последна МАЙска седмица настава - с нови бебчета ще ни дарява

  • 10 284
  • 265
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 089
svetla - аз бих отишла пак на запис. ако тоновете не са о.к. може и да те резнат. така стана с моя приятелка - 2 записа на тонове за 2 часа и после секцио по спешност.

сега ще нанеса корекциите.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 877
Къпане в солена вода (във ваничката се сипва съвсем малко морска сол) и обтриване със сол са две коренно различни неща Naughty! Първото запазва по-дълго температурата на водата и се прави профилактично за загряване (ако е студено), докато второто се прави от суеверие, за да не се случело еди какво си!!!

# 47
  • Мнения: 1 924
А , значи грешката е моя. Blush

# 48
  • Мнения: 3 089
и честито на новородилите  Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 1 877
А , значи грешката е моя. Blush

О, напълно те разбирам!!! И аз като прочетох как ги обтриват целите дечица със сол (като пушена риба) и косата ми настръхна #2gunfire. Нормално е, след такава случка, човек да реагира по-остро Peace!

# 50
  • Мнения: 1 924
Майчето ме кефи обаче как се включва на паузи.
То и аз съм същата история : Дундуркаш десет минути , блъскаш по клавиатурата десет минути и тъй Mr. Green
Тюх да му се не види и ревливият ми характер.
Днеска си прах дрешки от бременността - стабилен рев му праснах.
Даже мислех да офертирам мъжото за още едно чедо...
 Joy

# 51
  • Мнения: 3 089
хи-хи-хи
тъй е  hahaha

а камен са дра снощи 7 часа с пълно гърло. в резултат днес е И с продран глас. дрънчи като тенекия, когато се мъчи да реве.

а аз капки тобрекс капя сега в носа на дребния - отпушвали мн. добре и били "много деликатни", по думите на педи.

днес се замислих откъде у тия дребни животни такова гласище се зема и толкоз инат да реват часове наред  newsm78 аз ако съм им на мястото, ще се възползвам на макс. и само ще спяяяяяя

# 52
  • Мнения: 146
Да въпроса ми беше наистина за къпане в солена вода. Някоя мама ще го практикува ли тоя метод или няма смисъл?
majceto  за първата страничка аз съм Радка с термин 11.05 и ме има записана при родилите на 02.05 като Rozalina. Димитърчо се роди 2800 гр. и 48 см. в Пазарджик, клиника "Здраве"

# 53
# 54
  • Мнения: 90
Здравейттееееееееееееее!!!
Ние сме си вече у дома от неделя и се адаптираме към обстановката.Много вълнения бяха ,много нещо.
Сега накратко-на 22 .05 отидохме с мъжа ми в АГ за да раждаме,тъй като се оказа че таза ми е 18,бебето е високо и косо разположено и ......се наложи да преминем директно към секцио(а изобщо не бях настроена психически за това-бях твърдо за нормално раждане).Е,когато ми стана ясно че друг изход няма,започнаха подготовките и самото секцио и в 09.25 се появи нашето слънце Виктория. Grinning

# 55
  • Мнения: 205
Добър вечер на будните! То едва ли някой спи освен тук-там някой татко  Mr. Green
Искам да ви питам как ви изглеждат актовете за раждане, защото ние днес ходихме до Пловдив (където раждах) да си вземем нашия и ни дадоха някакво удостоверение за раждане... това ли е акта или си има друг на който пише АКТ за раждане newsm78 ако има откъде да си го взема?

# 56
  • Мнения: 270
rozalina за къпането се вредихме като родители едва вчера...т.е баба и дядо, които твърдя са мнооого млади слагаха сол във водата и мисляч, че добре му подейства на бебока..загря се и кротува.абе кеф.но мисля стига вече..
кимба 77 хайде да изчакаме и последните и чак тогава да се местим.
тъй никой нищо не ме посъветва за кърмата и аз съм вече  ooooh!#Crazy
А за кърмещите лежащи и аз днес го взех при мен и за първи ден си починах така.
Хайде че доберманчето ме вика.. baby_neutral

# 57
  • Мнения: 3 089
моят акт за раждане си е нормален  newsm78

приказка - изтървала съм, мила, какво си питала. иначе щях акъл да дам, вероятно...

ДУ

# 58
  • Мнения: 832
добро утро и от мен. Да се отчета и аз  Mr. Green Педи идва вчера в нас да види пъпчето- добре е, пръскам с бивацин спрей и днес ще правим първата нормална баня в корито.

Мамите с проблеми със слъзните каналчета, от опит мога да споделя никакво педи няма да ви оправи, само офталмолог, специалист. Питай патило...препоръчвам детски очен кабинет в МА всички са добри, но аз си имам и фаворит (който ни прави двете опарации на очите на детенце) така, че ако някой иска координати на лични...

имам въпросче- каката ни е първи ден на градина, в съседната група има варицела. Знаете ли, ако детето е карало шарката може ли да бъде вирусоносител, т.е. да ни донесе шарка в къщи? голямо тяхкане, ако е така трябва да я спря веднага  Sick

# 59
  • Мнения: 3 089
може, да!
детето ще е носител на вируса нещо си зостер и може дори да се разболее втори път. пиай ме мен - нали в яслата на петра има варицела от декември. все удължават карантината. аз реших да не я спирам от ясла, но тя пък и без тоа се разболя, та не ходи и намалихме потенциалната опасност. от друга страна, карантината в ДГ може да продължи неопределено дълго време - нали ти казвам, че в нашата ясла е вече 7-ми месец - все я удължават  Tired

Общи условия

Активация на акаунт