Отчет на набор 2003 - 7

  • 11 233
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 125
Майки на момчета, малко идейки дайте за подарък за РД на 3-год. момче.  Thinking

Че съм направо Х...  Rolling Eyes

На моя син му подариха за РД (3 г.) комплект метални колички...около 20 бр., различни модели и все още са здрави и той много се забавлява с тях. Другото, което  много му хареса е влак, който вървеше по релсите и издаваше различни звуци (естествено вече не съществува), но мноооого си го харесваше Peace

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МИЛИТЕ НИ ДЕЧИЦА!!!!
Да са ни много здрави и да растат усмихнати и щастливи Heart Eyes

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Стеллина, мерси за идеи, то на момче освен количка каво да му подариш?  Laughing

Къде ще си водите децата днес?

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не проявява ли интерес към рисуване? Какво, като е момче? В Метро има огромни комплекти от боички, пастели и фулмастери.
Има и едни пресички за пластелин, които правят различни формички.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 219
Майки на момчета, малко идейки дайте за подарък за РД на 3-год. момче.  Thinking

Че съм направо Х...  Rolling Eyes

Най-големият хит от всички подаръци на Иво за третия РД бяха пистите. Получи 2. Едната е по-сполучлива. От 20-тина парчета се сглобяват 6 различни варианта, които са дадени на кутията. Аз си изрязах схемите за сглобяването, а кутията изхвърлих. Вече една година пистата е просната на лично място в хола и през няколко дни редуваме "модела". Почти всеки ден кара колички по тях.
Друг подарък, който хареса и с който продължава да играе, е сглобяемите паркинги на няколко нива-тип "градски гараж". Той поне не заема много място.
Друг успешен подарък е надуваем фотьойл. Не сме го спадали откакто го получи. На него седи когато гледа филмчета или разглежда книжки.
Може и килимче с нарисувани улици, къщи, бензиностанции, гаражи, пешеходни пътеки, ж.п. линии.... И такова имаме. Ще го изтърка от каране на колички по него, но не му омръзва. Ето това е нашето, взех го от ДаНет:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_136&products_id=1299

# 34
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Подкрепям за пистите и гаража. И Кристиян играе непрекъснато на такова. Сега модата е да не пуска колички, ами стъклени топчета, които се търкалят надолу  Joy . Купих му от един магазин за играчки цял комплект от разноцветни стъклени топчета различни големини. Ами не мога да ви опиша как хубаво си играе с тях. Пресипва си ги в разни купички, загребва ги с лъжици, дори и извършва елементарни математически операции с тях (прави ги по равно, сортира о големина и вид...)

# 35
  • София
  • Мнения: 15 219
О, топчетата-да! Иво ги преоткри. Има стъклени и силиконови. Вече не мога да направя една крачка, без да стъпча някое топче. Пръснал ги е по цялата къща.

