Мъжете и алкохола

  • 3 988
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Кажете жени - има ли сред вас такива чийто мъже не пият изобщо алкохол. Ама изобщо казвам - дори и на Нова Година отказват да се чукнат за здраве с чаша шампанско. Как гледате на мъж, който изобщо не пие алкохол и това, че не пие прави ли го по-малко мъж.

# 1
  • Мнения: 216
аз не съм на мнение че алкохола допринася за появата на вторични полови белези при нито един от половете и не не познавам такъв които въобще да не близва,
 Crazy

# 2
  • Мнения: 6 991
Да не ти е ден (нощ) за теми?
 Laughing
Ние и двамата не пием. Съвсем мъж си е. И предпочитам такива, от колкото някой, на който ще му броя чашите и ще му се дразня, понеже аз не пия. Както сега се дразня на приятелите в компанията, като почнат да обръщат ...

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Как мина изпита?

А по темата - да , има такива, живях с такъв 10г, мъж (чисто сексуално погледнато), повече от всички останали, които познавам по този начин.

# 4
  • Мнения: 212
Тази тема е особено интересна за мен поради следните причини. първо аз не пия или ако пия ще е съвсем малко и от дъжд на вятър. Второ сред обществото и особено сред жените явно има насадено мнение че мъж който не близва алкохол нещо не е в ред и е много съмнителен като мъж. Сега ще ви кажа защо мисля така. Преди време се запознах се една рускиня и тя веднага ме попита защо не съм пиел алкохол. Каза ми че на мъже които не пият в Русия се гледа с голямо подозрение. Тя самата пиела алкохол и не искала мъжът до нея да не пие изобщо. Било неестествено някак си мъж да не може или да не иска да пие алкохол. В българската народна митология има много примери за мъже които пият по три кила вино и ракия стават и си ходят и такива мъже са възпяти в народни песни като нещо голямо. Да си спомним песентта "Павле ми пие вино хем ракия..." където главния герой пие три оки вино и ракия става и си тръгва и дори не плаща на кръчмарката и това е голямо геройство. Да вземем филмите. Там главния герой истински мъж винаги пие алкохол. Дори това че може да носи на много алкохол го отличава от лошите герои. Пие пет джина става и си ходи дори се бие с цяла шайка престъпници. Да си спомним Джеймс Бонд например и неговата прословута реплика за мартинито - "Разбъркано но не разбито... или нещо такова беше пак свързано с алкохол. А как ви звучи например ако до вас на бара седне мъж да ви сваля и си поръча лимонада.... Няма ли да го погледнете странно. И изобщо като цяло в народната митология и в съвременните филми истиския мъж пие и то може да пие много и да носи много. А обикновенно ако някой трябва да се представи в някой филм като путьо и лигльо той обикновенно не пие алкохол. Във всяка тинейдърска компания момчетата които не пият алкохол се вземат на подбив от останалите. Другите се хвалят с това колко могат да носят на пиене а тези които не пият няма с какво да се похвалят. И друго си изглежда един мъж да изпие литър ракия да стане и да ги ходи сам - някак си мъжко изглежда. А да изпиеш литър лимонада на никой няма да направи никакво впечетление....

# 5
  • Мнения: 589
Да му имам тормоза вътрешен на автора!:  Simple SmileЩо си се затюхкал какво ще кажат другите и как изглежда мъж,поръчал си само лимонадка на бара? На теб нали така ти харесва,нали се чувстваш добре-много важно как смятат ПОВЕЧЕТО хора и какъв манталитет ни насаждат филмите,че и някои народни умотворения...За споменатия Павле пък да не обяснявам,че според мен в тази песен се осъжда алкохолизма-"Кога дойде време Павле да си плати-Павле пари нема..."та си продал коня-еми,пеша ще ходи,кат пие,това е! Simple Smile
  Познавам мъже,които не пият,познавам и такива,които пийват по ракийка,но не злоупотребяват,и това много,много ми допада.Имам лоши спомени от пиянските изцепки на бившия ми мъж,затова не бих се чудила като твоята приятелка рускиня защо не пиеш и в никакъв случай не бих решила,че въздържателите са по-малко мъже,даже напротив! Че каква мъжественост да очаквам от натряскан убавец-най много да заспи върху мен... hahaha

# 6
  • Мнения: 25 449
А как ви звучи например ако до вас на бара седне мъж да ви сваля и си поръча лимонада.... Няма ли да го погледнете странно.

Странно - не, но съчувствено, може би. Ще си помисля, че е Анонимен алкохолик.  Joy

# 7
  • Мнения: 226
Трезвеността е хубаво нещо според мен. Ако се притесняваш за хорското мнение винаги можеш да си поръчаш питие и да се правиш, че пиеш Wink . Имам един познат който точно така прави.

# 8
  • Мнения: 8 999
Моят мъж не пие - е, по някакъв повод си сипва едно-две, но в ежедневито - абсурд. А аз обичам да си полея вечерята с чаша вино или бира, а той в това време лочи прясно мляко или подхваща сока на децата. Пия си сама като разведена. И си пуша сама. Да му се не види и праведникът!

# 9
  • Мнения: 1 761
Моят мъж също не пие алкохол- като теб.На мен това много ми харесва, обаче-спестявам си пиянски запои,проблеми с потентността вселдствие на системно пиене и най-вече-НЕ МЕ Е СТРАХ да се качвам в колата с детето,когато той кара-никога няма да се качи зад волана,ако е изпил и 50 грама.За мен това е отговорност.
баибиби- и аз обичам чаша вино на вечеря, а понякога и някое мартни,когато сме навън.Но не ми пречи,ако той пие фанта,например.
Имам непоносимост към пияници ( и мъже и жени),затова избягвам да се събирам с такива-все излизат извън контрол.А ми е писнало от излишни емоции и случки с неочакван край.

# 10
  • Мнения: 364
Моят съпруг не пие в ежедневието. Когато сме на гости, за да не обиди домакините, по 50гр. аператив или чаша бира. Когато излизаме с приятели, също.
Никога не съм го виждала пийнал или пиян! Поводът за това е, че баща му има цироза от пиене и, въпреки това, продължава да посяга най-редовно към чашката. Мъжът ми се е нагледал на пиянски истории от малък.
Аз пия по-малко и от него. Единственият алкохол, който употребявам е бяло вино, при много специални поводи или, когато сме на почивка. Дали изпивам 3-4л. годишно, май няма и толкова.
Иначе, баща ми донесе 10л. ракия. Свърши за година и нещо - добре, че ни идват гости, ама явно и те толкова пият!
Салата правим всяка вечер, но си остава само с нея и с основното ястие. Никой няма желание за нещо твърдо към нея! Wink

# 11
  • Мнения: 1 425
@boris, а бира поне не пиеш ли?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 419
Ненавиждам мъже, които прекаляват с алкохола. Мъжа до мен пие по-малко от мен, почти винаги излиза с кола и по тази причина вечер пия само аз. Чудесно ме устройва:)

# 13
  • DE
  • Мнения: 967
Моят любим пие само с повод и то по 1 бира и не пуши. До него се чувствам като грешница с чаша водка в ръка и цигара.

# 14
  • Мнения: 3 371
Как гледате на мъж, който изобщо не пие алкохол
добре, стига да не ми прави проблем за моето пиене  Laughing


Цитат
това, че не пие прави ли го по-малко мъж.
не  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт