За обрязването

  • 2 010
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Предстои ни оправяне на пишоната.Чувам различни думи за личните лекари, после кошмар в пирогов и т.н. Ще се реши ли проблема веднъж завинаги, без да му се причинява на детето излишен тормоз ако се направи обрязване и в каква възраст се прави?

# 1
  • Мнения: 394
ами религиозното обрязване се прави към 7 годишна възраст и е много гадно. виждала съм как пищят и се дърпат момченцата.  ако искаш да го направиш за добрата хигиена на детето и по здравословно причини, май е минал момента. мисля, че се правеше при съвсем малки бебенца, но може и да се лъжа. не вярвам да има строго определена възраст ама е по-хубаво да не си спомня после детето, голям стрес е за поотраснали деца.

# 2
  • Мнения: 100
Точно ако обрязването е по религиозни причини не е стрес защото децата знаят за какво се прави. Ако искаш от хигиенна гледна точка му го направи сега. По принцип може да се прави когато си искаш и на 20год. и на 1мес.

# 3
  • Мнения: 394
абе на мен хич не ми изглеждаха спокойни децата, които виждах. не знам какво им е обяснявано и какво знаят, само знам, че пищяха и ревяха неистово. определено си умираха от страх. а иначе смятам, че е уместно да се направи от хигиенна гледна точка.

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Когато се прави от религиозни съображения, в различните религии се прави на различна възраст.
Например при евреите на 7-ия ден. Бебето нищо не разбира, не помни, плаче малко и му минава и зараства много бързо.

На 9 месеца вярвам, че също няма да е толкова травмиращо, а определено знам, че ще се разрешат всичките ви проблеми.
Най-вероятно лекарят ще постави местна упойка.

Желая ви успех!   bouquet

 

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Уф и моя мъж настояваше. Не по религиозни причини, а защото в САЩ поне той като е бил бебе са го прилагали още след като се роди бебето.
Тук в БГ не го прилагат и при първото посещение на педиатърката вкъщи, му обясни, че ще е стрес за бебето - той малко омекна и сега е позабравил.
НО заминем ли за Щатите, обрязването на моя син му е почти 90% сигурно.

# 6
  • Мнения: 9 973
мисюлманите обрязват на 20-ят ден или 1г и 2 месеца(не съм сигурна за месеца)

# 7
  • Мнения: 489
 Аз мисля, че ако не се налага по медицински причини не е необходимо да се прави такава манипулация, все пак природата си знае работата. Щом тзи кожичка я има, значи трябва да е там.

# 8
  • Мнения: 205
Аз съм в Бразилия и мъжа ми е католик, но тук 80 % от мъжете се обрязват от хигиени4на гледна то4ка, много е жега ли не знам  Crazy ????
Не знам но мисля, 4е е по хигиени4но и разбрах, 4е 2 дена след раждането ще обрежат моето бебе. Тук е така и се практикува редовно, явно като в САЩ.  Аз нямам нищо против това, бебето не помни нищо и после не се занимавам с дърпане и оправяне на пишлето, така, 4е  за мен е ок Laughing

# 9
Еми до колкото знам по религиозни причини се прави на 7 год. Така е при повечето, но си зависи от религията разбира се. В Щатите знам, че веднага след раждането се прави. Тук в България идея нямам как е. В момента чакам момиче, но преди да разбера си мислех ако е момче да направя това. Не само от хигиенична гледна точка, баща му също е обрязан, той не е мюсюлманин, но в тяхното семейство това е традиция, която от самото раждане се прави! Поговори с педиятъра му!

# 10
  • Мнения: 6 164
Ще се реши ли проблема веднъж завинаги...?

О, и още как! Laughing
Но аз не бих се решила на тази стъпка, чак обрязване. По-хигиенично е сигурно, но като си нямаме такава традиция...

# 11
  • Мнения: 4 915
Аз мисля, че ако не се налага по медицински причини не е необходимо да се прави такава манипулация, все пак природата си знае работата. Щом тзи кожичка я има, значи трябва да е там.

Ахъм...Напоследък се налага мнението, че именно кожичката защитава главичката на пениса от замърсяване, протриване и т.н. Обрязването намалява чувствителността на пениса, защото "свиква" на допира до бельото.  Неслучайно я има. Четох, че в САЩ вече се обръща мнението, че така е по-хигиенично, но все пак си е вид традиция и все още продължава.

Лично аз не бих обрязала своето дете, ако имах момченце, заради "хигиенни навици". При добра интимна хигиена всичко е наред.

Ето мнение на детски хирург по въпроса:
http://www.pedsurg.net/forum/viewtopic.php?t=92&highlight=%E … FF%E7%E2%E0%ED%E5

А тук може да се зададе питане във форума за детска хирургия относно обрязването, забелването и т.н.: http://www.pedsurg.net/forum/viewforum.php?f=13

# 12
  • Мнения: 3 634
Аз обаче нещо не разбирам въпроса. За какво "оправяне" става дума? За обрязване ли? Защото знам, че има случаи когато не се забелва пишоната и цепват кожата. Обаче това излгежда различно.

Общи условия

Активация на акаунт