# 36
  • Мнения: 4 967
Това са готини идеи наистина. И аз ще ползвам някои от тях. Писта вече имахме, но като всичко и тя даде фира! Гараж на нива имаме, но сега малко сме го прибрали, че му се нарадва и щеше и той да отиде при пистите - на боклука.  Килимче съм решила да му вземем - някога, а това с топчетата е нова идея, доста свежа!
Нашето тържество в детската мина. Една мама беше казала, че събирали по 2 лв. При нас събирахме по 8 Shocked...като обещаха да върнат нещо, ако остане. Сега чух, че май останало и ще връщат по около 2 лв. Купени бяха някакви подаръчета за госпожите, и по едно подаръче за бъдещите ученици от нашата група - 4 на брой. Вече обяснявах, че нашата група е сборна за всякаква възраст.  Всички деца пък получиха по една книжка с приказки. Имаше и торта за децата и сокче.
Самото тържество протече добре, като акцентът беше върху учениците. По-малките пяха повечко и танцуваха, но нямаха стихотворения. Косето се държа горе-долу прилично, като изключим че доста се закачаха с неговия най-добър приятел. Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 2 530
Да се запиша, за да не ви пропусна.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ходихме на пикник в неделя - бяхме с едно приятелско семейство.
Децата много се вълнуваха и малкият постоянно питаше - "как ще се качим с колата на планината" - явно си го представяше много стръмно и му беше странно.
 Много ми е добричък и почти никакви проблеми не създава, но това капризнечене за дрехи ме побърква - знам, че много пъти съм се оплаквала, но тази сутрин за пореден път се разигра сценката - не искам тези новите, искам си старите.
 Ами и аз искам да го виждам добре облечен като другите момченца, а не да се влачим с едни и същи дрехи. Сутринта му предложих 3 нови панталона да си избере, а накрая излезе с едни панталони дето си ги носи от 1-вата годинка(той нали е много дебел да още си износва дрехите) ooooh!
 И по никакъв начин не се убеждава, а и варианта налагане от моя страна също не става(пробвала съм Embarassed после е в състояние да реве по 1 час).
 Вчера му облякох едно тънко яке(понеже заваля) и е ревал до захласване защото не го искал. И въобще не се вълнува, че ще се намокри, че е студено и т.н. - не го иска и това е.
 Иначе ако всеки ден си носи едни и същи дрехи и не го карам да облича нищо друго няма да му чуем гласа - душичка - става, облича се, играе си(сам, не ни занимава), смеят се със сетра си...идилия.
 Все чакам да мине този период, но не минава, а имам чувството че се засилва.

# 39
  • Мнения: 6 461
Днес сутринта закарах Тошко на градинка ...малко поплака,че доста дълга почивка си направи..
Отидох и му накупих много хубави дрешки за градинката.
Определено съм удовлетворена.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Ние май влязохме в период на непослушание,даже на оглушаване бих казала.Но това само в къщи,в градината много слушат,как ли се получава номера,някой ще каже ли.Само се карат и бият направо ще ме побъркат.Иначе Влади показва голяма щедрост към другите-в петък носихме череши в градината защото другите деца си нямали дърво и не можели да си наберат,днес сутринта ме накара да направя картинки с печати за всички деца-купихме им печати с животни и сега само мацат с тях.Купихме им и мечове,беше им голяма мечта,а аз бях против за да не се ударят,но вместо да се бият с пръчки ,въдици и др.подобни по-добре си казах да е меч.И колелета им купихме ,но нещо бързо им мина мерака,особено на Марти,като видя че е трудничко и би отбой,голям мързелан.
С коли изобщо не си играя и от съвсем малки са така не ги влече-но пък баща им постоянно им дава да карат нашата кола Rolling Eyes,и може би за това-не сами естествено.Вече са втора група -на втория етаж-при нас смяната на групата върви със смяна на етажа Joyи са много доволни.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Васи за първи ден е сама на градина - без сестра си. Довечера ще спи сама. Дали?

# 42
  • Мнения: 597
Влади имаше открит урок на 31.05.Госпожите искаха да ни покажат на какво са ги учили децата цяла година.Напълниха ми душите тия малки сладури-то бяха песни,танци,сценки,но най-мног се изумих от това как дечицата бяха усвоили геометрията.Моят Влади каза какво е триъгълник и че той има три страни и три връхчета,показа ги на дъската и седна гор и доволен от себе си.А аз май трябваше в тоя момент да съм с памперс Embarassed

# 43
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Крис тази вечер е на гости с преспиване. Ние сме на Мейдън. За случая го пратих с цял куфар на детска Simple Smile

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Крис тази вечер е на гости с преспиване.

у госпожата му ли?  Laughing

Айде и умната на Мейдъните. И мъж ми тръгна да се оправя за конСерта. Само да не забрави да прибере малчо от ДГ, че аз днес съм на вахта у службата  Tired

 Етиа и моя почва да се тръшка за дрехи... ауууууу, много е гадно. И няма уговаряне и следва як рев, ако не е неговата. Малей, големи суетници, бре... Кое гадже ще ги изтърпява един ден  Laughing

ДЕ ВАня, ще спи... няма къде да ходи. Помня съседката беше със същите като твоите терзания... Ми децата й си продължиха по своя си път и нито едно не изрази грам притеснение.

anidimova, евалла на математика ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт