ви благодаря за подкрепата.

# 6
  • Мнения: 847
Погледнах и във Франция в сайт- лекарството не се купува свободно от аптека ,а само 4рез рецепта...все още не съм намерила колко струва.
Съжалявам ,не ти помагам много.. Sad

# 7
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Много неприятно!

Тук се изписва само с рецепта и тъй, като се поема 100 % от осигуровката не мога да намеря цена в Нета.
 Тук не е възможно да се доберем до каквато и да е рецепта, без повод.

Детенцето ти над 6 години ли е?

# 8
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
И в Англия пише, че е само за болнична употреба. Не намерих никаква цена.Набързо погледнах, мисля, че е английско производство.
Защо не пишеш директно на производителя, обясниш ситуацията, най-вече финансова. Може веднага да ти пратят на прилична цена.

# 9
  • Мнения: 847
И в Англия пише, че е само за болнична употреба. Не намерих никаква цена.Набързо погледнах, мисля, че е английско производство.
Защо не пишеш директно на производителя, обясниш ситуацията, най-вече финансова. Може веднага да ти пратят на прилична цена.
И аз това си мислех да ти пиша.
Мисля 4е ако им обясниш как стоят нещата може да намерят някакво решение...
А за производстото има няколко  производители .

# 10
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Ще ви послушам и ще им пиша.Може ли да ми дадете имейла на фирмата производител?

# 11
  • Мнения: 1 062
Тук съШто е само в болници и само при определени диагнози. Цената е  kr 23662,20. Раздели на 4 или 5 и Ште получиш цената в лева. В сайта пише, че това е tobramycin. Съдържание: Tobramycin 300 mg, natriumklorid, svovelsyre, natriumhydroksid, vann til injeksjon til 5 ml. Тук има САМО ампули, затова се и прилага в болница. Не може да няма друг препарат на друга фирма.

http://www.novartis.com/

http://www.tobramycin.com/ Namerih i tova

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 16:03 от rkb

# 12
  • Мнения: 314
Ще ви послушам и ще им пиша.Може ли да ми дадете имейла на фирмата производител?


Намирам само този адрес на производителя според шведския сайт за лекарства:
Novartis Pharmaceuticals UK Ltd.

Wimblehurst Road

Horsham

West Sussex

RH12 5AB

United Kingdom

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Sofia 
   
  Business Unit:  Pharmaceuticals 
  Address:  Novartis Pharma Services AG, 
   Representative Office 
   Business Park Sofia 
   Building 11A, 1st floor 
   BG-1766 Sofia 
   BULGARIA 
  Phone:  +359 2 4899828 
  Fax:  +359 2 4899829 

# 14
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Тук има инфо, попрочети и ако трябва пиши на всичките е-мейли
http://www.ecfsoc.org/Newsletter/NewsletterIssue7.pdf

Общи условия

Активация на акаунт