Raxevsky

  • 16 202
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 202
Не пазарувам в разни префърцунени "бутици" или малки квартални магазини, предпочитам големите магазини, в които работата на консултантките се свежда до там да сгъват дрехите и да дават съвет само за наличните размери.

Но от известно време си търся малко по-официална рокля, а на местата от които си купувам дрехи не намирам подходяща. Ето защо ми се налага да влизам в някакви странни за мен магазини и се оказва, че в тях работят и някакви странни жени.

Днес например, преди няма и половин час (за това пиша с такъв хъс) минавах по Гурко и реших да вляза в Raksevsky.
Влизайки на вратата ме посрещат подпряни и пушещи 2 кокони, аз казвам "Добър ден", а те ми отвръщат димейки ми в лицето. А вътре зад щанда седи някаква префърцунена лелка на пред пенсионна възраст и си говорят през целия магазин.
В магазина нямаше никой, но веднага след мен влязоха още 2-3 жени (бяха компания) и попитаха за една от роклите, не се заслушах, но като излязоха 3те продавачки се скъсаха да ги обсъждат, коментират и да се подиграват на въпроса им и то при положение, че има друг клиент в магазина.
Аз продължих да си разглеждам и стигам до официалните рокли при което възрастната продавачка ( нарочно пиша продавачка, защото за мен тези жени стават единствено за продавачки в месарница) с ужасен тон, карайки ми се, се провиква: "Госпожицеее, това са официалните рокли, моля не пипайте, ако се интересувате от нещо ще ви се даде консултация!"

Излязох си...

# 1
  • Мнения: 3 782
Ужас.!!! Ама аз затова не влизам на такива места,то вместо те да потънат в дън земя,то ти трябва да се почувстваш нищожен.

# 2
  • Мнения: 9 865
Патици!
Кат са официални рокли, та що?! Ако искаш да я купиш без да пробваш - да, иначе не...
Аз пък съм влизала в Раксевски на ул. Солунска (май) и там имаше обявена мълчанка, ни добър ден, ни дявол...

# 3
  • Мнения: 4 202
Уф, сега ме е яд, че не им поисках консултацията  Joy

# 4
  • Мнения: 5 370
Уф, сега ме е яд, че не им поисках консултацията  Joy
Мила ми червена обувчице, тези магазини в България са създадени за пране на парички, а не за да обслужват клиентите. Това е горчивата истина. Peace

# 5
  • Мнения: 7 186
Имам фобия от продавачки Twisted Evil
И пред мен се е случвало продавачки да обсъждат и подиграват клиенти, минали през магазина, което е супер тъпо и селско. Пък да не казвам аз същите хихикащи продавачки на кво са приличали, та обсъждат хората, ами айде Mr. Green
А най- обичам като вляза в някой магазин, продавачката да е потънала вдън земя или да е обсебена от други клиенти и да няма време да ме "преследва" Mr. Green

# 6
  • Мнения: 157
Направо съм възмутена от разказа на red shoe!
На подобни абсурди съм ставала свидетел и аз. Веднъж, в един магазин, продавачките на висок глас обсъждаха току що излезлите си клиентки. Как можело, 20минути да седят в магазина и да разглеждат и после да си тръгнат без покупка?!?!
Е, думи нямам. Аз ли не разбирам каква им е точно работата, на тези "кукли"? Не са ли там точно, за да са в услуга на клиента?
И какво им дава право да се смятат за по-висши и да насаждат неудобство у клиентите си?
Именно такива продавачки са причината да избягвам разни лъскави бутици от този сорт. Само като видя изражението на персонала и си мисля: "Абе какво ще ги откъсвам откъсвам от нищонеправенето?"... и подминавам!
Кога ли и в България, клиентът винаги ще е прав?

# 7
  • Мнения: 4 202
Преди като нямах кола и всеки ден минавах от там, просто пътя за офиса ми минава през Гурко, та се сетих, че съм виждала Весела Драганова да пазарува там, при такива изискани клиентки и важни особи как мога да очаквам добро отношение и внимание  Mr. Green


Ох, още съм бясна егати простакесите!

# 8
  • Мнения: 3 634
red shoe, приготви се да те изядат! Скоро пуснах подобна тема във форума и тези, които мислеха като мен бяха оплюти - перхидролки, кокони, надувки и т.н.

Тук такива неща не се споделят.
Като река с пирани е!

# 9
  • Мнения: 5 228
Пушенето в магазин за дрехи ми е много любимо. Дори нещо, което съм търсила с месеци да видя, пак не купувам от такъв магазин.
А когато чуя коментари към клиенти, правя забележка на клявките. Скоро ми се случи в един детски магазин.

# 10
  • София
  • Мнения: 504
Не се учудвам...Колкото до пушенето,то си е обичай,но най-обичам като вляза в магазин да ме гледат сякаш им тровя живота и аз съм виновна,че света им е крив. CrazyЗатова пазарувам основно от места,където ходя от години и се познавам отлично със собствениците Wink

Между другото,докато бях в Испания наскоро,просто се родих-влизаш,посрещат те с усмивка(и най-странното-непушещи!),пазаруваш си с кеф и си излизаш.Докато свикна беше доста странно Joy

# 11
  • Мнения: 6 417
Често минавам по "Гурко" и гледам някаква хиена отгоре зяпа минувачите.  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Ужасена съм  #Crazy И това отношение в такъв скъп бутик... Думи нямам...  Shocked
Мразя да влизам в такива магазини, защото ме гледат така, все едно им нарушавам мира и спокойствието. Или пък ако продавачката пуши отвън и трябва да влезе в магазина заради мен и ме гледа така гадно  Close веднъж дори се извиних, че я притеснявам  Embarassed 

# 13
  • Мнения: 1 169
И аз имам случка в тоя магазин влизах да гледам рокля за бала ми и в момента в който отидохме с леля ми до официалните дрехи тая ни каза да не ги пипаме, че тя щяла да ни ги покаже е как се разглежда така и на всичкото отгоре за да пробвам дрехата която съм харесала трябва да имам налични пари, че ако и станело нещо да съм си я платила много ме изнервиха тогава .... а това как гледаше тая овца е отделен въпрос ... #Cussing out #Cussing out  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 4 629
Мен точно такива "консултантки" са ме отказали от пазаруването в "елитните" магазини в България. Пазаруването ми е голямо удоволствие и не искам някакви кисели клюкарки - "консултантки" да ми го развалят

Общи условия

Активация на акаунт