Как ги правите тия гимнастики - видях се в чудо с тях!

  • 596
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Всеки божи ден се правя на клоун, само и само да задържа вниманието й върху мен. То е въртене, то е чудо.
Като види, че е гола - вири задник, върти се из спалнята и аз с намазнените ръце тъкмо я наместя на постелката, тя бръкне в купата с мазнината (още я мажа с преварен зехтин), докато изтрия едната ръка, тя с другата се е намазала по главата или опитва вкуса й (демек ръката в устата).
От края на мин. седмица сме на вълна въртене, все нещо й е интересно -  зад нея, над нея, встрани от нея, само АЗ не. Почнахме с упражненията - тя се върти, опитва се да хване нещото дето е привлякло вниманието й. Махнах всичко около нея, в момента в който обаче се опитах да разтегнем ръчичките встрани, тя се изправя. Щом се хване за нещо - тръгва да става, а няма как да не и хвана ръцете. Направихме едва 5 кръстоски на ръцете. ако й пусна едната ръка, да няма опора в ръцете ми - тя се обръща по корем, пък и то това не е упражнение. Направих и една глупост - леко наведох муз. играчка (дето е над леглото) към нея, тя я достигна, опита се да стане и вече не е здрава. До мин. седмица всичко вървеше гладко, цялата процедура (масаж, гимнастика) си бяха как си требва - НО СЕГА ВЕЧЕ.....
Как ги правите упражненията, по точно как привличате вниманието им, аз се видях в чудо тая седмица. И понеже преди 2 часа зор видях (по време на днешната), че реших да ви питам как се справяте с немирниците, като нашата, дето на едно място повече от 1 мин. направо й е предостатъчно.

# 1
  • Мнения: 3 200
И ние сме така - беснеем и се мажем, търпение трябва. Аз не се впечатлявам чак толкова много - нали за това е дете - да беснее и да прави бели

# 2
За съжаление не мога да дам съвет ,защото още не сме стигнали до гимнастиката,само  масаж правим.Но с интерес ще следя темата, че и нас това ни чака като гледам от сега как се опитва да пълзи и обръща "скоро ще ни пати вашта" както казва баба ми.

Целувки на пантата  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 479
Аз постигам известен успех с плезене,правене на всежъзможни гримаси и издаване на различни звуци (предимно нечленоразделни)... Laughing -така се чуди милия какво става,че забравя да се върти.За съжаление това е за доста кратко време и помага повече докато го масажирам - при гимнастиката рядко се получава.Надявам се някой да даде по-добра идея - аз не съм голям перфекционист и не държа всеки ден да минаваме цялата програма,затова карам докъдето ме остави бебо и после не се боря много Blush

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле мале, моя от сега се мъчи да пълзи и се върти, пък е толкова малък, сложа ли го по корем се обръща на гръб или тръгва да пълзи, като го сложа на гръб се върти на страни, едвам се преобличаме понякога. Не че имам идея как да го укротиш, ама ще ми е интересно да прочета какви идей ще дадът по опитните майки.

# 5
  • Мнения: 2 040
Цитат на: evpraksia
И ние сме така - беснеем и се мажем, търпение трябва. Аз не се впечатлявам чак толкова много - нали за това е дете - да беснее и да прави бели


Аз не се впечатлявам "за лошо",грешно си ме разбрала, просто ми е интересно и смешно, като знам как изглеждам от страни и се чудя се по какъв начин да стана по- интересна от всичко странично.

# 6
  • Мнения: 414
Упражненията и масажите по начало се правят, за да се раздвижат мускулчетата и да се подобри кръвообращението в тях, та бебето да заякне и да започне самичко с "бесовината" Simple Smile
Та щом не можеш да я задържиш на едно място, сами по себе си упражненията вече са си свършили работата и може да се мине и без тях, бебето се упражнява в движенията и само. Няма смисъл да го мъчиш да седи мирно само и само да правите упражнения, освен ако то не проявява интерес и не му е кеф да ги правите де.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз няма да ти дам съвет "по същество", а само как да намалиш пораженията със зехтина Grinning Аз също мажех Иво с преварен зехтин и след като няколко пъти разляхме чашата със зехтина ми дойде наум да го държа в едно празно шишенце от шампоан. Много по-лесно ми беше така. Ако с това проблемите ти ще станат с един по-малко......можеш да пробваш Grinning

# 8
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Аз разделих масажа и гимнастиката. Масажа правех вечер след банята, а гимнастиката по някое време през деня, когато си играем с бебчо. По принцип педиатър ме посъветва да ги разделя иначе, ако са не куп, вечер преди сън, бебето може много да се умори и превъзбуди и това да пречи на съня.
А след като вече се върти и шава много упражненията които правите са за лазене, изправяне до седнало и др., които са интересни на бебчо.
Обаче след 6 месец и аз спрях упражненията, а и намалих времето на масажа, невъзможно ми беше да ги накарам да стоят толкова дълго на едно място  Wink .

# 9
  • Мнения: 439
Ирена, и аз съм на мнението на Медуза Grinning . Тя бебка сама се раздвижва, така че не е такъв зор да правиш масаж и гимнастика. Виж, ако ти доставя удоволствие - това е друго нещо Grinning . Представям си каква картинка сте Grinning . И аз едва се справям, но моята мушморочка не е толкова подвижна Simple Smile.  Но се скъсва да се хили с глас - одеве кака й й разправяше някакви глупости, а това малкото чак се захласва от смях Grinning .
Целувки на бебка  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт