Октомврийската дружина не се предава и вече над сто мами наброява

  • 12 391
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 133
Luz и аз бях много объркана в началото, защото ползвам този календат http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php , а там месеците на бременността са 10! После обаче ми направи впечатление, че лентичките на baby-gaga.com (като моята) вървят точно спрямо 9 месеца и имат 9 разделения ... та по тях се ориентирам!  Party
Да ви е честит 6-тия месец, наистина звучи много сериозно!   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 524
last name Няма да има нищо против да дойде синът ти,  Peace Виждала съм да водят каки и батковци на тези прегледи, вземи си диск и предупреди предварително, ако искаш запис.
За феталната ехокардиография  за жалост нищо не мога да ти кажа, на мен не ми я препоръчаха като изследване, а по принцип Мазнейкова отделно разгледа подробно сърцето, обясни за камерите и не помня какво още каза - нали плачех от кеф и умиление тогава, та ми е малко каша в главата, но ме вика пак в 28 г.с., предполагам тя си знае защо толкова рано, а не в 32 г.с.

И аз съвсем се обърках с тези месеци, та сега ще влезем в 6 ЛУНАРЕН месец, а след две седмици в 6 реален  newsm78  newsm78
Аз още не съм се нарадвала на петия месец, а вече дойде и шестият, направо не е за вярване  Shocked  Shocked

# 32
  • Мнения: 133
meggyv, на 03 юни влизаш в 6-ти реален!  Hug

# 33
  • Мнения: 18
Е, аз не дочаках времето след работа ами още в обедната, докато чаках една от бременните ми приятелки да дойде на срещата за обяд, вече накупих на бебка първите по-големи неща. Довечера се надявам да скопосам снимките, че нали сме без цифров още и ще се опитам с телефона. Много са сладурски, поне на мен ми харесват и ще ви ги покажа и на вас. Още от сега ме влече да й купувам разни неща, та си представям след това каква ще съм ... ooooh!
Ама вие хич не се шегувате.  Party Вече уговорихте срещата!  lalalala Ей на това му се вика сериозни мами!  thumbsup
Много съм заблеяна и забравих - madnez, честито ти момченце!!!

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 15:43 от mamma mia

# 34
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен, честита нова темичка и честито на майките които са разбрали пола на бебчо. Аз просто се чудя как, но не ми е любопитно какъв е бебо, за разлика от таткото. Той иска момиченце, а аз в началото исках момче, но сега съм раздвоена важно е само всичко да е наред и октомври да имаме един хубав и здрав бебо, пожелавам го на всички. Като гледам списъка днес съм единствената която влиза в 6-тия месец, имате почерпка от мен. Ей как звучи само вече в 6-тия Grinning
Лек и усмихнат ден на всички Sunglasses

# 35
  • Мнения: 285
Привет мами, трябва ми линк към табличка, на която има коя г.с. на кой месец от бременноста съответства. Аз от вчера съм в 21 г.с, което според мойта книжка съответства на начало на 5 месец!

# 36
  • Мнения: 1 593
Габи,

СЕГА си в 5ти месец

13 юни - започваш 6ти
13 юли - започваш 7ми
13 август - започваш 8ми
13 септември - започваш 9ти


За изчисляване на месеците:

ПРОСТО ПРАВИЛО:


Бройте от термина си назад месец по месец.

# 37
  • Мнения: 283
СРЕЩА 02.06  12:00 часа

gal4eto
Надя 73
Ивон
Bulechka_TS
meggyv
svetla19
Преслава
dobra


хайде мами включвайте се!!!!!!!

