Алергична кашлица-кажете какво са ви изписвали,моля!!!

  • 91 234
  • 153
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 248
Забранени са - шоколади, ядки (всякакви), зрънчо, чипс, мъхести плодове и соковете от тях, особенно киви и ягоди. За тези се сещам. Но да ти кажа, от шоколада нямаме проблем, тя си го яде.
Аз съм забелязала, че като пие мляко (прясно) тогава започва да кашля. Така че сама трябва да забележиш от кои храни се влияе и не бива да се ограничават напълно.

# 16
  • Мнения: 1 640
На 20 май ни донесоха домашни непръскани с торове ягоди.Детето яде доста.След това се обрина-гръб,корем,гърдички.След 2-3 дни започна и кашлицата.Обривите се позадържаха,но вече са малко по-малко.Първоначално го отдадох на атоп.дер-т,но при всички положения ягодите са катализаторът за тази реакция на организма.Просто ми се искаше детето да яде чисти и полезни плодове,мислех,че вече е голяма,нали не е бебе,а то какво стана.Шоколад след седмица ще й дам,но съвсем малко.А за бонбоните/дъвчащи,смучещи/как ще ги ограничаваме?!Те са й единственото сладко,което ядеше редовно/по нейно желание,не съм й ги тъпкала аз в устата/.Не си пада по торти,рула,пасти,кексове.

# 17
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Здравей,фейо,
според мен е добре да направите тест за алергии,но може да изчакаш детето да стане поне на 3г. Моята дъщеря е на 3г.и2мес. и преди една седмица правихме такъв тест в София.При нас проблема се състои в зачервяване и оток на лицето.Предполагах,че се дължи на храни,в които има изк. оцветители и консерванти,но се оказаха и други храни.Препоръката на лекаря е 3месечна диета,изключваща тези храни.Много ще е трудно,но съм решена да го направя.Така,че според мен е по добре  първо да установите причинителя на алергиите и тогава да се лекувате.
Успех!

# 18
  • Мнения: 3 356
И синковецът е с подобен проблем.Редуват се  алергичен ринит,конюктивит и кашлица.
Бяхме на Ксизал дълго време ,но според мен нямаше особен ефект.Сега все на Кетотифен,като има определено подобрение.

# 19
  • Мнения: 2 070
при нас кашлицата идва от хрема.ина4е същите симптомимкато при вас ляга ли да спи давене до повръщане нахра4ки. няма ли хрема няма и проблема. сама 4е ние сме с ал. ринит та все сме с хрема.ако кашляте от хрема сиропа който пием ние е за подтискане на кашлица синекод

# 20
  • Мнения: 234
Изписваха ни зиртек или кларитин и неговите подобни /лоратадин, ериус/ . В очите кузикром, в носа алергодил спрей. Като ако хремата е доста, трябваше да започнем 5 дни с нео-ринактив, който обаче е кортикостероиден препарат. Аз после почнах да го прескачам. Зиртекът му влияеше по-добре.
На - не и антибиотици, те са когато има възпалителен процес, когато нещата са слезли надолу, но когато си алергична ларингиална кашлица....няма нужда от него.
Погледни и в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121792.0

# 21
  • Варна
  • Мнения: 252
И ние скоро направихме алергична кашлица-по същия начин се давеше от храчките и накрая и повръщаше.Джипито ни изписа АБ-Клацид,Вентолин и Ериус и сироп за кашлица-Хустагил .Но честно казано реших да направя още една консултация с друг педиатър.Жената доста обстойно огледа носле,гърло,чу и гърдичките на дъщеря ми и каза че е с алергичен ренит.За съжаление АБ не можахме да го избегнем,само че ми изписа друг пак от същата група на Клацида/за съжаление името му ми изкочи от ума/и ни назначи и капки за нос -Кузихром,а сиропа за кашлица го смени с прахчета АСС.Но сега следва да направим консултация и с алерголог и съответните изследвания-за да установим от какво точно е алергията.След това педиатърката ни посъветва да направим посявка от носогърлен секрет заедно с антибиограма.Като следващ етап-кръвна картина и накрая вече рентген на синусите.
Та доста път трябва да изминем,но се надявам всичко да се оправи.
Съответно пожелавам и на вас да се оправите и да нямате повече проблеми.
Успех Peace

# 22
  • Мнения: 88
Вклю4вам си и аз.Писах по темата "Бронхиален спазъм",защото дъщеря ми след такава лаеща кащлица с алерги4ен произход стигна до болница,където бяхме на АБ,инхалации с Вентулин и Урбазон венозно.Симптомите са същите като при вас,само ,4е ние не минаваме без инжекциозно АБ и болница-така ве4е 2 години подред и то предимно ноември месец,когато няма никакъв цъвтеж.Сега е на 3 год. и сигурно ще се наложи тестване.Някой може ли да ми каже къде и как се правят тези тестове?Когато много рано усетя 4е се по4не лаещата кашлица по4вам Кетотифен+някакъв отхра4ващ сироп.Но Кетотифена трябва да се пие поне 3 месеца и мисля ,4е е малко поостаряло средство.Ина4е действа добре.Освен Перитол давате ли нещо друго за алергия.Зиртек не го харесвам-мъжът ми колабира от него(то беше от неправилния прием),но все пак....

