питанка за термостат

  • 462
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 138
имам ужасен проблем. в банята от душа шурти често вряла вода. налягането спада и фрааааааааааас-ако не отскочиш навреме си попарен.
искам да знам дали ако купя термостатна батерия, с която водата се поставя на определени градуси, ще има ефект. нищо не разбирам от в и к, ама положението е непоносимо, подскачаме като индианци, докато се къпем.

# 1
  • Мнения: 4 138
няма ли кой да ми отговори бе, хора. щавим се всеки ден.

# 2
  • Мнения: 583
Не мога да ти дам съвет, но във входа имаме ВиК майстор. Ще го попитам като го видя, и ще ти пиша. Ако имаш възможност или наблизо имате магазин (железария), където продават батерии, контакти, и други електроматериали, можеш да попиташ, те знаят и ще ти обяснят.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
От какво спада налягането? С бойлер ли сте или ТЕЦ?
При нас се получава такова нещо, защото сме с  проточен котел на газ. Ако някой пусне друга чешма, притока на вода се раздвоява и съоответно водата става по-хладка, после по-топла.... Не сме измислили решение, гледаме ако някой се къпе, друг да не ползва вода в този момент Crazy
Стана ми нтересно за тези батерии. Обаче си мисля, че биха вършили работа ако топлата и студената вода е са постоянна температура.

# 4
  • Мнения: 4 138
благодаря за отговорите. на тец сме. сградата е една от най-лъскавите в софия. отврат. състои се от едно високо тяло на 18 етажа и ниска част на 8 етажа. в другите входове този проблем го няма, аз съм във високата част, на третия етаж. на 16 няма даже топла вода. явно помпите не са ок. безобразие е, но някак си трябва да реша проблема. термостатните батерий ги има в практикер и може би в бриколаж. иначе също по разни лъскави магазини. хич не са евтини и не искам да купя нещо, което няма да ми върши работа. в един магазин питах, жената би трябвало да е наясно и каза, че ще свърши работа. аз обаче нещо не и вярвам. за да ми продаде батерията термостат може да ми разказва всичко Twisted Evil все пак въпросната батерия е около 300 лева.

Общи условия

Активация на акаунт