Предупреждавате ли шофьорите на пътя,че има полиция?

  • 3 185
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Никога не съм го правила, няма и да го направя.

А,защо? newsm78
Не се заяждам,просто ми е интересно,какви са ти мотивите,за да не го правиш?

# 16
  • Мнения: 4 380
Все пак ако спазваш закона няма да те спрът...

Това не го написа сериозно, нали?
За БГ си пишем...не за САЩ Simple Smile

Била си спирана и глобявана без да си нарушила правилника за движение? Или си чувала за подобни случаи? Shocked

По темата...Никога не съм го правила, не бих го и направила. Абсолютно смятам, че се прави лоша услуга. След това се възмущаваме на количеството загинали по пътищата, на превишена скорост, неправилно изпреварване или употреба на алкохол от шофьори.
Полицаите са там за да си вършат работата и санкционират тези, които са в нарушение. Колкото повече санкции, толкова по-малкък е шанса да повтарят отново. Санкциите в България никак не са строги за разлика от тук, затова несъвестните шофьори си правят каквото искат.

Ако знаеше, че за шофиране в пияно състояние ще се лиши от шоф. си книжка, вероятно никога не би го направил.  За превишена скорост ще си получи не само глобата, но и точките в книжката, което ще му вдигне застраховката, ще намалява веднага с влизането в населено място без да чака да го хванат полицаите от засада.

Няма обаче адекватни наказания, няма и съвестни шофьори. И колкото по-малко такива, толкова повече жертви по пътищата.

# 17
  • Мнения: 11 003
Винаги го правя.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Винаги  Peace

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Била си спирана и глобявана...

Спирана - да.
Глобявана - не.

Но да ми утрепат 20 мин. от времето с глупости ми е достатъчно изнервящо.
Все още не мога да разбера какво ги боли имам ли резервна гума или не, къде ми е аптечката и подобни.

Хич не съм съгласна, че КАТ-аджиите си вършат работата честно, почтено и както му е реда.
Твърдението, че няма съвестни шофьори е невярно.

# 20
  • Мнения: 4 380
Била си спирана и глобявана...

Спирана - да.
Глобявана - не.

Но да ми утрепат 20 мин. от времето с глупости ми е достатъчно изнервящо.
Все още не мога да разбера какво ги боли имам ли резервна гума или не, къде ми е аптечката и подобни.

Хич не съм съгласна, че КАТ-аджиите си вършат работата честно, почтено и както му е реда.

Приемаш, че си вършат работата, а тяхната работа е да санкционират нарушители, което ще направи живота и здравето ви по-малко застрашен. Това е. Обикновенно не спират и не глобяват без основания.

С предупреждаването на някой идиот нищо чудно да сте направили така, че катаджиите да не го спрат и на следващия завой да убие човек.

# 21
  • Мнения: 6 618
Винаги го правя.

# 22
  • Мнения: 6 618
Била си спирана и глобявана...

Спирана - да.
Глобявана - не.

Но да ми утрепат 20 мин. от времето с глупости ми е достатъчно изнервящо.
Все още не мога да разбера какво ги боли имам ли резервна гума или не, къде ми е аптечката и подобни.

Хич не съм съгласна, че КАТ-аджиите си вършат работата честно, почтено и както му е реда.

Приемаш, че си вършат работата, а тяхната работа е да санкционират нарушители, което ще направи живота и здравето ви по-малко застрашен. Това е. Обикновенно не спират и не глобяват без основания.

С предупреждаването на някой идиот нищо чудно да сте направили така, че катаджиите да не го спрат и на следващия завой да убие човек.


Ох,де да беше права .Спират за да си вземат рушвета или да си изпълнят нормата за актовете.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Била си спирана и глобявана без да си нарушила правилника за движение? Или си чувала за подобни случаи? Shocked

..................................
Няма обаче адекватни наказания, няма и съвестни шофьори. И колкото по-малко такива, толкова повече жертви по пътищата.

Непрекъснато ме спират, НЕПРЕКЪСНАТО - в повечето случаи 20 минутните ни разговори за товяа къде отивам, какво работя, каква точно ми е колата и прочие и прочи са ми безкрайно неприятни.

Рядко ме глобяват, но веднъж заради полицейски неуредици ми се случи нещо много по-неприятно /бях абсолютно изрядна/, та дори ми задържаха колата за седмица по средата на пътя София - Варна... Което ми струва много повече от глоба.  #Cussing out

Адекватни наказания, ама за адекватни правила... Писнало ми е от ограничения 60 или дори 40 по прав извънградски път #2gunfire

По темата - Винаги предупреждавам и се радвам като ме предупредят.  

# 24
  • Мнения: 5 228
Не предупреждавам. Не толерирам нарушителите по пътищата.

# 25
  • Мнения: 4 380

Ох,де да беше права .Спират за да си вземат рушвета или да си изпълнят нормата за актовете.

Няма начин. Първо, едва ли някой все още дава рушвети. Второ, ако един акт е написан неправомерно, има законна процедура да опротестираш.
Това са приказки от "хиляда и една нощ"- не съм чувала за глобявани без причина.

Но грешка винаги може да стане- за това има законен ред. Служителите на реда трябва да всяват страх и уважение.

Цитат
Непрекъснато ме спират, НЕПРЕКЪСНАТО

Значи има причина да те спират непрекъснато. Защо мен не спират? Съмнителна им е колата ти или...има нещо. Задай си този въпрос и промени нещата!

Цитат
Писнало ми е от ограничения 60 или дори 40 по прав извънградски път

След като е сложено такова ограничение, значи има причина. Случват се и откровенни недоразумения- затова обаче трябва да се сигнализира.

# 26
  • Мнения: 3 098
Обикновенно не спират и не глобяват без основания.


Напротив,спират.
Надявам се да не са вси4ки такива.
Най_оби4ат 4ужди регистрации.И най им става гадно,като разберат,4е не си с българска книжка.Тоест и акт да ти направят,няма как да стигне до страната,в която пребиваваш. Mr. GreenЗа рушвет да не говорим.
Най_ми е густо да ми каже айде от мен да мине,а аз да го питам къде са знаците за еди какво си,което казва 4е съм нарушила.М,да то е лесно да приклекнеш в някой храст и да изско4иш пред колата с риска да те отнесат,но е много трудно да обясниш за какво си ги спрял хората.

# 27
  • Мнения: 367
Какво говориш? Това ми е любимото. И хората ми се усмихват и ми махат.  Laughing
Подържам по-горните изказвания. Катаджиите се крият зад храстчета. Колите си крият. Изскачат из засада. Наскоро чух, че шофьор, пътуващ сам, отказал дори да спре. Спрял чак в населеното място. Но те си се държат аслъ като престъпници.
Peace

# 28
  • Мнения: 2 259
Карам от 7 години и се старая да спазвам правилника.Ако съм сгрешила си го отнасям.Не са пазаря,признавам си грешката и си плащам за това.Имам 3 акта/без колан,превишена скорост и навлизане срещу знак/ и едно леко ПТП по моя вина.Мисля ,че съм права!Ако спазваш закона ,не бива да те плаши пътния полицай!
Това му е работата все пак,да следи за спзването и изпълнението  на закона !Така мисля аз и никой не може да ме убеди в противното !

# 29
  • Мнения: 677
Винаги предупреждавам!

Ксениа, не си в БГ, нали? Много ме забавляваш  Joy

Общи условия

Активация на акаунт