Корк + балатум = мухъл?

  • 6 458
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
Моля, ако има някой който е пострадал от това да ми пише-вярно ли е това или са само предположения? Предполагам, че важи и за ламинат?!
Взехме корк с клик - ситема и в магазина ни обясниха, че не е нужна замазка да се прави, ако е с този вид система за поставяне/ако е равен пода, разбира се!/. Майстора с един голям нивел замери пода-не е идеален, но не е и в лошо състояние. Та решихме да сложим корка върху балатума, но след като го казах на моя позната, тя ми я заяви, че тяхни познати са поставили ламинат върху балатум и сега имали мухъл. Sad
Чакам вашите съвети и мнение, които много ценя, защото благодарение на вас, мъж ми се съгласи за корка.  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
За въздействието на корка и ламината върху балатум нищо не съм чувала, но съм виждала как, като се махне стар балатум, отдолу всичко е изгнило и мухлясало. Нали балатумът има един долен слой като кече - именно той се запарва и загнива. По-добре е да махнеш балатума. Все пак слагаш нова и при това скъпа настилка.

# 2
  • Мнения: 479
Защо ще правите гробница на еди-колко си годишната гадост, дето се е събрала под и на балатума? Мухъл, акари, бацили и т.н. - супер нехигиенично! Та за какво е ремонта тогава - само за да е красиво ли?

 Иначе няма логика тепърва да избие мухъл под ламината, та нали "безплатната" подложка, с която се продава ламината е пак пвц или пвх или нещо от сорта newsm78

# 3
  • Мнения: 3 251
Проблемът е в наличието на мебели, които няма как да се махнат от стаята-няма къде да ги сложа и по-удобно ще е /ако не се прави замазка/ да се преместят в единия край на стаята и да се положи корка, после - върху наложената настилка и да се довърши поставянето му.

# 4
  • Мнения: 479
има различни подложки - 2мм, 5мм , с разли4ни ка4ества. Един колега си постави 2 подложки една върху друга под ламината.
Може да има вариант да се постави някакъв вид подложка като се махне балатума и пак да не се прави замазка - проучете какво може да се направи- всичко е толкова динамично сега. Трябва да стане!

# 5
  • Мнения: 3 251
Подложка сме предвидили-мисля, че е 3 мм или повече, с това се занимава мъжа ми. На мен задачата бе да избера цвят и модел на корка. 

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Сапфира,
Питай патило, не питай старило! Thinking
Имахме балатум в кухнята. И за да не местим много мебелите, (както ти казваш!), си направихме ремонта по схемата
да се преместят в единия край на стаята и да се положи корка, после - върху наложената настилка и да се довърши поставянето му.
Но всичката замазка беше върху балатума, по съвета на вещ в занаята майстор! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
След 3 години направихме основен ремонт, махнахме всички мебели от кухнята, изнесохме ги по другите стаи, изстъргахме всичко до плоча, сложихме  теракот, защото беше започнало да мирише страшно много на мухъл. След дългообстойно изследване откъде мирише, се установи, че е от пода - зад мебелите се беше образувал мухъла. Подът не можел да диша от никъде и затова станало така.
На майстора, който даде ценният съвет да се сложи замазката направо варху балатума и после да се сложи отгоре корка ми идваше да извия врата или най-малкото да го оставя без възможност да практикува професията си повече, ама не го намерих! #2gunfire #Cussing out Sick
Та .... И моят съвет на препатила е:
Не слагай корк върху балатума!   Naughty
Направете ремонта като хората:  сместете мебелите на половината стая, махнете от там балатума, поставете замазка, сложете корка, след като изсъхне добре -  преместете мебелите и после донаправете ремонта и на останалата част от стаята.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 23:13 от Radostin4eto

# 7
  • Мнения: 3 251
Radostin4eto, благодаря много !
Това ми беше нужно да знам, значи не е легенда чутото...
А вече сме решили да правим замазката, само чакаме да дойде дограмата и още малко довършителни работи има по тавана и стените!
Благодаря на всички за съветите! Знаех си аз, къде ще получа адекватни и компетентни отговори  bouquet

# 8
  • Мнения: 8 999
А защо се налага да правите замазка. Под балатума какво е? Със сигурност си има замазка на пода. Не мога да си представя, че е голата бетонна плоча без нищо, със стърчащи тук-там арматури. Повдигнете балатума и вижте как е отдолу. Може би няма да се наложи да се прави нова замазка. Дано!

# 9
  • Мнения: 3 251
baibibi , като надигнахме балатума се накърти всичко-явно яко е запелен и стана всичко леш  ooooh! Днес изнесохме /продадохме/ мебелите, чакаме довършителните работи на майстора по тавана и ще почва лека, заглаждаща замазка и на пода.

Общи условия

Активация на акаунт