Търся педиатър, който разбира от кърмене...

  • 1 127
  • 15
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Търся педиатър, който може да ми помогне със съвет за проблемите ни с кърменето. Нашата педиатърка не държи много на кърменето, така че не се впечатлява много от това, че бебето не суче, а нямам представа откъде да изровя компетентен човек, който да види процедурите ни около кърменето и да каже дали и къде грешим. Искам да знам имам ли още шанс да кърмя това бебе... Има кърма, има бебе, но нищо не става. Все трябва да има някакво решение на проблема..., си мисля аз. Та тя е на дни. Има бебета, които са отделени от майките си за няколко седмици по здравословни проблеми и ги хранят изкуствено и после пак си започват да сучат. Не мога да повярвам, че при нас точно няма да стане.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 242
А защо по добре не се срещнеш с някоя мама от тук която кърми дълго  и разбира от нещата? Thinking  По скоро тя трябва да дойде у вас като ви гледам на 10 дни, а и нали ще ти казва и показва?
Де да знам ама аз не съм чувала около себе си за педиатър- чудо , какъвто търсиш ти Rolling Eyes . Или ще е добър но няма да му пука за кърменето, или ще му пука но ще се придържа към някакви стари методи...трудна работа наистина. Thinking
Ето сега чета за тази инициатива да се срещаме кърмачките някъде и да сверяваме часовниците, да се учим и успокояваме, мисля че ще е супер.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Мери
А защо по добре не се срещнеш с някоя мама от тук която кърми дълго  и разбира от нещата? Thinking  По скоро тя трябва да дойде у вас като ви гледам на 10 дни, а и нали ще ти казва и показва?
Де да знам ама аз не съм чувала около себе си за педиатър- чудо , какъвто търсиш ти Rolling Eyes . Или ще е добър но няма да му пука за кърменето, или ще му пука но ще се придържа към някакви стари методи...трудна работа наистина. Thinking
Ето сега чета за тази инициатива да се срещаме кърмачките някъде и да сверяваме часовниците, да се учим и успокояваме, мисля че ще е супер.


Не мисля, че мога да ангажирам някоя мама да идва да ме учи да кърмя... Като знам, че всички сме с малки деца, едва ли би било удобно... Пък и искам медицински поглед върху нещата, защото с първото дете нямахме проблем със сукането. Не мисля, че техниката ми куца... Все си мисля, че проблемът е в детето, ама дано греша!  Praynig  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 655
ЗЪХИ, не губи надежда. БОРИ се!
Права си, че можеш да се справиш!

Аз с удоволствие бих дошла и бих се ангажирала, но съм далече. Мисля, че и другите кърмещи мами от София ще се включат и ще ти помогнат в действителност. Може да има някоя мама близо до Вас.
Тук ходихме със съпругът ми и АЛИ в болницата като се роди на нашите приятеле бебчето. От там започнах да и помагам и да я окуражавам, защото всяко начало е трудно. Бих го направила за всеки, които иска помощ и има желание да успее. При теб ги има факторите, а изглежда и си упорита, щом не се предаваш все още. Продължавай в същия дух.

Не помня дали ти писах, но не си мии гърдите преди всяко кърмене. Тук ми казаха, че дори и 1 път на ден да взимам душ е достатъчно.
Как суче? В каква поза?
Опитвай да и натикаш добре зърното, дълбоко в устичката. Пробвай да кърщиш легнала и тя да е леко сънлива. Може да стане. И пак пиши.

На мен много ми помагаше подкрепата и постингите на момичетата, тък като нямах подкрепа от никого /само от съпругът ми/. Дано и при теб е така.
Ще успееш ние вярваме в теб. Ще дойде момента /около 5-6 месец/, в който ще суче, ще пуска гърдата и ще ти се усмихва. Няма по прекрасно нещо от това, а и заради това си струва.
Повярвай ми!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Зъхи, както описваш нещата - неумението да суче, странните звуци при храненето от шише - аз поне се усъмнявам за някакъв проблем при дечко - я скъсена юздичка на езика, я нещо с небцето. В никакъв случай не искам да те плаша и да всявам паника - и без друго си достатъчно притеснена и изморена, но съветът ми е да заведете Ема на специалист. Какъв да бъде обаче - идея нямам - тук се надявам да се включи Firebird, понеже тя има опит с подобни проблеми ( вярно по-тежки, но все пак ще те насочи към лекари) - за по-сигурно пусни и бележка.
 Стискам палци бързо да откриете проблема и лесно да го разрешите!

