кога престанахте да кърмите бебоците?

  • 2 370
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
На истина по -добре пусни темичка в Кърмаческия форум.
Там ще получиш доста полезна информация.


Да, да, полезна, като започнат да пускат едни отговори от 3, 4, 5 и 7 години, та депресия ще я тресне  Laughing

шегувам се, К-и, не се сърдете  Hug

От кърмаческия на мен много ми помогнаха, без тях нямаше да изкарам 4 месеца! Следващия пътмисляпоне до 6 да стигна! Има и много добра информация в библиотеката.

Аз шегата ти не я зацепих   33uu

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 199
Кърмих го  до 9 месец .

# 17
  • Мнения: 114
Кърмих бебчето си до 5 месец.После получих мастит и нямаше как.

# 18
  • Мнения: 1 896
Само ще си позволя уточнението - пюретата не спадат в категорията "твърди храни".  Peace
А, твърди са твърди са. Това дето се захранваме на 4-6 месеца с него, все се казва твърди храни. То названието им е някакъв опит за буквален превод от английски, щото на английски захранване е "starting solids", нищо че не може да си счупиш зъбите с тях.
А за продължителността - личния си опит не знам дали да го намесвам в тая работа, но нали знаете, официалната препоръка на СЗО е до 2 години, като се уточнява, че и малко да кърми майката, пак ползите са незаменими.
Преди време с жената на норвежкия посланик си говорих, че нали бачках при тях. Тя роди на 49 второ и се оказа че го кърмила до три години. Аз не знаех и почти готова за самозащита си признах че кърмя мойто, което тогава беше почти на 2, а тя вика - а, ами те при нас в Норвегия сега препоръчват до 2-3 години да се кърми. Много ми стана кеф. Тя кърмила до 52-годишна възраст жената.  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 4 035
Ами още я кърмя,но като гледам няма да изкараме повече от още месец-два.Ина се опитва да ме хапе и като избият горните зъби ще стане страшно,а и кърмата ми вече драстично намаля.Дай боже и второ да имам пак ми се иска поне до годиника да докарам с кърменето Peace

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
2 месеца....
Дано, ако имам второ някой ден, да изкарам по-дълго

# 21
  • Мнения: 125
1 година точно

# 22
  • Мнения: 214
Кърмих точно 2 месеца

# 23
  • София
  • Мнения: 1 775
Още не съм.

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Кърмих 5 месеца плътно , като почти нямаше заместено хренене, а само леко беше опитал каша и зел.пюре.
До 6 месец кърмех 2 пъти на ден и колкото пъти се буди през ноща.
После ми дойде цикъла и кърмата ми спря.

# 25
  • Мнения: 576
Кърмих точно един месец. Кърмата ми спря внезапно.

# 26
  • Мнения: 154
Точно 8 месеца.Наложи ми се да го отбия изведнъж,защото се разболях и ми изписаха орбазон на инжекции и още един куп отрови,а още не бях заменила достатъчно хранения.Максимално дълго отлагах да пия лекарствата и накрая плачех и давах АМ.Много ми се искаше поне до годинката, ама на. Дано с второ дай Боже да имаме повече късмет в кърменето.

# 27
  • Мнения: 2 631
Синът ми - 4 месеца и половина.
Дъщеря ми - 11 месеца, като до след 5-я месец беше изключително на кърма на поискване.

УСПЕХ!  bouquet

# 28
  • Мнения: 431
8 месеца . Кърмата ми спря Sad

# 29
  • Мнения: 296
Кърмих 4 месеца, но грешката си е моя. Много рано го захраних и така кърмата ми намаля. Ако някой ден имам второ вече ще знам. Ще съм си научила урока, късно захранване и това е .

Общи условия

Активация на акаунт