Докога пасирахте?

  • 1 626
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 153
Явно си отглеждам глезан. Вече е на 1 год и 1 месец, а ако усети по-едро парче си бърка в устата и го вади. И става такова мазало. Ужас.
Иначе яде попара, череши, бисквити и др. на големи парчета. Но пюретата ги иска пасирани.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво беше на годинка и 1-2 месеца когато спрях да пасирам.

# 17
  • Мнения: 1 446
До към 10-я месец съм пасирала фино. След това до годинката по едро. После започнах по ситно , кота за супа да режа продуктите в храните , които му готвех. За протокола на 1г. имаше 12 зъба , и това няма връзка със сдъвкването на храната.

# 18
  • Мнения: 27 524
Я ти дъвчи с 4 предни мизерни зъбчета  Mr. Green
До година и половина пасирах, даже за някои неща и продължавам  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
До 1 годинка  Peace (тогава имахме 2 зъба)
После намачквах с вилица и сега продължавам така  Peace

# 20
  • Мнения: 104
До годинката Crazy

# 21
  • Мнения: 867
До около 9 месец-просто детето много добре дъвчеше,  сега ако е пасирано не го яде!

# 22
  • Мнения: 772
Все още пасирам.Единствено попарата давам намачкана.Имаме 2 зъба.

# 23
  • Мнения: 5 362
Докато тръгнахме на детска кухня.
Peace
И ние така.От 6-7-я месец.

# 24
  • Мнения: 391
На година и шест месеца продължавам да пасирам някои храни ,не всичко.
Можеш да отделиш  част от храната и да я пасираш , а останалата част да  намачкаш  добре с вилица ,след което да смесиш двете части.Аз така започнах да правя след като навърши една година . Преди това ядеше пюрета на Хип,Нестле и Гербер за съответната възраст.Меките баници много помогнаха в нашия случай ,защото  дъщеря ми ги харесва.Сега сама си иска да гризе корички хляб и солети ,но  същевременно  продължавам да пасирам отвреме-навреме.

# 25
  • Мнения: 2 577
никога нищо не съм пасирала, нито на баткото, нито сега на малката  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 270
Пасирах до 11 месеца.

# 27
  • Мнения: 296
А сварено пилешко месо може ли да се пасира с пасатор или трябва с нещо друго? Д знам дали да пробвам изобщо, или купено пюре направо да му давам.

# 28
  • Мнения: 1 615
Никога, макар че до доста голяма изобщо нямаше зъби. Но още щом се научи да седи, всеки ден й давах 1/2 обикновена бисквита да я "бори" с голите венци. Повечето отиваше по лицето, ръцете и дрехите й, но поне се научи да използва правилно устата си Wink

# 29
  • Мнения: 397
Продължавам да пасирам някои храни или да ги "намачквам" с вилица. Peace

Общи условия

Активация на акаунт