Един ден на море с бебе!

  • 798
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 408
Предстои ни за първи път да отидем на море с нашето бебе на 1г и ме интересува как протича един ден - ставане, хранене, плаж, спане, игра и т.н. Благодаря за споделения опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
За нас дните протичат според нашето настроение и режима на бебето. А на годинка съвсем не е бебе.
Моите деца бяха на по годинка и 4-5 месеца на първото си море. Ако мога да обобщя някакъв режим, той би изглеждал така:
- ставане
- закуска
- плаж
- къпане
- обяд
- спане в стаята
- следобедна закуска на плажа
- плаж
- къпане
- вечеря
- разходка, пийване...
- лягане
Играта присъства във всичко, освен в спането. Имало е дни, когато са спали и на плажа.

# 2
  • Мнения: 1 080
Ние водихме Додата на 1г.8м. на море в Ахтопол. Ходехме на плаж или сутрин,ако успеем да станем всички в някакво прилично време или след 4 часа следобед.
Ако е сутрин:
1. Като станем хапваме, правим една разходка, запасяваме се с вода, бира и нещо за хрупане;
2. Отиваме на плажа, докато стигнем на Дода му се е доспало и на плажа спи(в количката и един чаршаф мятах отгоре да не го пече и спеше с часове);
3.Като се събуди поцапа във водата, поиграе и си тръгваме от плажа, след което отиваме да обядваме;
4. После се прибираме на сянка и да починем в квартирката и като стане към 5-6 часа хукваме пак на разходка, пием кафе, прибираме се помотаме се..
5. Вечеряме;
6. Пак се разхождаме, докато Добромир заспи.
7. После с приятели до късно, лафче и т.н докато можем после спанак....
Ако е следобед:
1. Ставаме с малкия, тати обикновено го оставяме да поспи до по-късно, ние излизаме на разходка.
2. Прибираме се малко преди обяд взимаме тати и отиваме някъде да обядваме
3. Малкия ляга да спи ние с тати се мотаме Party
4. Като стане хапваме нещо и заминаваме на плаж там откарваме до към 6.00.
5. После разходка, спирка за кафе и бира прибираме се да се оправим
6. Излизаме да папаме.
7. Разходка, ако Добромирес не е заспал и после пак сядаме с тати някъде...

Това е общо взето....не сме се старали да спазваме конкретен режим, съобразявали сме се с обстоятелствата.

Обядите и вечерите ни са били предимно навън по заведения. Не сме имали проблеми. Добромир много обича супа на обед задължително съм го хранила със супа, а ако не то с нещо готвено. В заведението, в което най-често обядвахме имаше винаги 3-4 вида супи и още толкова манджи, което мен много ме радваше, защото беше и вкусно и прясно приготвено. Ако стена хотел предполагам няма да стоят така нещата, но ако сте на квартира или бунгала трябва да си набележите местенцата за хапване...

# 3
  • Мнения: 7 106
На морето режима доста често се променя, така че не прави планове предварително  Grinning Wink.
На първото море, дъщеря ми беше на 1г.3м. От доста време беше махнала предиобедния сън, но там започна да спи на плажа по 1-2 часа до обяд.
Събуждаше се рано сутрин, закусвахме и веднага на плаж. Стояли сме не по-късно от 12 часа, след което се прибирахме за обяд, къпане и спане. Следобед също спеше доста, изобщо морето и влияе доста положително  Laughing и след следобедната закуска излизахме на разходка, търсехме детски площадки и забавления. Вечеряхме по ресторанти и понякога, когато имахме компания тя си заспиваше в количката и после я пренасях направо в леглото. Следобед не сме ходили на плаж, защото тя спеше до 5-6 часа и затова предпочитах следобедите да я заведа да поиграе някъде с деца или да види нещо интересно  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 790
Подкрепям казаното от Зори, че на морето режима се променя. Повече движение, разнообразие и впечатления - затова и повече сън.
При нас винаги първия ден е критичен - нервничи, не иска да заспи, след това заспива по никое време, не иска да седи на масата да се храни и т.н.
Като свикне с новата обстановка нещата си идват на мястото. Весела почивка!

# 5
  • Мнения: 3 069
Здравейте!
Имам и аз едно питане...
От 18.06 сме на море и се притеснявам как ще ходиме на плаж,след като Вики спи 2 пъти на ден и то точно по времето когато е най-подходящо за плаж.Преди обяд спи от 10 до 12 а след обяд спи от 16 до 18 часа.
не можем да го водим по най-големите жеги...не знам какво ще правя.
Някой ако може да даде съвет, ще съм много благодарна.

Извинявам се на авторката на темата, че я използвам и аз но нямаше смисъл да пускам нова!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
Може да спи на плажа. А може и временно да си промени режима - като се заиграе във водата едва ли ще му е точно до спане.

# 7
  • Мнения: 2 467
Ставане към 8. Закуска. Плаж. Към 11-12 се прибираме. Баня. Обяд. Сън. Следобедна закуска. Плаж. Баня. Вечеря. Аперитив. Сън...

emoli, може да промените режима на спане. Детето като види морето, определено няма да му се спи първите дни  Laughing А и да заспи на плажа не е фатално. В количката  под чадър.

# 8
 :oops:moeta beba ot dva meseza spi denem na plaga a e na 10 meseza deteto samo ste se prigodi kam obstanovkata ne go misli

Общи условия

Активация на акаунт