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Pela
Не помня дали ти писах, но не си мии гърдите преди всяко кърмене. Тук ми казаха, че дори и 1 път на ден да взимам душ е достатъчно.
Как суче? В каква поза?
Опитвай да и натикаш добре зърното, дълбоко в устичката. Пробвай да кърщиш легнала и тя да е леко сънлива. Може да стане. И пак пиши.

На мен много ми помагаше подкрепата и постингите на момичетата, тък като нямах подкрепа от никого /само от съпругът ми/. Дано и при теб е така.
Ще успееш ние вярваме в теб. Ще дойде момента /около 5-6 месец/, в който ще суче, ще пуска гърдата и ще ти се усмихва. Няма по прекрасно нещо от това, а и заради това си струва.
Повярвай ми!


Не си мия гърдите всеки път, точно за да й мирише на мен. Опитвам да кърмя във всякакви пози, вкл. и легнала. Когато е будна и когато спи, всякак...
Благодаря за пожеланията, но за съжаление не мисля, че ще стигнем по-далеч с кърменето отсега...  Sad

# 6
  • Мнения: 4 414
Зъхи, не зная дали и кога ще се включак кики27 и SZA...доколкото си спомням те имаха добри педиатри, които разбират от кърмене...ако искаш направо им пиши на лични...

# 7
  • Мнения: 2 655
Зная, че си много изморена и отчаяна.
Аз родих АЛИ и само след 3 дни бях сама у дома с бебе в ръце и болки тук там. Плачех почти през 2 часа. Много ми помагаше.
Не се отчаивай!
Ще се справиш!
Просто опитвай!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Зъхи, пиша ти на лични, за да не излезлезе като реклама.

# 9
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Междудругото аз също се сетих за скъсена юздичка. Знам, че ако е това, проблемът е лесно разрешим, но трябва все пак да го види лекар, но какъв - не знам?!  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 051
И двете ми моми са със скъсени юздички. Отначало им беше доста трудно да сучат, освен това бяха страшно поспаливи. Но някъде след 2 седмични денонощни усилия се научиха и се "разработиха".
Не мога да ти бъда полезна с инфо за педиатър, но сигурно ще ти пише някой. Не се отчайвай, мъничка е Ема, не и е лесно и на нея. Стъпка по стъпка, ще напреднете и вие.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз продължавам да не разбирам какво точно прави или не прави бебето...
Като го сложиш на гърда, хубаво ли обхваща зърното с езиче от долната страна? Усещаш ли да засмуква с вакуум?
Като даваш шише, виждаш ли хубаво да обхваща биберона с езиче?
Моето бебе не можеше да пие от шише даже, иначе имаше сукателен рефлекс и голямо желание да яде.
Бих дошла да ви видя, но мъничкия от нощес е с температура и с разстройство...
Пиши ми на кю 56332057

# 12
  • Мнения: 2 529
Цитат на: agneshka
Зъхи, не зная дали и кога ще се включак кики27 и SZA...доколкото си спомням те имаха добри педиатри, които разбират от кърмене...ако искаш направо им пиши на лични...


Зъхи, сега виждам тази тема. Ако се интересуваш от моята педиатърка ми пиши на лични. Само предупреждавам, че тя ми е частна, а не е личен лекар и поема пациенти ако и на двете страни им е удобно за пътуване и т.н., срещу съответно заплащане. Разбира от кърмене и ме поощряваше да кърмя, въпреки силната жълтеница на Емо (вярно е това за ензимите от кърмата), просто детето беше под наблюдение.

# 13
  • Мнения: 3 379
Аз ти препоръчвам д-р Абаджиева, Втора градска болница. Мисля, че ако звъннеш на централата на болницата, могат да те прехвърлят. Нямам й сл тел. Ако искаш пиши ми на лични.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 178
Към Медицинския център при ГУСВ /ще ти е близко/ - д-р Лешкова е нашата педиатърка. За не я мога да кажа само хубави неща. Държи на кърменето и късното захранване, съобразява се с желанията на майката при гледане на детето. Идвала е много пъти вкъщи, заради кожения пъп на бебка, и не ми е вземала нищо.
Можеш да звъннеш на телефона на Центъра и да поискаш да говориш с нея - тел.9526623. Дано да може да ти помогне!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт