критерии за избор на количка

  • 2 035
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте на всички.

Нуждая се от помоща Ви. Когато си купувахте/купувате детските колички какви бяха критериите по които ги избрахте/избирате?

# 1
  • Мнения: 5 391
Аз държа да е лека, по възможност не с пластмасови, лесно чупещи се колела, да е комбинирана.

# 2
  • Мнения: 46 436
4 гуми, големи, непомпащи се.
Добри амортисьори, лесно управление.
Напълно легнало положение.
5 точков колан.
Обръщаща се дръжка.
Чупеща се дръжка.
До 250 лв. (За 208 лв. купих)

# 3
  • Мнения: 1 976
Здравейте на всички.

Нуждая се от помоща Ви. Когато си купувахте/купувате детските колички какви бяха критериите по които ги избрахте/избирате?

Зависи, дали количката е за новородено или не...лятна или комбинирана? Ако доуточниш нещата, може би критериите ще са по- точни.  Hug

# 4
  • Мнения: 867
Лека, маневрена, да ляга.
Но наистина не може всичко, то е като при автомобилите. Ако е добра возията, то пък е по-тежка, ако е супер лека, то пък е с малки колела и т.н.

# 5
  • Мнения: 617
Аз държа да е лека, по възможност не с пластмасови, лесно чупещи се колела, да е комбинирана.

Да не е много голяма и да може да влиза във всички автобуси, да е маневрена

# 6
  • Мнения: 689
Когато избирах количка гледах да е комбинирана, с положение на коша - бебето към мен, да не е тясна. Не държах количката да е лека, защото колкото е по-лека толкова е по-нестабилна в повечето случаи.

# 7
  • Мнения: 676
Погледнах, че си от Варна и за тукашните ветрове е хубаво покривалото да има леко повдигнато,така че да пази от вятъра.Не знам дали го обясних правилно, а иначе да е лека,ако имаш кола да влиза в багажника и това за покривалото.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Изключително гледам да е удобна на детето: широка, да вози меко, да е комбинирана, с кош имли обръщаща се дръжка, да става и за студено време...
След това вече гледам за свое удобство. Е, да влиза все пак в асансьора.... Grinning

# 9
  • Мнения: 256
Никол, твоите изисквания са били доста близки до моите в момента. Каква количка взехте в крайна сметка и доволна ли си?

# 10
  • Мнения: 17 402
С първото дете нямах никаква представа. Избрах я с обръщаща дръжка и задни завиващи гуми- широка, маневрена и до тук с плюсовете.
Сега критериите ми са: лека, маневрена; да не е тясна и прекалено къса; да има чувалче и дъждобран към нея. Просто не ми се дават пари и за лятна количка.

# 11
  • Мнения: 46 436
Никол, твоите изисквания са били доста близки до моите в момента. Каква количка взехте в крайна сметка и доволна ли си?

"Pepino" на arti  Simple Smile
Нямам забележки към количкaта, даже лятната не ползвах, тази беше по-маневрена и лека за управление  Sunglasses

# 12
# 13
  • Мнения: 1 294
Да е маневрена
Сенника и да се пречупва силно напред и на него да има прозорче(моя няма такова, голяма глупост)
Да има покривало, за зимата
Да е сравнително лека
Да се сгъва лесно и компактно
Да има амортисьори на гумите, че по нашенските тротоари яко сафари пада Mr. Green
Ако зимния кош(той всъщност се води кош за новородени) е портативен също е предимство.Бебето в първите месеци спи много често и когато пътувате с кола е голямо удобство.Не се налага да събуждаш бебчо за да го прибереш в колата или да го преместиш някъде.Освен това първите месеци аз моята количка с такъв кош си я ползвах и за легло на малката, въпреки че имахме кошара.Така си я разнасях из стаите навсякъде с мен.
Количката ми е Венеция+ на Чиполино

# 14
  • Мнения: 2 242
Моите изисквания доста се промениха с времето, но значение най-вече има дали купуваш комбинирана или само лятна количка.
За комбинирана – 4 големи гуми (не пластмасови) и добри амортисьори, обръщаща се дръжка, добре уплътнена (особено гюрука откъм главата), с покривало и по възможност гюрука да има горно отворче
за лятна – 6 малки гуми, колани през раменете
е и разни глезотии са добре дошли - голям кош, масичка за хранене/чашки

Ако ще е количка за малко бебе най-важни според мен са – мекото возене и добра проходимост, а за поотраснало бебе – теглото, стабилност и маневреността.
Пс. нашата Пепино се счупи откъм повдигащият се механизъм, точно металното шило с което се застопорява Cry

Общи условия

Активация на акаунт