без никакви пари,а сега?

  • 7 942
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Случвало ми се е.
Доста дълго съм живяла на ръба, с малко дете и мъж който почти нищо не изкарваше.
Сметки - наем, ток, вода, малко храна и пак на нулата.
Един ден си взех детето и си заминах.
Това е моята история.
Дано на вас има кой да помогне - близки приятели , семейство  Peace

# 16
  • Мнения: 278
Да, случвало ми се е. Но при теб е по-трудно, имаш дете, а една майка от залъка си ще отдели за детето й да има. Когато се запознах с мъжа ми и заживяхме заедно бяхме без пукната пара. Всички мислеха, че няма да оцелее дълго връзката ни, особено майка ми. Заплатата стигаше за наема, тока и водата. Хранехме се с макарони от 0.50 ст. и разтворен във водата бульон за аромат, идваха приятелите му на гости и ни изяждаха вечерята, като мезе на ракията. Нямаше на кого да се оплачем, от кого да искаме пари. Гадна работа. Решението беше кредитна карта, взимаш заплата, погасяваш си задълженията. И до сега нямам навика да ходя по кафета с приятелки, предпочитам да ми идват на гости.
Дано се оправите скоро.

# 17
  • Мнения: 656
 newsm78
Повече ли на сметка ти излиза да купуваш пюрета, отколкото да ги правиш?

Прочела съм в този форум много хубави мнения за пестене на пари. Една мама беше казала, че в магазин без предварително направен списък не влиза... Почнах и аз като нея.

Винаги държа в камерата пакетче мая и гледам да имам пакет брашно, за екстрени ситуации.
След като вече сте в такова положение, и сте преровии шкафовете не ви остава нищо друго, освен да поискате на заем, но и той ще трябва да се връща... Така че ще трябва да си преосмислите бюджета.

# 18
  • Мнения: 589
Мдаа...на повечето ни се е случвало,май...Аз останах на у0лицата(в буквалния смисъл!) след развода,без пукната пара...Заминах в друг град от срам,продадох някое и друго останало ми бижу,и като си платих наема на една стая,останах пак 0:0...И после години наред не можех да си стъпя на краката,че и с един лихварин загазих,ужасна работа...Децата ми са яли само хляб и маргарин седмици наред,колко рев изревавах нощем от мъка и страх дали няма да ги увредя здравословно...И сега ми се плаче,като си спомня...Ама така човек се научава да цени парата...Сега една излишна стотинка не давам!Нека ме смятат за скръндза...

# 19
  • Мнения: 6 990
Ооо, вече ми е начин на живот, от 2-3 месеца...С получените пари купувам продукти и нищо не остава...А дори тук не може да се готви  #Cussing out и хладилник не мога да ползвам, защото ми ядат храната...Пълен отврат.

ti kade si vashnost????
В София, на квартира Confused Кухнята е отвратителна, гадната котка се разхожда по масата!!! А като оставя нещо в хладилника, после много рядко го намирам. Още ме е яд за една луканка, с която сигурно две седмици щях да изкарам, а  после видях как хазяйката си я реже и си я хапва в нейна чиния Twisted Evil И не знам къде я беше прибрала, но после ми я нямаше в хладилника.

# 20
  • Мнения: 9 865
Ама хахо-то нещо не се появи да каже дали има от кой да вземат на заем.
На мен не ми се е случвало напоследък, просто не купувам нищо "непредвидено", чакам заплатата и тогава...
Но преди съм имала седмици без стотинка, бях ученичка и никой не зависеше от мен, но и на никой не му пукаше за мен.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
В София, на квартира Confused Кухнята е отвратителна, гадната котка се разхожда по масата!!! А като оставя нещо в хладилника, после много рядко го намирам. Още ме е яд за една луканка, с която сигурно две седмици щях да изкарам, а  после видях как хазяйката си я реже и си я хапва в нейна чиния Twisted Evil И не знам къде я беше прибрала, но после ми я нямаше в хладилника.
Леле, аз мислех, че си в общежитие. На мен в общежитието ми крадяха храната, крадецът също така казваше и разбрахме кой е, чак като се изнесе.
Но хазяйката да си я хапва и то пред теб - пълен ужас! Close

# 22
  • Мнения: 2 723
Чак без никакви пари не ни се е случвало, ама преди заплата винаги е зле работата. Сега вече съм на работа и нещата са си ОК. Иначе винаги гледам да имам продукти за черни дни - пакет боб, спагети, маги малки тайни за спагети, леща и брашно...

# 23
  • Мнения: 278
Спомням си голямата зима във Варна преди 2-3 години. Купихме си макарони и брашно, малко яйца, кисело мляко, колбас и сирене. Другите хора бяха като луди, една жена награби всичката мая и не остави за другите, а един си беше купил само ботилка водка. Мисля, че дори хахо да не е влизала отдавна да сподели ние доста се разпростряхме. За това ми харесва този форум, защото мога да споделя и да намеря севети по въпросите които ме интересуват. Дано не ни се налага повече да изпадаме в такива ситуации. Това което не ни убива ни прави по-силни  Wink

# 24
  • Мнения: 1 299
Позната ситуация...била съм без никакви пари, за няколко дни, като студентка в чужбина... Няма и към кого да се обърнеш, чакаш понеделник банките да отворят и родителите да ти преведат... Боже, не искам да си спомням  ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 299
хахо, дай сметка или адрес на ЛС да ти пратя пощески запис. Hug

# 26
  • Мнения: 2 336
Много е мило от страна на всички, които проявяват желание да помогнат на момичето.
И на нас се е случвало. Наложи се да взимаме от на детето левчетата, които му бяха давали бабите.
Толкова тъжно ми стана.  Cry
Надявам се да дойдат по-добри дни и когато работим да можем да се издържаме спокойно.
А празниците и подаръците наистина натоварват семейния бюджет - ама нали сме си такива българите! Сърце да е широко.  Hug

# 27
  • Мнения: 6 990

Но хазяйката да си я хапва и то пред теб - пълен ужас! Close
Подозирам , че си е мислила, че си е нейна луканката...Макар че голямо нещо е тва, не са едни кренвирши да не помниш тая седмица ли си купил или миналата...Преживях го, де, някак си. Сега пак цяла седмица ще нагъвам кренвирши и лютеница и...дано го вземат на работа, че ми писна от мизерия Confused Аз като работех, нещата горе-долу биваха...Ама сега просто е мъничък кошмар. Поне спестих за интернета Joy

# 28
  • Мнения: 53
нямам думи ,с които да благодаря на всички за желанието да ми помогнете, ужасно ми е неудобно, пари с пощенски запис не мога да приема... не очаквах такава реакция...трогната съм,през сълзи съм чела отговорите ви . по-скоро много ми помогна психически това,че споделяте и вие вашите трудни моменти... дано за всички това ужасно положение мине по-бързо. много ви БЛАГОДАРЯ!!!

# 29
  • Мнения: 245
момичета, ужасно е това че ни се налага да изпитваме такива трудности... толкова много от вас са имали трудни моменти, аз също много често изпадам в подобна ситуация... някои хора харчат без да мислят и после нямат пари,а какво да кажем за тези които си правят сметката и стотинката цепят на 2 и пак няма оправия...?!?! незнам какъв е изхода от този кошмар... това положение как ще се отрази  на децата ни...ужас ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт