ТОЙ МАЙ Я БИЕ....

  • 5 352
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Доро утро,

макар,че за някой може би хич не е такова и с тези си думи визирам съседите отгоре. До сега няколкопъти ни се е случвало да "присъстваме" на скандалите и то най-вече виковете и обидите на мъжа,но снощи много се притесних. Тоя изверг май я размяташе, защото се чуваха неистови трясканици и блъсканици, жената през плач го питаше или по-скоро молеше: "Защо го правиш?Защо го правиш?!" Не разбирах точно той какво говори, но за да чуя толкова ясно думите й си мисля,че беше на земята тя....  Cry Praynigдано да греша и да е трошил не нея, а друго, макар,че след последния як трясък всичко утихна, после за малко пак ги чух,но слабо.... Предствете си какво е било щом се събудихме ние и за малко да се събуди и детето,атой обикновено им пропуска изпълненията....А аз съм я виждала - една мъничка и слабичка, много мила на не повече от 27. Имат детенце на 2г.,но до колкото знам е при нейните родители и винаги чувам,когато е при тях,защото вика и се смее,пее и тропка по пода. И този сериал винаги започва в малките часове обикновено след 1-2. Един от последните,  в който тоя я наричаше каква ли не пред  брат си (съдейки по другия глас, който чувах и обръщението) започна към 2:30 и свърши към 5, като цялото беше придружено от от блъскане,викани и яко надънена музика,а тя пак плачеше. Аз съм потресена и много притеснена, чудех се дали да не звънна в полицията, но незнам имам ли право да се намесвам и дали няма да усложня положението или полицията като дойде, да каже кой ги е повикал и тоя после да дойде да се саморазправя ... Искам да помогна, но незнам точно как. Вие как бихте постъпили?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Обърни се към полицията.

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.
точно така!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Обърни се към полицията.
Непременно и колкото по бързо толкова по добре!Настръхвам при такъв прочи!Ужасс!
Имат ли деца?

# 5
  • Мнения: 4 447
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.

Ами по-скоро не съм. Веднъж или два пъти сме си говорили, почерпих я с бонбони, когато се роди малкия. И кога да сеобадя вполицията? Сега или на следващото изпълнение? Tired

# 6
# 7
  • Мнения: 184
Имам приятелка, която работи в агенция за закрила на малтретирани жени и деца. Ако прецениш, че трябва да се направи нещо, а според мен трябва, кажи. Ако можеш поговори със съседката и я питай дали иска координати на тази агенция. Не знам как точно се казва агенцията, но това не е важно. Успех!

# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Анче - мамче, при следващата такав сцена, изобщо не се колебай - звъни на полицаите. Те ще дойдат и ще го поставят на място този "мъж". Вече има закон за защита от домашното насилие!

# 9
  • Мнения: 2 161
Много ми е гадно,когато чета такива теми.Аз съм се намесвала в такава ситуация.Извиках полиция,опитах се да защитя жената.Предложих й да поживее в къщи известно време,бях готова направо ключовете за вилата да й дам,да се усамоти,да помисли...До сутринта с нея говорихме как евентуално тя ще промени живота си.На другият ден пътувах до София,връщам се,паркирам колата в гаража,а тя на среща ми-с тъмни очила."Не се намесвай повече,само ми усложняваш положението"-ми казва и се врътва и заминава.Три цигари съм изпушила в колата,преди да се кача горе.

# 10
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.

Ами по-скоро не съм. Веднъж или два пъти сме си говорили, почерпих я с бонбони, когато се роди малкия. И кога да сеобадя вполицията? Сега или на следващото изпълнение? Tired
Когато има скандал. Кажи, че се нарушава тишината и че може да става въпрос за домашно насилие. Те ще видят какво е...  Иначе никой няма право да се намеси, за съжаление, това е семеен проблем. Дори и да ги видят, че я бие, ако тя не подаде жалба, май нищо не може да се направи...

# 11
  • Мнения: 711
Ние имаме подпбна ситуация. Под нас живее една луда с дъщеря си и постоянно се бият, карат и все нещо се тряска, но не само посред нощ, ами и през деня. Аз доста често викам полиция и от известно време май са кротнали, понеже вече не ги чувам. Тъй че и моят съвет е да се обадиш на полиция в този момент. Те няма да кажат на комшиите ти кой ги е извикал, ако това те притеснява, но ще те питат за името за да го запишат в протокола за сигнала, който им е бил подаден.  Peace

# 12
  • Мнения: 7 186
Дай и координатите на Анимус http://www.animusassociation.org/
Гореща Телефонна Линия
 за пострадали от насилие
 +3592 981 76 86
 
Полицията май нищо не прави в такива случаи.

# 13
  • Мнения: 920
Говори с жената. Ако тя е на мнение, че трябва да търпи, никой не може да й помогне.
А може както казва Шанел да стане по-лошо - да си го изкара на нея.

# 14
  • Мнения: 9 865
   А над нас живеят пияници. Мъж и жена. Имат деца, момиченце много сладко и момче, което май има някакво увреждане. Пият, крещят и се бият до сутринта понякога. Не знам кой кого бие, но са пълни парцали. Ние живеем от скоро в този блок и не знам другите съседи как понасят и какво мнение имат за въпросното "семейство". Имам чувството, че и да се обърна към полицията нищо няма да се промени, а за разговор от наша страна и дума не може да става. С пияници да се разправяш е все едно да говориш на радиото. Жал ми е за дечицата и за собственото ми спокойствие...
   И не знам какъв е тоя късмет мой в предишното жилище пак имахме такъв проблем над нас. Младо семейство точно както го е описала анче_мамче и абсолютно същите истории. Тогава сме се обаждали в полицията и съседите също, идвали са полицаи, водили са го в районното и като се прибере пак се започва същото. Яко музика, караници, бой и разправии и то пред други хора, които очевидно са у тях... Кажете ми с какво помага полицията тогава?!
"Не се намесвай повече,само ми усложняваш положението"-ми казва и се врътва и заминава.

След побоите и изпълненията след като е идвала вече полиция (винаги ужасни поне по това, което се чува) съм се чувствала още по-гадно, защото все едно си го изкарваше наистина на нея това, че ние сме се обадили и сме повикали ченгета.

Общи условия

Активация на акаунт