Къде е МОЙТО ТАТКО?

  • 1 710
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Моля кажете ми как отговаряте на детенцето?Тя го търси ...рядко,но незнам как да и отговоря.Само на 2.5г е...какво да и обясня?

# 1
Mila ne znma i az kakvo da ti otgovoria za6toto i moeto dete e na 2.5 i pita poniakoga za ba6ta si ne go vijda 4esto.kazvam 4e e na rabota nai-4esto ama s vremeto tova 6te zvu4i glupavo i neubeditelno.malki sa za da im obiasnim 4e tatko jivee v drug dom no gi obi4a ei takiva ne6ta.ne znam.

# 2
  • Мнения: 2 863
Ами дръж се близо до истината и не драматизирай, доколкото е възможно отсъствието му, така и детето ще реагира по-спокойно.
Моето дете е на 3, знае т в подробности всичко, което я засяга и реагира супер адекватно, никога не я лъжа, държа се близо до логиката на нещата и така.
Децата реагират така, както възрастният им покаже.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 493
Съгласна съм с Jaly   Peace
Много е важно, когато отгаваряш на детето да е с тона и видът ти - все едно те е питало - утре какво ще ходим ли на разходка?
Детето ще приеме липсата на бащата по начина по - който ти му я показваш - ако ти се паникьосваш, объркваш, мрънкаш и притесняваш от въпроса, съответно детето ще започне да чувства че има нещо нередно и лошо в това. А никой не иска да си травмира допълнително детето нали  Peace Hug

# 4
  • Мнения: 804
Аз например не помня родителите ми да са живели заедно /развели са се когато съм била на 1.5 г. но знаех че "някои татковци не живеят в къщите с мамите и децата а в друга къща" но това не значи че нямам татко. Напълно съм съгласна, че всичко зависи от това как ще обясниш на детето този факт. Може би тя ще разбере най-лесно простичкият отговор "твойто татко сега живее в друга къща" или нещо подобно. 

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Засега и аз отговарям съвсем спокойно на въпросите, свърмани с бащата. Тези дни мрънкаше ужасно, защо баща й не я взима от градина. Аз обясних, че той работи до късно, аз когато мога я взимам, иначе е баба й дежурна. Обаче тя взе и него да пита и той доброволно днес се "прежали" да я вземе. Мисля, че за сега оправих неудобните въпроси. Иначе съм й обяснила, че някои татковци живеят в други къщи и нейния е такъв. И за сега нямам проблеми....Ама с времето ще се види какво ще става. За сведения - моята дъщеря е близо 3 години и половина.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз например не помня родителите ми да са живели заедно /развели са се когато съм била на 1.5 г. но знаех че "някои татковци не живеят в къщите с мамите и децата а в друга къща" но това не значи че нямам татко. Напълно съм съгласна, че всичко зависи от това как ще обясниш на детето този факт. Може би тя ще разбере най-лесно простичкият отговор "твойто татко сега живее в друга къща" или нещо подобно. 

абсолютно съм съгласна
както детето ще разбере, че НЕ МОЖЕ да се случват някои неща
не всички имат коли, не всички имат дори дом, а по същия начин не всеки има дори РОДИТЕЛИ...
ако не се драматизира - не виждам проблем
мисля си, че мвайките страдат повече от децата даже - защото една зряла жена знае какво пропуска детето й, но то - лишено от тези знания може много по-спокойно да приеме нещата ако майката не влага излишен драматизъм

# 7
  • Мнения: 332
Моето беше на 2 когато баща й си замина. Рядко пита за него.Обесних и че някои татковци живеят в други къщи,отделно от майките и децата.Тя пак попита а защо неживе в нашата къща?Казах и че той иска да живее в друга ....
Общо взето е доста деликатна тема.Не и говоря с лошо за баща и,но и не и говоря много за него.Нито да свиква с него,нито да е без него,някакво средно положение.Сега обаче тя постоянно ме пита кога ще има нов баща,кйто да ЖИВЕЕ  с нея? newsm78Толкова са малки,а главичките им са пълни със сложни въпроси.Жал ми  Cry

# 8
Сега обаче тя постоянно ме пита кога ще има нов баща,кйто да ЖИВЕЕ  с нея? newsm78Толкова са малки,а главичките им са пълни със сложни въпроси.Жал ми  Cry

спомням си че едно време все карах майка ми да "ходим да си търсим татко". сигурно съм била на 4-5 години. на тебе не знам за кого ти е жал, но аз днес като си помисля как трябва да се е чувствала майка ми тогава винаги рева. а аз тогава какво - спомням си че за мене това беше въпрос като всеки друг, нещо като "купи ми колело" или от сорта.

# 9
  • Мнения: 920
Не поддържате ли връзка? Никакъв ли го няма?
Намери й нов. Бившата ми свекърва ми казваше Ти сега трябва да помислиш за себе си. С кого ще остарееш. Аз не й вярвях. Но е била права.

# 10
  • Мнения: 515
Не я лъжи, newsm10 че е на работа или нещо друго,придържаи се към истината.децата са по умни отколкото ги смятаме!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 493
Погрижи се за себе си - дай си възможност да бъдеш щастлива с друг мъж - така и дъщеря ти, ще е щаслива и няма да ти задава такива въпроси  Peace

# 12
  • Мнения: 41
охххх...благодаря момичета,но толкова ми е мъчно ,че това говедо (бившият)постъпва така с нея.Иде ми да го нарежа на парчета .Като ме попита едва се сдържам да не ревна пред нея ,но тя усеща напрежението.Четох,че  по-малките  деца  реагирали на развода между родителите,като нарушават режима си, спят неспокойно ,трудно изграждат хигиенни навици ит.н.Моята мъничка започна да си гризе ноктите...дано да не е от това ...толкова го мразя заради нея #Cussing out #Cussing out #Cussing outНаблюдавали ли сте нещо пдобно след раздялата при вашите дечица?

Общи условия

Активация на акаунт