възпалени венци

  • 6 865
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
От близо месец ми се появи дразнеща болка по зъбите. След посещение при зъболекар и снимка на два-три зъба зъболекарят ми извади горен мъдрец като смяташе, че болката идва от там. Уви, аз продължавам да имам болка-чувствам я вече като болка в следващия зъб. Но, след направена снимка се оказа,че няма причина болката да е причинена от зъб. Остават венците. А те са ми перманентно възпалени. Правих 3 дни гаргара със сандрин. Обаче ми казаха, че не е хубаво да се използва продължително време , защото унищожавал микрофлората. Моля ви ако някой знае алтернативно лечение на възпалени венци да помага.Благодаря предварително.

# 1
# 2
  • Мнения: 941
мий си зъбите с пастата LACALUT,мъжа ми също има проблеми с венците и му помага

# 3
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Под възпалени венци какво имаш предвид  newsm78. Има ли зачервяване и кървят ли като си миеш зъбите. Ако е така най-вероятно си имаш  като всеки втори българин работа със парадонтит, но в начална форма. Не съм лекар, но от години имам такъв проблем. В началото и на мен ми казаха със сандрин да действам после ми слагаха дренчета между зъбите да ми лекуват венеца, но файдата беше многооого временна. Отидох при специалист и той ме светнна, че трябва на всеки 6 месеца да ходя да махат зъбния камък и да правя лечение поне 5 дни с тези дренчета напоени с нещо си. Разликата е поразителна и се стопира действието на парадонтита ( но не се лекува, то може само да се забави максимално с добра профилактика). В момента венците дори не са зачервени, не кървят от години,  не се вижда зъбен камък, само на предните долу от вътрешната страна, но аз и преди не виждах пък се оказа че имам под венеца. както и да е . Въпреки това е време за профилактиката ми и почнаха да ми дразнят венците като пия студено примерно или ям сладко. Не е от зъбите, аз вече си знам че са венците. Та, според мен най-добре отиди при зъболекар, който се занимава специално с лечение на венци както направих аз и няма да имаш проблеми  Peace. Иначе специални пасти и води разни за устата са само добро средство но след намеса на добър специалист или ако проблема с венците е бил примерно заради бременност за кратко време. Ако обаче си имаш тия неща от години моят съвет е профилактика при добър специалист  Peace

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
от 2-3 дена и аз съм така - болят ме зъбите, не мога да определя точно кой...имам чувството че ме болят първо задните , после предните, понякога горе, понякога долу...а венците ми - имам чувство че са целите в рани ,все едно им е смъкната кожата Cry, чудя се вече какво да ги правя...На всичкото отгоре имам и огромна боляща афта на бузата... smile3518

# 5
  • Мнения: 10
Благодаря ви момичета. Най-вероятно ще отида на зъболекар, защото проблема не отшумява с разните  гаргари които правя. А пък и вкуса в устата ми е гаден. Тъй че няма да се размина със зъболекарския стол.

# 6
  • Мнения: 2 865
Най добре отиди в стоматологичния факултет на мед. академия. Аз имах заболяване на венците -хипертрофичен гингивит, който много зъболекари се опитваха да лекуват как ли не, но само там беше проведено правилното лечение (операция) и вече 15 години нямам проблем.
Много е важно редовното махане на зъбния камък, за да са здрави венците.

Общи условия

Активация на акаунт