къде, къде, къде ????????

madnez - честито пишлееееееее,   bouquet   bouquet

Хайде да е някъде в центъра, за да е удобно на всички!!! newsm78

# 38
  • Мнения: 283
Габи,

СЕГА си в 5ти месец

13 юни - започваш 6ти
13 юли - започваш 7ми
13 август - започваш 8ми
13 септември - започваш 9ти


За изчисляване на месеците:

ПРОСТО ПРАВИЛО:


Бройте от термина си назад месец по месец.


silverarrow, много благодаря за това инфо!!! Hug Hug Hug  bouquet

# 39
  • Мнения: 27
Ми не е чееееессстттнноооооо  newsm45 , аз няма да мога да дойда на срещата щото брат ми се жени на 02.06  married newsm45 (чудя се, дали ще си отмени сватбата, ако му кажа, за да мога да дойда и аз  newsm12 , май не, а?)
silverarrow слънце, гледай ся, каква е процедурата. Значи отиваш в НАП ( национална агенция по приходите, която обикновено се намира в общината). Ти по лична карта в овча купел ли си? Ако да , щото и аз съм там, като решиш да си оправяш осигуровките ми звънкаш и ще те водя  amiiii . Щото малко трудно човек може да се оправи кое , къде е и за какво е. Трябва само да имаш документ, който да доказва, че си била в чужбина и че си била осигурявана там. Тоест изкарваш си от работата някъв документ, че работиш от еди колко си години там, превеждаш го на бг и го носим в НАП в стая 14.
А от днес вече имам и здравна книжка (за първи път в живота ми newsm44 ).
Оффф яддд ме е за срещичката, и аз искааааммм Weary , кога ще има пак а?
Иначе ние имаме гости от няколко дни и аз търча тука, да се правя на домакиня newsm64  1dishes newsm71 , ама нещо взе да ми писва....
А мъжо си купи нова кола (не чисто нова, а просто още една), да го пита човек за какво му е? Аман от коли и от майстори и от гости и от изпити и от сватби!!!!  smile3516
А всичко, което ми трябва е да си лежа и да зяпам филми за бебета и бременност и да обикалям магазините.... Мноого ли искам, кажете? dontknow  Rolling Eyes
Аре момичета оставям ви, че в 16:30 имаме час за дерматолог (имам мноого пъпки, като пубертет съм, а мойта козметичка е вече безсилна...)

# 40
  • Мнения: 207
и азз няма да могаааааааа на работа съм Cry Cry

# 41
  • Мнения: 249
Здравейте  и честита ни темичка
страхотна е както винаги Simple Smile
честито на новите мами,които знаят пола на бебо

# 42
  • Мнения: 22 408
Привет мами, трябва ми линк към табличка, на която има коя г.с. на кой месец от бременноста съответства. Аз от вчера съм в 21 г.с, което според мойта книжка съответства на начало на 5 месец!

Книжката ти е съвсем точна.
Ето тук има проследено развитието на бебето месец по месец. http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/13/66/
Най-отдолу се намират и месеците. Първи, втори, трети и т.н.
В пети месец се влиза в 21г.с. и се приключва в 25г.с. Но там може да си ги видиш подробно с описание на това как се развива бебето.

# 43
  • Мнения: 283

silverarrow слънце, гледай ся, каква е процедурата. Значи отиваш в НАП ( национална агенция по приходите, която обикновено се намира в общината). Ти по лична карта в овча купел ли си? Ако да , щото и аз съм там, като решиш да си оправяш осигуровките ми звънкаш и ще те водя  amiiii . Щото малко трудно човек може да се оправи кое , къде е и за какво е. Трябва само да имаш документ, който да доказва, че си била в чужбина и че си била осигурявана там. Тоест изкарваш си от работата някъв документ, че работиш от еди колко си години там, превеждаш го на бг и го носим в НАП в стая 14.
А от днес вече имам и здравна книжка (за първи път в живота ми newsm44 ).


Поли, и аз съм в Овча купел и аз все не мога да се наканя да отида до НАП!!! Embarassed

И честита ти здравна книжка!!! Само за хубави работи да я ползваш!!! Hug

# 44
  • Мнения: 8
meggyv дали да не отложим срещичката за 09.06. - много майчета байчета са на работа на 02.06??? Иска ми се този път да се съберем повече - ще е много весело  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт