ТОЙ МАЙ Я БИЕ....

  • 5 350
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 775
В случая който визирам, жената е толкова тиха и скромна, че последното, което ще направи е да извика. Няколко пъти го напуска и се прибира пак. Има си родители, които и помагат. Лошото е, че децата са свидетели на всичко. Затова съм и притеснена. Аз бих взела мерки, но не всички са еднакви.
...ама дали в един момент няма да стане така,че да не може да извика?  smile3505
А този въпрос тя трябва да си го зададе. Сложно е!

# 46
  • Мнения: 804

Преди време имах подобна дилема. Когато поисках да извикам полиция, познати ми казаха, че никой не вика за помощ. Да не се меся, че щяло да стане по- лошо. Донякъде е така, но още ми тежи. Опитах се да говоря с жената, но тя не допускаше до себе си никой. И е нормално да е така при положение, че са я смачкали до степен да забрави себе си. Щом търпи това. Не е лесно, но трябва сам да се измъкнеш и да търсиш изход, иначе се въртим в затворен кръг. Накрая го отнася този, който се е намесил  newsm78.

Полиция може да се извика и под предлог, че безспокоят съседите. Идват и ги предупреждават за шума. Може да не й помогне много, но поне ще прекрати побоя, за съжаление само в конкретната вечер. Но аз мисля също, че ако тя сама не потърси помощ е трудно да се помогне.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 775
Полиция може да се извика и под предлог, че безспокоят съседите. Идват и ги предупреждават за шума. Може да не й помогне много, но поне ще прекрати побоя, за съжаление само в конкретната вечер.
Или ще стане още една причина да се продължи побоя, но по- тихо. Като и се завърже устата, например. Затова бях в чуденка.

# 48
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Многор много неприятна ситуация. Не искам да давам съвети, но нещо трябва да се направи, за да се вдъхне кураж на жената и тя сама да поиска помощ. Имах позната, която години наред беше малтретирана.Беше завързвана, за да не бяга и бита до кръв от съпруга си- започна да бяга от дома си и за огромно съжаление тази зимар при едно от бягствата, в стремежа си да се скрие от него- намери смъртта си.  Cry Искрено се надявам, че е на много добро място сега, което заслужава-толкова е изстрадала.
Намери начин да се сприятелите и да и дадеш увереност в себе си. Hug

# 49
  • Мнения: 4 447
Многор много неприятна ситуация. Не искам да давам съвети, но нещо трябва да се направи, за да се вдъхне кураж на жената и тя сама да поиска помощ. Имах позната, която години наред беше малтретирана.Беше завързвана, за да не бяга и бита до кръв от съпруга си- започна да бяга от дома си и за огромно съжаление тази зимар при едно от бягствата, в стремежа си да се скрие от него- намери смъртта си.  Cry Искрено се надявам, че е на много добро място сега, което заслужава-толкова е изстрадала.
Намери начин да се сприятелите и да и дадеш увереност в себе си. Hug

Много неприятно, сигурно сега той е щастлив smile3515

# 50
  • Мнения: 750
Абе не е лесно да се намесваш в такава ситуация...! Rolling EyesОт опит го знам!
И аз имах такива съседи...но се имахме с жената!И една ве4ер когато бях в тях и мъжът и се прибра....от дума на дума изпаднаха в спор!По скоро спорът го заформи той!Караше и се 4е е изкарала малко пари за деня(бакшиша от работа)!
Забърса и такъв шамар,4е и хвръкна обецата! ooooh!
После последва дърпане за косата като я вла4еше из апартамента...А аз!Аз паника....Опитвам се да го окротя с думи...ама нъц!4овека ми вика не се меси!
Когато се опитах да ги разтърва...той ме блъсна!
Е тогава полудях!
Излязох на вън и извиках полиция!
Дойдоха!Полицията влиза в тях...аз на пръсти зад тях...а те двамата си седят сякаш нищо не се е слу4вало!Аз Shocked!
При въпросите на полицаите...мъжът и отговаря,,4е не е имало такова нещо,4е не я е бил,,!А тя,си седи...гледа в земята и ...нищо,мъл4и си''!
Едва ли не аз си измислям!
Да ама не...на полицията им стана ясно какво е ставало допреди 5 мин.тъй като по земята имаше фасове и с4упен пепелник...златна обица,картината се беше изкривила на една страна(дето я блъска по стенита),при4еската и беше като разплетена кошница....Абе ясно беше 4е е имало бой!
Та....полицията вика,,Бе жена,само кажи 4е те е бил и го прибираме...''
Тя...мъл4и!
,,Не!''-вика,не ме е бил!
 ooooh!Какво пове4е да ви говоря!
После я питах,,Защо?"!Била го оби4ала! ShockedЕ....нека се оби4ат по този на4ин щом им харесва!
На другият ден той идва да ми се извинява...на мен! Crazy
А след 10 дни Галя неможа да излезе на вън...в главата беше като,,цветен телевизор''!Пак и беше показал колко я оби4а явно..... Rolling Eyes
Та мисълта ми е...Ако 4овек сам не иска да си помогне...,и Господ не може да му помогне!

# 51
  • Мнения: 4 447
Абе не е лесно да се намесваш в такава ситуация...! Rolling EyesОт опит го знам!.....
Та мисълта ми е...Ако 4овек сам не иска да си помогне...,и Господ не може да му помогне!

МОга само да кажа с възишка едно "Ооххх...." тъжно...

# 52
  • Мнения: 920
Има някакъв шанс да се уплаши от полицията, защото насилниците обикновено са страхливи.
Но според часа, предполагам, че е пиян и не разсъждава.

# 53
  • Мнения: 2 161
Добре де, ами ако се случи на теб, сама си в града, малко приятлеки, няма на кой да се опреш, всеки казва - правяй се, не си малка, тогава? Не би ли ти се искало някой да почука и да подаде ръка? Аз се опитвам да се поставя от другата страна, и съдейки от опит(не точно личен) жената като го обича и прощава ли прощава, търпи и това е едно от нещата, зарадикоито обмислям как точно да се подходи. Ако беше лесно  ... ама не е.И за годините не съм сигурна, на толкова приличаше,може и по-малка да е.
Няма значение дали е сама жената в града или не.Още повече тя има семейство,а то е по-важно от всички приятелки.Щом я бият,значи тя си седи и не предприема нищо,за да промени събитията.Това е личен избор.Изобщо не е уместно ти да ходиш до тях и да търсиш начин да се сближите.Нямаш шансове да ти се довери.Или викаш полиция на своя глава или...Малтретираните жени сами трябва да си вземат решенията.И колкото и цинично да звучи-щом си траят,значи го заслужават.Аз не мога да разбера що за мазохизъм е да те посиняват всяко вечер,а ти да се правиш на ни чула,ни видяла.

# 54
  • Мнения: 364

Няма значение дали е сама жената в града или не.Още повече тя има семейство,а то е по-важно от всички приятелки.Щом я бият,значи тя си седи и не предприема нищо,за да промени събитията.Това е личен избор.Изобщо не е уместно ти да ходиш до тях и да търсиш начин да се сближите.Нямаш шансове да ти се довери.Или викаш полиция на своя глава или...Малтретираните жени сами трябва да си вземат решенията.И колкото и цинично да звучи-щом си траят,значи го заслужават.Аз не мога да разбера що за мазохизъм е да те посиняват всяко вечер,а ти да се правиш на ни чула,ни видяла.

Шанел, съгласна съм с теб. И аз не разбирам, но се опитвам.

Я да помислим от гледна точка на малтретираната жена.

Дали съпругът и е първият насилник в живота и?
Такива жени, обикновено, са били тормозени като малки в семейството. Затова те не разпознават насилника. Те не познават друг тип поведение.
Често стават зависими от насилника, т.нар Стокхолмски синдром -
психологически феномен, при които пленен или отвлечен човек се привързва към похитителя си и изпитва позитивни чувства към него.

В случая пленен няма, но когато човек се сблъсква с насилието от ранна възраст, то той го възприема като нещо нормално.
Затова, такива жени избират съпруг, който е копие на бащата, примерно!

С годините, на тях им се вменява чувство на вина. Те мислят, че заслужават подобно отношение, защото не правят нещата както трябва. Чувстват се като нищожества. Мислят си, че никой няма да им обърне внимание, защото са боклук! Все неща, насаждани с времето! Една лъжа, повторена сто пъти, става истина!
Почти винаги са шантажирани с децата си или с близките си!
Пред вероятността да не видиш децата си или нещо да се случи на близките ти....избора не е лесен, защото психиката им вече е разбита.
Ако са били насилвани още като деца, вероятността да се приберат с децата при родителите си, автоматично отпада! Те няма да приберат дъщеря си, заради толкова "нормално" нещо, като малко бой! #Cussing out

Все пак, ако такива жени бъдат окуражени и започнат разговори с психолог, то с времето ще намерят сили да се откъснат, защото малко, по малко ,те ще променят мисленето си. Ще осъзнаят, че имат сили и възможност да се борят и, че има хора, готови да им помогнат!

