без никакви пари,а сега?

  • 7 941
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
здравейте, случвало ли ви се е това? в момента нямаме никакви пари-ама никакви,нито стотинка...слава богу има достатъчно пюрета,каши и АМ за малката... заплатата на мъжа ми незнам кога ще я преведат, а моите майчински ще мога да взема края на юни. готвя това което имаме в шкафа като продукти, един вид изчистваме остатъците... не ме интересува ,че нямаме за кафета или подобни дреболии... но да нямаш и за хляб даже , незнам какво да кажа повече ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 617
Съжалявам, хахо...
Нямате ли близки, родители, на които да разчитате в момента за такива кризисни ситуации?

# 2
  • Мнения: 1 640
Случвало ми се е ,като бях студентка и когато детето бе бебе .Причината-закъсняло превеждане на заплата и голяма покупка в предходните дни.Т.е.,сами си бяхме виновни донякъде.Постъпих като теб-направих ревизия на зимнината,на фризера,на запасите от макарони,брашно,олио,ориз и стана ясно,че няма да умрем от глад.Хляб? Може да се омеси питка ,но аз най-често го замествам с мързелива баница/още го наричам солен кекс/.
  Рецептата ми е :1/2 коф.кис.мл.,1/2 ч.ч.олио,2ч.ч. и повече брашно плюс бакпулвер или 1к.л.сода,сирене,3 яйцасъвсем малко хладка вода.Объркваш с миксера.Изливаш в намазнена тавичка/малка/ и печеш 20-25 мин-вечерята ти е осигурена/или закуската/
  Обади се на родителите ви и им намекни за закъснялата заплата.Моите родители са във Варна ,като мен.Бих се обадила на майка ми,но после тя никога не иска да й връщам пари,затова избягвам.

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Съжалявам.
Мъжът ти не може ли да вземе аванс срещу заплатата? Или малък заем от приятели/роднини/съседи?
Случвало ни се е навремето, само че нямахме още дете и зорът ми тогава не беше, че нямам пари за хляб (гладувахме или си измисляхме повод да минем през роднини или познати, все някой ще почерпи я соленка, я сладка), а за дамски превръзки.
А за в бъдеще помислете за кредитна карта или овърдрафт към дебитната. 

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Точно до днес бяхме така почти седмица - ужас. И сами сме си виновни де, много са ни широки пръстите напоследък, а и балове, дрехи, имаше си разходи.
Добре, че имаме кредитна карта и карахме на нея, но за някои неща си трябват пари в брой.
Като студентка също ми се случи веднъж - 2 месеца без заплата, когато фирмата фалира, помолих майка ми за малко пари, мисля, че и от една приятелка взех малко, платих си сметките и почти не ядях.

# 5
  • Мнения: 10 491
Само веднъж като студентка - купих си билет за в къщи и имах само 30ст. Оттогава - никога не си тегля всички пари от дебитната карта.
Стискам палци скоро да приведат заплатата на мъжа ти и никога повече да не изпадате в такова положение!!!! 

# 6
  • Мнения: 668
В момента сме почти така, т.е. нашите пари свършиха и взехме заем от баща ми.
Но пък се разсипахме от ходене на рожденни дни и балове.
Добре, че в такива случаи има на кого да разчитаме, не ни се беше случвало от много, много отдавна и не искам повече да се случва.

# 7
  • Мнения: 1 761
Направи си някакво примерно меню от продуктите, с които разполагаш.Така няма да си толкова стресирана.А кафе може и вкъщи да си сварите.Нямате ли близки, които да ви помогнат за момента?

Аз имам една касичка, в която изсипвам рестото от пазаруване.Скоро ми се наложи да я отворя-83 лева на стотинки.

# 8
  • France
  • Мнения: 726
Последно беше преди 1мес. Очаквам пак да се случи след няколко дена- данъчният, който трябва да ни върне голямо ДДС, е на курс. А трябва да плащаме заплати...
Ако до вас има магазинче, където те познават, помоли ги да пазаруваш на кредит.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Не можете ли да вземете заем от някого, много гадно така Tired

# 10
  • Мнения: 6 990
Ооо, вече ми е начин на живот, от 2-3 месеца...С получените пари купувам продукти и нищо не остава...А дори тук не може да се готви  #Cussing out и хладилник не мога да ползвам, защото ми ядат храната...Пълен отврат.

# 11
  • Мнения: 3 394
Ооо, вече ми е начин на живот, от 2-3 месеца...С получените пари купувам продукти и нищо не остава...А дори тук не може да се готви  #Cussing out и хладилник не мога да ползвам, защото ми ядат храната...Пълен отврат.

ti kade si vashnost????

# 12
  • Мнения: 2 388
В коя точка на България си Хахо? Мога да ти пратя 50 лв.

# 13
  • Мнения: 2 220
Случвало ни се е... Няколко пъти - за няколко дни или седмица. Отвратително е... Наистина омитахме всичко налично от шкафове и хладилник до шушка. Готвех яхнии и това си е. Сега гледам   да съм запасена с разнообразни продукти, защото винаги може да се случи отново... Даже сега се сетих, че всички торбички за боклук са ни свършвали, толкова време не сме пазарували...

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 15:54 от toninna

# 14
  • Мнения: 4 841
За съжаление има такива моменти. Случвало ми се е. Обикновено залагах нещо в заложна къща - злато, веднъж си заложих и телевизора  Confused - първия път щях да потъна в земята от срам, защото до тогава мислех, че само крадци, комарджии и наркомани влизат в заложните къщи. Е, преживях го и "спасих положението". И бутилки съм връщала, и вестници - ама това зависи дали има пункт за вторични суровини наблизо, иначе не си струва.
Разбирам те напълно как се чувстваш. Дано лошият ви период бързо свърши. Ако си от София, пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт