Най-екзотичното,най-романтичното и различно място,което ви е харесало:-)

  • 8 924
  • 64
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Събирам идеи за почивка,но ми се ще нещо не толкова банално Grinning Grinning Grinning
Аз бях на остров Гозо за меденият ни месец преди 4 години,интересно,романтично ,хубаво място,до Малта,само с храната не се разбрахме:-)

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 15:10 от magnoliamm

# 1
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Никой newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами много високо вдигна летвата Laughing

# 3
  • Самоков
  • Мнения: 561
Иракли, на българското черноморие, страхотно местенце. Crazy

# 4
  • Мнения: 2 575
Понеже казваш нещо не толкова банално, мисля да ти кажа да отидеш на круиз - идеално е за семейна почивка. Позлваш луксозен хотел ( кораба) и виждап поне няколко различни места ( обикновено все екзотични острови  - зависи къде си избереш да отидеш)
Бях го писала и в друга подобна тема - за мен това е няй-хубавата, екзотична, различна, забавна и опознавателна почивка ( разбира се и доста скъпа) Laughing

# 5
  • Мнения: 1 299
Мисля  Rolling Eyes Ама аз съм малко странна в разбиранията си за романтика...така казват хората... В момента за мен няма по-роматично от това да отида с приятелят ми да видим Северното сияние. Работим по въпроса с организацията вече. Но едва ли ще ви хареса моето предложение....
Круиз е супер...или по Дунава с кораб до Виена

# 6
  • Мнения: 2 386
Папуа Нова Гвинея?

Япония?

Северното сияние ми е детска мечта  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз пък искам на фотосафари в Кения. Това ми е една от детските мечти Grinning

Иначе за мен може би най-романтичното и красиво местенце, от което имам скъпи спомени е Крапец.

# 8
  • Мнения: 27 524
Париж, разбира се  Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 6 508
Куба  Peace

# 10
  • Мнения: 13 512
какво пък му е екзотично на Париж?  За романтичен-да,романтичен е и ми е любим.
но с авторката явно имаме различни разбирания за екзотика,защото аз съм била на Гозо и малта е най- неприятното място, на което съм била.Никак, ама никак не ми хареса. Затова пък много ми хареса  Рио де Жанейро.Достатъчно  екзотично, а любимият ти човек  би могъл да ти го направи и романтично.

# 11
  • Мнения: 3 423
Най-екзотичното място, на което съм била,
е един остров до Мозамбик. Не се сещам
за името му. Пуст, само някакви рибари
щъкаха сутрин. По плажа крачеха огромни
раци. Колибите бяха само със студена вода.
Комари. Пуснаха тока и отвориха ресторанта
само заради нас. Диво и игриво. Слънцето
бързаше да се скрие и да ни остави сами,
има-няма 2 минути и наоколо става тъмно.
Въздухът лепне. Телата също. Трябва да попитам къде бяхме.
Бих се върнала пак. Тия дни ще кача снимки.
Грабнете си шапките и боцнете пръст на картата.
После стигнете дотам.

# 12
  • Мнения: 27 524
какво пък му е екзотично на Париж?  За романтичен-да,романтичен е и ми е любим.

Е, тъй като не съм обиколила целия свят, за да намеря сред обиколените от мен и трите почти невъзможни изисквания на авторката, казах моето 2 от 3  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 1 412
Най-екзотичното е може би Египет, но най-романтичното колкото и странно да ви звучи е Лондон, никога не съм била по-щастлива от тази седмица, която прекарах там, но за това разбира се допринесе не само кралицата:) Идеята ми е, че романтиката си зависи повече от вас, а за екзотика ще оставя по-опитните да кажат:)

# 14
  • DE
  • Мнения: 521
Моето най-романтично място е Страсбург, особено красив през пролетта, когато клоните на дърветата натежат над реката...

А най-екзотично - за момента Бали, но това е може би защото току-що се върнах оттам, така че емоциите ми са още пресни.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 876
най-романтичното за мен беше Тенерифе, защото там беше медения ни месец и се счупихме от романтика и секс Wink, а най-различното място е, когато обикаляхме цяла Южна Франция и се забихме в някакви невероятно китни и красиви селца в най-забутаната провинция, където ми се искаше да остана. никога не съм очаквала, че селския живот може да ми се стори толкова очарователен.
най-екзотичното място тепърва предстои Wink

# 16
# 17
  • DE
  • Мнения: 521
Като споменахме круизи, фирмата, собственик на EasyJet пусна собствени круизни кораби под марката EasyCruise
Това е своеобразна алтернатива на евтините самолетни билети, само че за круизи - това лято ще обикалят гръцките острови и Белгия и Холандия, доколкото видях. Цените включват само пристанищните такси и спането. За 7 дена гледах, че кабината е около 300-400 ЕУР. Аз лично бих ги пробвала, когато тръгнат към Карибите, защото обикалят малки и не толкова туристически острови, какво по-екзотично от това Wink

# 18
  • Мнения: 636
Аз пък искам на фотосафари в Кения. Това ми е една от детските мечти Grinning

Иначе за мен може би най-романтичното и красиво местенце, от което имам скъпи спомени е Крапец.
Записвам се за темата Peace Догодина ставам на 30години и искам да го отпразнувам някъде на топло/не в градския затвор, де/ и екзотично място. Кения е вариант за сега. От Египет ме отказаха.
Мисля си и за Индия. Искам да видя Тадж махал Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 299

Къде в Швеция е това? Предполагам някъде в северната част... Мен студ не ме плаши, изглежда много интересно място  Peace

# 20
  • Мнения: 1 013
Странно ми е как някои хора могат да посочат само едно място, което искат да видят!
Аз искам толкова много, жалко, че нямам възможност...!

# 21
  • Мнения: 1 417
И аз искам в Папуа, търся съмишленици Wink
http://community.webshots.com/user/mi6iss

# 22
  • Мнения: 41
Не знам доколко отговарят на така зададената тема, но никога няма да забравя гледката към хижа Иван Вазов и гледката от хотел Априлци към върховете Ботев и Триглав. Връх Харамията пък е най хубавото място където съм се покатервала.

# 23
  • Мнения: 2 386
И аз искам в Папуа, търся съмишленици Wink
http://community.webshots.com/user/mi6iss

Аз,аз  Sunglasses Само изчакай няколко месеца  Crazy

Офф: Снимките са от места, на които си ходила, нали? Страхотно, така се живее!

# 24
  • Мнения: 13 512
Не знам доколко отговарят на така зададената тема, но никога няма да забравя гледката към хижа Иван Вазов и гледката от хотел Априлци към върховете Ботев и Триглав.
Аз също обожавам гледката към Марагидик от леглото си.Да си отворя  очите и това да е първото нещо,което виждам  на фона на шумящата река в двора ми .Не е екзотично, но е много красиво и може би романтично,макар че аз не си падам  по романтиката.

# 25
  • Мнения: 6 846
На мен лично най-екзотично ми беше в Доминиканската република. Иначе и за Рио Де Жанейро съм съгласна, много е хубаво там. Тайланд също се вписва в представите ми за езкотично, но там пък има доста мръсотия.
А за романтично не знам, аз например искам на медения си месец да отида на круиз.

# 26
  • Мнения: 463
Най-екзотичното място, на което съм била,
е един остров до Мозамбик. Не се сещам
за името му. Пуст, само някакви рибари
щъкаха сутрин. По плажа крачеха огромни
раци. Колибите бяха само със студена вода.
Комари. Пуснаха тока и отвориха ресторанта
само заради нас. Диво и игриво. Слънцето
бързаше да се скрие и да ни остави сами,
има-няма 2 минути и наоколо става тъмно.
Въздухът лепне. Телата също. Трябва да попитам къде бяхме.
Бих се върнала пак. Тия дни ще кача снимки.
Грабнете си шапките и боцнете пръст на картата.
После стигнете дотам.

Това е екзотика 100% !!! Чакам снимки  Hug

# 27
  • Мнения: 11 747
Екзотично,романтично,различно - Бора Бора!!!!! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 655
Екзотично,романтично,различно - Бора Бора!!!!! Mr. Green
Аз също съм за Бора Бора и Малдивите

# 29
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Браво,много интересни идеи сте дали Hug

Относно Малта и Гозо - Гозо определено си ми хареса,бяхме в къща с басейн, и Малта не е лоша - просто не ми хареса това,4е ресторантите затварят в 2 и отварят в 6,4е менюто е само с меса,и никак не е интересно,абе от към храна и обслужване са много зле.И много дупки по улиците имат.И ужасно много мохи - а това,защото си зака4ат торби4ките с боклук на едни пирон4ета по стените, и колата минава веднъж в седмицата #Crazy #Crazy Добре 4е надушихме един славянски ресторант в Малта,славянски,разбирай - упревител -рускиня,готва4 - изт.германец и българка,сервитьор - босненец Mr. Green,та се наядохме като за световно с борш,сърми4ки,и сладкиш,правен от българката Laughing И едино немско ресторант4е ни спасяваше,както и добрият М'кдоналдс Grinning

И продължавам да се 4удя,защо 4ужденците предпо4итат Малта пред България - и стигам до извода за добрата реклама и за добрите рекламни агенти - определено места като Малта и Париж са си наели най-добрите #Cussing out

За Париж....не лошо място,но мисля 4е рекламата му е пове4е,отколкото трябва.а за Лондон - нямам думи,много ми хареса и искам пак,и пак,и пак Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Круиза е добра идея,само не знам толкова време да се люшкаме напред-назад newsm78 newsm78

А и ми трябва местенце,където мога и с децата си спокойно да посетя,все пак ние сме си отбор Mr. Green Mr. Green

В4ера гледах за Намибия....и май ми хареса.Проблема с тези места е,4е са много дале4е,много 4асове летиш, а пове4ето са и ужасно влажни/Тайланд,Малайзия,Малдиви/,бях се засилила по едно време за Малдивите/преди да стане трагедията с цунамито/, но понеже Гозо мки се видя страшно влажен,мъжът ми разказа,4е след като тук ми е влажно,там ще убия сигурно някой Crazy

Знаете ли,понякога като си помисля,колко много,много,много прекрасни хубави местенца има по света, и най-ве4е в България,ми се ще на вси4ки да отида,а времето си минава,минава...............

# 30
  • Мнения: 2 575
Браво,много интересни идеи сте дали Hug

Круиза е добра идея,само не знам толкова време да се люшкаме напред-назад newsm78 newsm78

А и ми трябва местенце,където мога и с децата си спокойно да посетя,все пак ние сме си отбор Mr. Green Mr. Green

...............

Точно там няма почти никакво люшкане, а забавленията и условията за деца и възрастни са повече, отколкото в повечето български 5* хотели, така че няма да скучаете. Разбира се, говоря за 5* кораб.

# 31
  • Мнения: 1 299
Браво,много интересни идеи сте дали Hug

Круиза е добра идея,само не знам толкова време да се люшкаме напред-назад newsm78 newsm78

А и ми трябва местенце,където мога и с децата си спокойно да посетя,все пак ние сме си отбор Mr. Green Mr. Green

...............

Точно там няма почти никакво люшкане, а забавленията и условията за деца и възрастни са повече, отколкото в повечето български 5* хотели, така че няма да скучаете. Разбира се, говоря за 5* кораб.

На корабите, на които аз съм била си има аниматори за децата, детски кът и т.н., басейни, можете с децата да си гледате телевизия, има кина и т.н. Корабите са нещо супер готино  Peace

# 32
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Я дайте насам някои интересни фирми с круизи тогава,стана ми интересно Grinning

# 33
  • Мнения: 907
Най-екзотичното място, на което съм била мисля е Бахамските острови, при това по пътя от Ft.Laudardale бях в компаниятa на 1 холандски актoр - млад, красив и страшно симпатичен  Heart Eyes. Той пък ми разправяше за Curacao, където имал вила. Други места, които са ми били интересни са Grand Canyon, Everglades FL,, Лас Вегас, Ливан, Казан, Новосибирск.

Тук, ей това открих, което мисля да изпробвам по някой повод през зимата:
http://www.iglu-dorf.com/Multimedia/Video/Video_003.html

А от цивилизованите места май най обичам Амстердам.

В БГ ми хрумва спонтанно връх Триглав, рилските езера, с. Мугла.

И аз  съм по круизите - последният беше до о-в Мадейра през Барселона, Мароко, Тенерифа, Lanzarotte (много екзотично място). Мадеира също много ми хареса, но там не се ходи за пясъчни плажове  Joy Joy

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 16:10 от MegiX

# 34
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Моми4ета,забравихте ме - дайте някакви координати на добри круизи Hug

# 35
  • Мнения: 2 575
Въпреки че аз винаги предпочитам сама да организирам пътуванията си, специално за круизи съм много доволна от следната компания:

http://www.contitrans-m.com/ - изцяло предлагаща пълна гама круизи и круизни компании от висок клас!

# 36
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Мммм, изглеждат сериозни Grinning Благодаря Hug

# 37
  • Мнения: 2 575
Мдааа, серизони и много отзивчиви и мога да твърдя, че цените за Европа са едни и същи т.е. няма смисъл да се търси нещо по-изгодно Naughty
Единствено си струва и то много, ако се ходи на Карибски или Хавайски круиз, да се резервира от Щатите ( специално за NCL - супер готина круизна компания - freestyle cruizes) , защото цените от там са до 30% по-ниски , отколкото от Европа. Но за сьжаление няма единна он-лайн резервация. Sad

# 38
  • Мнения: 5 475
А за романтично не знам, аз например искам на медения си месец да отида на круиз.

 Peace  Горещо го препоръчвам- стахотно е! Peace
Преди 2 години бяхме на свабено пътешествие с Коста Крочере . Останаха ми супер спомени от пътуването,кораба ..изобщо  от всичко!!:peace:

# 39
  • Мнения: 1 593
Малдивите могат да бъдат много романтични - бяхме там за медения месец, ходихме на необитаем остров, стигнахме дотам пеша... през една лагуна - приличаше на острова на Робинзон, с няколко палми и пясък... красота.

Предпочитанията ми към Малдивите (пред Бора Бора и Фр. Полинезия) е заради множеството малки острови срещу няколко по-големи и по-голямата усамотеност.

Много бях впечатлена от пустинята около Дубай (може би ми защото ми беше за пръв път).

Мексико - Ривиера Мая, карахме бъгита из джунглата и се къпахме в подводни пещерни извори

и не на последно място - пътят между Маями и Ки Уест във Флорида. Има нещо, което много ме привлича в гледката...

Иначе съм била почти из цяла Европа (поне така ми се струва), но не ме привличат катедрали и галерии, затова ще спомена за полята на Тоскана, Алпийските върхове на Тирол и няколко места, които искам да посетя - фиордите на Норвегия и Исландия.

За съжаление снимките ми са пръснати по дискове и пет различни уеб страници, тука има малко от Малдивите и Дубай
http://new.photos.yahoo.com/lenushkina1/albums

а тука, от малко други места, но не всички са качени:
http://www.minevi.com/gallery/main.php?g2_itemId=2957&g2_page=1
http://www.minevi.com/gallery/main.php?g2_itemId=2957&g2_page=2

За круизите - много са комерсиални за вкуса ми, и със сигурност, не особено романтични (освен истински скъпите круизи, от сорта на 4 Seasons и Радисън 7 Seas, първите от които не са ми по джоба Sad, а вторите, които съм запланувала да използвам за да разгледам Френска Полинезия.  Peace

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 07:16 от silverarrow

# 40
  • Мнения: 2 575
silverarrow - Снимките ти от пустинята са невероятни - наистина ме впечатлиха много!!!!

А за романтиката - абе кой както си я направи - аз предпочитам екзотиката  Mr. Green
И круизите са определено един добър начин да се видят много екзотични места наведнъж  Wink докато спиш в 5* лукс  Hug

# 41
  • Мнения: 2 152

silverarrow, снимките от Дубай и на плажа са невероятниии Heart Eyes.Ох, размечтах сеее Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 1 584
Кения - ако си падате авантюристи. Сафарито не е за всеки - една поразглезена кака в нашия джип голямо мрънкане му удари Sad Иначе е невероятно да видиш лъв на 20см от теб, който се е втренчил във фотоапарата ти. Да не казвам за "преследванията", които правихме, защото това не е като в зоологическата градина  Wink Невероятни залези, страхотни хотели Peace На плажа също е много красиво. Местните са малко досадни, но не са агресивни. 2-3 дни имаше отлив и можехме да влезем пеша на около 500 навътре в океана - незабравимо!

# 43
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Кения - ако си падате авантюристи. Сафарито не е за всеки - една поразглезена кака в нашия джип голямо мрънкане му удари Sad Иначе е невероятно да видиш лъв на 20см от теб, който се е втренчил във фотоапарата ти. Да не казвам за "преследванията", които правихме, защото това не е като в зоологическата градина  Wink Невероятни залези, страхотни хотели Peace На плажа също е много красиво. Местните са малко досадни, но не са агресивни. 2-3 дни имаше отлив и можехме да влезем пеша на около 500 навътре в океана - незабравимо!


А как се стига до Кения newsm78/коя фирма го организира,колко време е полета,какви ваксини трябват,с деца става ли newsm78 newsm78 newsm78/

# 44
  • София
  • Мнения: 2 952
Относно Малта и Гозо ....
Малта, включително Гозо са едни от най-интересните места, където съм ходила. Може би не са точно екзотични, но там има толкова неща за разглеждане - историята на тази островна група, поне за мен беше много интересна. На Гозо не, но на големия остров има прекрасни петзвездни хотели, където не усещаш неудобства  Simple Smile Има и много добри места за хранене, но и те са около районите с добри хотели. Като цяло там мисля, че не е място за лятно почивка, а по-скоро място което да разгледаш извън сезона. Важно е да не се стои на едно място, а да се обиколи - екскурзиите са организирани страхотно, гидовете са лицензирани и на светлинни години от представата, която имах за екскурзоводи  Simple Smile Районите около добрите хотели - отчасти Слима, най-вече Ст. Джулиънс, донякъде и Ла Валета за мен са и едни от най-добрите места, където човек може да живее, (но не и да работи  Sick) - гледка към морето, зелена крайморска алея за разходки дълга километри, няколко прекрасни детски площадки и никаква индустрия на стотици километри. Бих си карала пенсионерските години там.

# 45
  • Мнения: 1 721
silverarrow -С удоволствие разгледах снимките, определено се вместват в моята представа за екзотика и романтика  Peace Тези от Малдивския плаж и пустинята около Дубай са ми фаворити. Затвърди ми се желанието да посетя тези места един ден, дай боже ...

# 46
  • Мнения: 1 584
А как се стига до Кения newsm78/коя фирма го организира,колко време е полета,какви ваксини трябват,с деца става ли newsm78 newsm78 newsm78/

Аз ходих на почивка, организирана оттук с TUI. От България моя позната е ходила - ще потърся агенцията. От България се лети с прекачване в Лондон. Полетът ни оттук от Мюнхен беше 8ч, мисля че от Лондон е същото време. На сафарито не пускат деца под 10г. За почивка на плажа - няма проблем за децата, имаше едно бебе на около 10-11м.

За ваксините - жълта треска е задължителна - даже казваха, че ще ни проверяват имунизационните паспорти на границата - но не го направиха. Хепатит Б е препоръчителен за всички африкански страни. Против малария пиехме хапчета - Малароне. Доста са скъпички обаче Sad Има още едни Лариам - но всички, които бяха пили такива в групата се оплакваха от странични ефекти - повръщане, разстройство, виене на свят. Въпросната мрънкаща кака от горния ми постинг дори си прекъсна сафарито на 3ти ден заради тези ефекти. в София можеш да попиташ в Института по заразни и паразитни болести Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 7 242
Майра, може ли снимки  Praynig

# 48
  • Мнения: 11 747
Майра, може ли снимки  Praynig
Присъединявам се към тази молба! Praynig
Кения,Танзания и Занзибар са ми сред първите в мечтателния списък,ако го започна изобщо някога.... Cry

# 49
  • Мнения: 1 584
Ще кача по-късно през деня, че имам тежката задача да избера от 4 000 снимки  Crazy

# 50
  • Мнения: 1 721
Вярно и в Африка има много екзотика, Майра има още един чакащ снимки с нетърпение от моя страна  Wink

A остров Занзибар има ли някой бил там да разкаже повече?

# 51
  • Мнения: 11 747
Вярно и в Африка има много екзотика.
Peace Hug
Африка ми е любим континент!Не,че съм видяла много от него,но все пак.От този свят най-много ме влече - Африка,Югоизточна Азия и Австралия!Ееееееех,мечти,мечти! Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 721
pina, Подкрепям ! А по повод Астралия наскоро си свалих от торентите едно филмче да гледам, много е хубаво и там, а хората едни ведри, спокойни  Simple Smile

# 53
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
A някой да е бил в Тоскана? newsm78 newsm78 Любимият ми филм е " Под синьото небе на Тоскана", и въпреки да не съм голям фен на Италия,се влюбих в Тоскана Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 584
Аз  Mr. Green Сега началото на април за великден Wink Страхотно е Peace Ето малко снимки. Отдолу се виждат другите албуми.

# 55
  • Мнения: 1 593
A някой да е бил в Тоскана? newsm78 newsm78 Любимият ми филм е " Под синьото небе на Тоскана", и въпреки да не съм голям фен на Италия,се влюбих в Тоскана Mr. Green

Да, аз преди 3 седмици се върнах от там: ето снимки - гледай отзад напред, най-добре с View Slideshow Full Screen (там са пейзажите):
ТОЧНО като на филма е!

http://www.minevi.com/gallery/main.php?g2_itemId=3910

Благодаря ви за хубвите думи за Малдивски/Дубайски снимки - правени са с най-обикновен 5 мегапиксела Сони камера   bouquet

# 56
  • Мнения: 1 721
Да Тоскана е хубава, романтична, идилична, с красива природа. Въобще там ритъма на живот е друг... Подобно е и в Прованса във Франция. Но определено за мен Европа не е екзотична дестинация.

# 57
  • Мнения: 413
Аз не съм пътувала много по света, предпочитам си България, която винаги ме изненадва и очарова с нещо!
Миналата година бях на едно страхотно място, което ви препоръчвам с цялата си душа и сърце, защото това е едно от най-романтичните и изотавени в най-добрия смисъл на думата местенца. Говоря за Крапец и вила Кибела.
Къщата е страхотна, басейнът, вътрешният двор, градината, домакините - невероятно сърдечни, а плажът - километри ПРАЗНА пясъчна ивица.
През юли бяхме 4-ма човека всичко, кацнали на брега.

Няколкото дни,които изкарах там, са сред най-романтичните и хубавите в живота ми.  bouquet
Ето ви сайта, ако се интересувате
/www.villakibela.com
Желая страхотно лято на всички, където и да отидете.

# 58
  • Мнения: 6
Тайланд... и по-точно Патая...незабравимо!Инъче също съм за Бора Бора,Домениканска,Африка,Сингапур,Малдивите и Малайзия  Heart Eyes,а от Европейските Гърция и много ми се ходи  в Дубровник....

# 59
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Майра и silverarrow, я ми кажете къде то4но сте били, организирано или самостоятелно, кои хотели, със самолет или ? Много ми харесаха снимките ви,Тоскана е едно от набелязаните ми местенца,след филма останах о4арована Grinning Grinning Grinning

# 60
  • Мнения: 1 299
Аз  Mr. Green Сега началото на април за великден Wink Страхотно е Peace Ето малко снимки. Отдолу се виждат другите албуми.

Ауууу, мястото е стархотно  Peace искам инфоооо Crazy

# 61
  • Мнения: 1 593
Майра и silverarrow, я ми кажете къде то4но сте били, организирано или самостоятелно, кои хотели, със самолет или ? Много ми харесаха снимките ви,Тоскана е едно от набелязаните ми местенца,след филма останах о4арована Grinning Grinning Grinning

Магнолия, летяхме до РИм (директен полет с Алиталия - 1ч 30 мин - 216$), наехме кола (около $300 за 5 дни), и карахме около 2-3 часа (предимно магистрала) до вилата (цените варират много според сезона, ние платихме около $390 на вечер). Храната в Италия е сравнително евтина (ресторант средна ръка - 50-60 Евро за двама, пицария - може и по-малко). Бензина беше около 50 Евро, магистрални такси - 18 евро.

Линк-а за вилата - http://www.villadipiazzano.com/mediagallery/cortona_photosummer/ … a_photosummer.htm

Градчета за посещение - Cortona (7km), Montepulciano (30km), Pienza (40km), Montalcino (60km) - всичките могат на веднъж да се обиколят за 1 ден. Атракцията в първото и последното са винарни с дегустация, във второто - Сирене Пекорини за дегустация. Прибрахме се като от село - с дисаги пълни с вино, луканки и сирене  Joy

Вилата е и на 90км от Флоренция, но ние не стигнахме дотам.

Няма да съжаляваш, ако ти е харесал филм-а  Mr. Green. Аз се радвам, че отидохме.

# 62
  • Мнения: 1 584
Аз  Mr. Green Сега началото на април за великден Wink Страхотно е Peace Ето малко снимки. Отдолу се виждат другите албуми.

Ауууу, мястото е стархотно  Peace искам инфоооо Crazy

Къщата е на 40км от Пиза (Lajaticо се казва градчето), идеално изходно място за разходки до Пиза,Флоренция и околностите - San Gimignano, Volterra, Livorno. Ето линк към сайта на къщата. Струваше 400е на седмица.  Аз живея в Германия и пътувахме с кола оттук - към 850км са ми дотам, ама е бая дългичко за бебе на 10м Sad Иначе беше организирано - самостоятелно Mr. Green В къщата има около 10 апп различна големина - ние бяхме наели с 2 спални, 2 бани, хол и кухня - бяхме с едно приятелско семейство. За дребната имаше безплатно детско легло Simple Smile

Силвърароу, сериозно ли сте платили 390$ на вечер  Shocked Иначе относно "евтината" храна - за американски стандарт може да е евтино 50-60е за 2ма, ама за българските заплати не бих казала. или аз вече не съм в час със заплатите Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 593
Силвърароу, сериозно ли сте платили 390$ на вечер  Shocked Иначе относно "евтината" храна - за американски стандарт може да е евтино 50-60е за 2ма, ама за българските заплати не бих казала. или аз вече не съм в час със заплатите Rolling Eyes

Ами, такава беше цената, но то е като full service хотел. Гледам, че в най-ниския сезон може и за 100 и нещо на вечер, но кой иска да ходи в Тоскана през зимата? Ние естествено имахме стая, а не 2 стаен апартамент  Mr. Green, но пак не съм недоволна де, мисля, че си заслужаваше парите.

За храната - съгласна съм че е много по бг стандартите, но не е по немските нали? Нито пък по западно европейските принципно. Аз сравнявам главно с Европа, и ми прави впечатление, че храната там специално беше по-евтина например от Лондон и Париж...

# 64
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
исландия

Общи условия

Активация на акаунт