Познавам такава жена. Тя се разведе, но разговорите с психолог започнаха в болницата. Защо беше там? Беше изпила половин бутилка кислол! Едва я спасиха!!!
Направила го, защото мъжът и се обадил по телефона и и казал, че, когато се прибере, ще прекара нагорещен шиш от долу на горе / през детеродните и органи/!!!
До там ли трябва да се стига!

Аз бих се намесила! Иначе, цял живот ще ме гложди съвестта, че не съм опитала!

# 55
...
Проблема наистина е много сериозен и държавата трябва да създаде адекватни закони, които да се спазват.

Опа, по-полека, защото границата между намеса и вмешателство е много тънка.

# 56
  • Мнения: 4 447

Няма значение дали е сама жената в града или не.Още повече тя има семейство,а то е по-важно от всички приятелки.Щом я бият,значи тя си седи и не предприема нищо,за да промени събитията.Това е личен избор.Изобщо не е уместно ти да ходиш до тях и да търсиш начин да се сближите.Нямаш шансове да ти се довери.Или викаш полиция на своя глава или...Малтретираните жени сами трябва да си вземат решенията.И колкото и цинично да звучи-щом си траят,значи го заслужават.Аз не мога да разбера що за мазохизъм е да те посиняват всяко вечер,а ти да се правиш на ни чула,ни видяла.

Шанел, съгласна съм с теб. И аз не разбирам, но се опитвам.

Я да помислим от гледна точка на малтретираната жена.

Дали съпругът и е първият насилник в живота и?
Такива жени, обикновено, са били тормозени като малки в семейството. Затова те не разпознават насилника. Те не познават друг тип поведение.
Често стават зависими от насилника, т.нар Стокхолмски синдром -
психологически феномен, при които пленен или отвлечен човек се привързва към похитителя си и изпитва позитивни чувства към него.

В случая пленен няма, но когато човек се сблъсква с насилието от ранна възраст, то той го възприема като нещо нормално.
Затова, такива жени избират съпруг, който е копие на бащата, примерно!

С годините, на тях им се вменява чувство на вина. Те мислят, че заслужават подобно отношение, защото не правят нещата както трябва. Чувстват се като нищожества. Мислят си, че никой няма да им обърне внимание, защото са боклук! Все неща, насаждани с времето! Една лъжа, повторена сто пъти, става истина!
Почти винаги са шантажирани с децата си или с близките си!
Пред вероятността да не видиш децата си или нещо да се случи на близките ти....избора не е лесен, защото психиката им вече е разбита.
Ако са били насилвани още като деца, вероятността да се приберат с децата при родителите си, автоматично отпада! Те няма да приберат дъщеря си, заради толкова "нормално" нещо, като малко бой! #Cussing out

Все пак, ако такива жени бъдат окуражени и започнат разговори с психолог, то с времето ще намерят сили да се откъснат, защото малко, по малко ,те ще променят мисленето си. Ще осъзнаят, че имат сили и възможност да се борят и, че има хора, готови да им помогнат!

Познавам такава жена. Тя се разведе, но разговорите с психолог започнаха в болницата. Защо беше там? Беше изпила половин бутилка кислол! Едва я спасиха!!!
Направила го, защото мъжът и се обадил по телефона и и казал, че, когато се прибере, ще прекара нагорещен шиш от долу на горе / през детеродните и органи/!!!
До там ли трябва да се стига!

Аз бих се намесила! Иначе, цял живот ще ме гложди съвестта, че не съм опитала!

От края на историята ме заболя и ми стана едно гадно.... отвратително ...

И определено следващия път,когато горе има тупордия ще сеобадя вполицията. Само незанам как ще влязат вблока, като вратата се затравя долул, а домофона не бачка.... Tired Tired

# 57
  • Мнения: 2 161
И определено следващия път,когато горе има тупордия ще сеобадя вполицията. Само незанам как ще влязат вблока, като вратата се затравя долул, а домофона не бачка.... Tired Tired
Ами ще слезеш долу и ще изчакаш полицаите.Те идват много бързо.

# 58
  • Мнения: 1 233
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.

Да, и аз съм съгласна с това.

# 59
  • Мнения: 4 447
И определено следващия път,когато горе има тупордия ще сеобадя вполицията. Само незанам как ще влязат вблока, като вратата се затравя долул, а домофона не бачка.... Tired Tired
Ами ще слезеш долу и ще изчакаш полицаите.Те идват много бързо.

Мда....супер в 3 презноща Tired

Общи условия

Активация на акаунт