за сметките за ток

  • 506
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 422
не знам как е при вас , но мойте сметки за ток са ужасни. Правя струвам все едни и същи. И да питам от колко часа се брой нощна енергия?

# 1
  • Мнения: 46 437
Ако имаш климатик или стари уреди (хладилник и т.н.) е нормално да са високи ...

Аз копирам от стара тема, нещата не са се променили:

Цитат на: Никол
Някъде бях пислала, но не мога да го намеря, ще се опитам пак да го напиша:
Компютър- 24 часа, никога не го спираме.
2 телевизора по около 12 часа на ден.
Пералня всеки ден, почивните дни и по 2 пъти пускам.
Готвене всеки ден на скара или фурна, котлона рядко ползваме, а и той е газов.
Микровълнова.
Партигрил.
Фритюрник.
5 лампи, само едната е енергоспестяваща.

20 лв. ни е максимума  обикновено е 14-15 лв. Електромерът е нов (но не електронен), монтиран преди 2 година като се нанесохме, преди това сме живяли в 6 различни квартири и сметките бяха аналогични

За нощната тарифа - зимата е от 22 ч. до 6 ч. часа, а лятото от 23 ч. до 7 ч.

# 2
  • Мнения: 768
 Shocked
Ние плащаме по около 35 - компютър и тв почти по цял ден, готвене и осветление, преди да се развали пералнятя плащахме по 50 и нагоре.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Вклинвам се малко в темата , защото не исках да отварям тема само за това -
Мами от Разсадника откога нямате сметки за ток? Аз вече май 4ти месец нищо  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 069
На мен ми се струва, че нашите сметки много се увеличиха без да увеличаваме потреблението си. Последната ни е 60лв. Не знам как бих могла да проверя дали е засечено коректно.

# 5
  • София
  • Мнения: 422
Никол , и аз съм така но сметките ми са по 40 -50 лв. Само пералнята ми е стара , възможно ли е да се повишават сметките само от нея толкова много. 14-15лв както пишеш направо ми се струват невероятно малко.

# 6
  • Мнения: 393
Тия сметки пък при нас всеки месец различни, а потреблението е почти еднакво.Тоя месец много малка ми се вижда ама се надявам другия да не компенсират че  #2gunfire Не мисля че сметките се отчитат реално пример: в офиса където работя плащаме едни сметки тоя месец дойде двойно по - голяма сметка, а машините ни не са работили на макс както преди когато сме плащали значително по малки сметки  newsm78

# 7
  • Мнения: 368
Нашите сметки скочиха точно два пъти след като въведоха разделното плащане за снабдяване и разпределение.
Преди плащахме сметка от 50 лв. за бойлер (нон-стоп), хладилник, съдомиялна и пералня (всеки ден работят по веднъж), лампи, микровълнова, печка. Сега плащаме по 85лв. newsm78 newsm78 newsm78

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И нашата сметка за ток от скоро е ужасяваща  #CrazyЗначи за всеки ден включен бойлер,пералня,компютър,телевизор,микровълнова+печка=97лв  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 4 841
От два месеца се "боря" с прословутото CEZ, което купи "Електроразпределение-Столично" ooooh! Засега съм до никъде, въпреки че изписах един куп жалби до един куп институции, медии и т.н. Сумите са различни всеки месец, защото засичат различни периоди - веднъж сметката е за 20 дни, следващия път - за 50  ooooh! А не се засича коректно, защото са съкратили драстично инкасаторките, на някои места техниците по поддръжката записват и данните  ooooh!
Съкратени са и голяма част от касиерките, стават невероятни опашки и е някакъв малък ад... И когато имаш сметка за голям период, докато я платиш - идва ти тази за малкия период - ужас някакъв, никога не можеш да знаеш какво те очаква. Освен това не носят бележки и единствения начин да провериш имаш ли излязла сметка е чрез сайта им в Интернет, което не устройва хората без Интернет... Докато чаках преди 3 дни на опашка от 48 човека, която "мина" за един час и десет минути (една касиерка  #Cussing out ) - три възрастни жени си тръгнаха, защото не им стигнаха парите...
Луда работа.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
Последната ни сметка беше 180 лв - почти два пъти повече от предишната.

# 11
  • Мнения: 37
Сметката ни за Април, която току що платих е 80лв.  #Crazy Бойлер, пералня, рядко готвим, прибираме се след 18.00ч. два телевизора и крушки за по няколко часа. Според мен е прекалено.

Общи условия

Активация на акаунт