Заради среща на Г8 Връщат Шенген

  • 673
  • 8
  •   1
Отговори
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
За тези, които ще пътуват из ЕС началото на юни.

в Стандарт 28, май, 2007
Цитат
Заради среща на Г8
Връщат Шенген
Пак показваме паспорти по границите в ЕС

БЕРЛИН. Шенген се връща за 2 седмици. От днес се възстановява строгият граничен контрол между държавите на ЕС, съобщи германското МВР. Пътуващите в страните от съюза ще трябва задължително да показват паспорт на всички граници и ще бъдат проверявани обстойно.


http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-05-28&article=190296

# 1
  • София
  • Мнения: 1 439
И аз го четох, и тъй като изпращам делегация тия дни загрях телефоните на Външно и Гранична полиция, говорих и с Кулата- всички отрекоха! Вероятно става въпрос за калпав превод на прес информация от немски и ограниченията ще важат за Германия. Поне така се надявам .

# 2
  • Мнения: 4 700
А може и zа калпаво zапълване на страници да става въпрос.  Naughty Аz съм в Германия и такова не6то не съм чула. А тук всички съседки са в ЕС и на практика граници няма. Все 6те6е да се раzчуе, ако е истина.

А пък може и българите първи да раzбират zа такива новини, zнам ли?  Joy

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Интересното е, че и аз не намерих нищо подобно написано на английски, но ако пътувам в този период бих се презастраховала  Peace
Германия е част от Шенген. България не е.

# 4
  • Мнения: 4 700
Тя Германие е част от Шенген, но тук има много чужденци. Затова си мисля, че такава новина биха я каzали. А може и аz да не съм чула. Но все пак преzастраховане е по добре отколкото да те върнат.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 550
по новините потвърдиха информацията

# 6
  • Мнения: 4 700
по кои новини, по българските ли?

П.П. Прочетох и в немските сайтове, но те пи6ат, че 6те увеличат контролите по граничните региони и всеки да може да се удостовери с лична карта или паспорт. Но да носи6 паспорт или лична карта, когато перминава6 граница, било то охраняема или не, не е ни6то ново.

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не съм чула нищо специално newsm78. Само информация за срещата. А и винаги си нося паспорта. Не тежи Peace

# 8
  • Мнения: 245
Правя хотелски резервации и знам, че за периода на срещата тези, които ще пътуват за Берлин трябва да си носят ПАСПОРТИ ( a не лични карти)

Общи условия

Активация на акаунт