# 23
  • Мнения: 2 070
здравейте притеснени мами,аз съм новак в този форум.добре 4е се вклю4их .до скоро си мислех 4е само ние имаме този проблем .от куп познати с малки и големи деца никой не бе имал хрема като нашата.ве4е 8 м. ходим от лекар на лекар,само травмирахме детето.диагноза ал. ринит,хремата се сти4а в гърлото,когато спи.дави я кашля стига се и до повръщане понякога. сутрин става и кашля поне 10 -тина пъти. в момента пие зиртек, като 4е има някакво подобрение.въпреки приложеното ле4ение поне един път в месеца хремата излиза от контрол и тогава 4-5 дни нямя спане.то не бяха алерголози пулмолози унг педиатри ад ви казвам.тревожи ме това 4е има поставена диагноза а никой не прилага адекватно ле4ение

# 24
  • Мнения: 88
А тестове правихте ли-къде и как става ,ако сте правили,защото ние най вероятно ще се наложи да правим.При нас се касае за спасти4ен бронхит на алерги4на основа(така каза ли4ния)4акахме да стане на 3 год.,за да се тества.Пристъпите при нас са късно есен.

# 25
  • Мнения: 2 070
теста се извършва от алерголог.посъвет нанашия педиатър ние още не сме правили.ади е на 3 г. и 5 м.ще предам до колкото мога неговите думи-теста е изпитание за голям 4овек ,а пък за децата...по ръ4и4ката от лакътя към китката се правят драскотини с игла,алергените върху тях след няколко 4аса се от4ита резултата.има и кръвен тест който е за предпо4итане.това което имам в предвид е следното.няма конкретни лекарства за конкретен алерген.например алергия към прах пият се антихистамини и толкоз ако е хранителна алергия е по лесно спира да яде дадена храна ,но с прах полени и влага няма как да избягаме от тях.и аз така се уплетох 4е дано ме разбереш.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
моята дъщеря беше с АБСОЛЮТНО същите признаци като твоето детенце, преди 2 седмици се събуди от ужасна кашлица, цялата посиняла , без да може да диша
заведох я на лекар- каза Ларингит, но не беше сигурна алергичен или вирусен, започнахме лечение без антибиотик: Кларитин, Калциев глюконат и ВитЦ на ампули; в носа: физ.р-р; след 3 дни вдигна температура и усили кашлицата: започнах да давам Фромилид антибиотик и Димекс (сироп), симптомите се отслабиха още на следващия ден, сякаш с магическа пръчка; каза, че няма нужда да пазим диета; а правих и инхалации с вода вряща със сода бикарбонат и сол; моят съвет е- онсултирай се с друг лекар и успех

п.с. сори, че пиша малко несистематизирано , ама съм още на работа и има шефове около мен Wink

# 27
Здравей.Моя син страда от същия проблем и при пристъп на такава кашлица лл не ни исписва антибиотик ако кашлицата не слиза надолу.Обикновено ни помага сироп мукосолван след 2часа сироп димекс 3пъти на ден с последно даване 17 ч.и ериус веднъж на ден.Стигал е до урбазон но когато се налага е неизбежно .Правя му инхалации като пускам вряла вода в банята и след това го внасям да диша много помагат.Успех.

# 28
  • Мнения: 88
Много благодаря за отговорите.При нас оба4е теста сигурно ще трябва да се направи ,защото при дъщеря ми алергията е предопределена и от наследствен фактор-мъжът ми има ужасна форма на сенна хрема,която се задълбо4ава с годините.Но все пак 4ула съм 4е има вероятност този спасти4ен бронхит да го израсте.

# 29
  • Мнения: 2 070
теста само ще докаже алергия,няма да промени ле4ението.нашия ринит е целогодипен особено сериозен -окт. -мартзнам 4е нелекуван може да провокира астма.адиимаше 2 бронхоспазъма тази зимапри нас се провокира от хремата да израства се при пове4ето деца дано и ние сме от тях. Praynigсъсед4е боледуваше от това от 2 до7 год.всеки месец бяха вболница.2 год. пиха кетотифен накрая лазерна терапия .сега е на14 и няма ве4е 7год. този проблем израстна ли го или терапията помогна незнам.казват 4е до около 7-та год. се израства

Общи условия

Активация на акаунт