Някой отглежда ли чинчила?

  • 1 488
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Става въпрос за гризача не за котката.Ако някой може да даде информация как се гледа и от къде мога да си купя и за какви пари. newsm78 Предварително ви благодаря момичета   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 991
И аз с моето Анимо...там съм виждала (в магазина до Плиска) чинчили, около 120 лв имам спомен. Как се гледат само съм чела, сега ще ти дам линк.
Ето го:
http://www.zoomania.org/content/view/992/66/

# 2
  • Мнения: 668
Чувала съм, че не трябва да се пипат с голи ръце Shocked
Пък то, ако не я гушнеш животинката, къде отива цялото удоволствие от допира newsm78

# 3
  • Мнения: 22 520
Чувала съм, че не трябва да се пипат с голи ръце Shocked
Пък то, ако не я гушнеш животинката, къде отива цялото удоволствие от допира newsm78
Mоя позната гледа 2 чинчили.Пипа си ги,няма проблем.Чинчилите са активни вечер,през дена спят,почиват.Тя им е взела голяма клетка,с къщичка и разни стъби и въженца за катерене.Много са сладки и умни.Научиха се как да си отварят клетката сами. GrinningОбичат да са на топло,храни ги със специална храна за чинчили,моркови..Не си спомням много.Предполагам,че в нета има доста информация за тези животинки,много са сладки.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Сигурно авторката на темата вече се е ореантирала по въпроса от дадените линкове, но да кажа и аз моя близка има чинчила казва се Худини /сетете се защо  #Crazy/ всичко казано до тук е така, за тях си има специални храни, трябва голяма клетка и т.н. но освен това в плитък съд се поставя пепел да се къпят страхотни пухкавички и мекички животинки, само цената им за гризач малко  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 080
Много са симпатични тия чинчили, аз ги видях преди 2-3 седмици в близост до пазара в Красно село в един зоомагазин.Бяха 2 или 3 в една голяма клетка....

# 6
  • Мнения: 6 315
Много симпатични животинки са, но са с изключително крехки кости и не са подходящи за гушкане от малки дечица, които нямат контрол в "мачкането" Simple Smile.

Информация.

# 7
  • Мнения: 393
Благодаря Ви аз днес минах през един магазин и видях една сива 100 лв беше ама аз в нета на снимка видах че има и бели и много ми харесаха белите, но в магазина в който ходих нямаха бели имаха бял пор за 250 лв   #Crazy В магазина ми казаха че много хапят а аз това което четох за тях не пишеше че са злобни Sad.Много ми се иска такова животинче, но незнам дали да го взема от магазин тъй като имаме горчив опит с кученце за 1400 лв, което се оказа че е било болно и умря след 2 месеца. Cry

Общи условия

Активация на акаунт