Работи ли ви се?!

  • 6 546
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 406
даа, болест е това. на последното интервю, което организирах, не дойдоха 7 кандидата, на които лично се обадих предния ден да препотвърдят, че ще участват.едната дама даже няколко дни й звънях да я моля за осъвременена автобиография, нали съм съвестна и съм поела ангажимент да я представя на работодателя.... драма!

нямаме този навик още...
при моряшките агенции има негласно споразумение за черен списък- изпращат си едни на други списък с некоректните кандидати. е, като му откажат на 2-3 места изобщо да го приемат, си променя отношението...

# 46
  • Мнения: 3 405
А, и  със Софи-то е имало случаи да звъни телефон (мъжа ми се занимава и с подбор на персонал и ме осведомява за "интересни" случаи). Преглътнал, все пак, кака Софка, той обяснява на кандидатката къде да отиде, за да проведат интервю. Въпросната му забила въпроса: И ко ша праим там?  Shocked
След половин час и се обадил, че мястото е заето.

аз май вече го разказвах това

Това с черния списък не е лоша идея, понеже едни и същи кандидати се въртят за работни места с близки характеристики.

# 47
  • Мнения: 41
Въпреки, че темата се е заформила, като защо не ходите на интервюта , щом кандидатствате, искам аз да отговоря-че ми писна да работяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя-искам вкъщи-да си лежа, мързелувам и гледам тъпи сериалчетаааааааааааа.
От 10 години работя на по две работи, чувствам се ужасно изтущена и ми се искаше по време на бременноста поне да си почина, но уви лекарят не дава болнични. Писна миииииииииииииииииииии-искам у домаааааааааааааа.

# 48
  • Мнения: 2 152
Въпреки, че темата се е заформила, като защо не ходите на интервюта , щом кандидатствате, искам аз да отговоря-че ми писна да работяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя-искам вкъщи-да си лежа, мързелувам и гледам тъпи сериалчетаааааааааааа.
От 10 години работя на по две работи, чувствам се ужасно изтущена и ми се искаше по време на бременноста поне да си почина, но уви лекарят не дава болнични. Писна миииииииииииииииииииии-искам у домаааааааааааааа.
ох, милата....стана ми жал за теб Sad

# 49
  • Мнения: 423
Въпреки, че темата се е заформила, като защо не ходите на интервюта , щом кандидатствате, искам аз да отговоря-че ми писна да работяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя-искам вкъщи-да си лежа, мързелувам и гледам тъпи сериалчетаааааааааааа.
От 10 години работя на по две работи, чувствам се ужасно изтущена и ми се искаше по време на бременноста поне да си почина, но уви лекарят не дава болнични. Писна миииииииииииииииииииии-искам у домаааааааааааааа.

Аз какво да кажа, като даже и през полагаемия 45дневен болничен за раждане ще съм на работа???
А за това, че за последните 3г. веднъж излязох в отпуска и ме спукаха да ми звънят, вкл. и докато бях в една църква и ме питат "Абе защо не вдигаш?"?????
Ама такива балами като мен са малко. Хората въобще не им  пука. Гледат си часовника, да им мине работното време и айде.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 818
Отчаяхте ме... Аз напускам работа, как ще ми намерят заместничка?????? Cry Cry Cry

# 51
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Сега пък аз да ви кажа на мен какво ми се случи...
  Та значи решавам аз да си потърся нова работа,пускам CV-та на няколко места.Обадиха ми се да речем от половината-уговаряме се.Отидох на всяко едно от тях-както казах,момента с децата беше ключов.Но....,обаждат ми се от една агенция за подбор на персонал и ми казват,че имат интерес  и  искат да се видим.Обяснявам най-любезно,че все още ходя на работа,че не мога да излизам през работно време и ми е удобно около 9-9:30 сутринта.Не било проблем за тях,започвали в 9:00.
   На следващият ден в 9:00 съм пред входа звъня,звъняяяяя-ама тц,никой не отваря.Обаждам се на телефоните,които имам /прилежно съм си разпечатала цялата кореспонденция/,но не вдигат телефоните.Тръгнах си към 9:45 все още никой не беше се появил.
   По-късно се обадих да попитам аз защо така-...ами видите ли,били забравили,че имало насрочено интервю  #CrazyПоканиха ме да отида на следващия ден пак-отказах им,може пък пак да забравят.А някой работодател си е платил на тези. Sick Crazy

# 52
  • Мнения: 5 370

  Обаче като чуят работодателите за 2 деца и евентуални болнични бягат презглава.Да не ти казвам на колко интервюта ходих,докато не се намери един,на който децата не му се сториха чак такова зло. Cry
хех....само аз ли попадам на свестни работодатели? newsm78
Предишният -с който се разделихме поради почти фалирала фирма-даже веднъж ме накара насила да си ходя, понеже Станислав не беше добре, а си има гледачка. Като чу, че е бил с Т предишната нощ, ми каза, че ако искам-мога да не работя този ден. Без болничен, без нищо-щял да ми го плати.
Друг е въпросът, че аз не пожелах да си отида, щото ми беше съвестно да оставя колежката в небрано лозе-в момента превеждахме новия сайт, та работа си имаше здраво.

# 53
  • Мнения: 9 865
И моят работодател (все още) е коректен тип. Изобщо фирмата е коректна като цяло. Като има интервю седи човекът и чака чинно, ама нъцки.

# 54
  • Мнения: 5 370
И моят работодател (все още) е коректен тип. Изобщо фирмата е коректна като цяло. Като има интервю седи човекът и чака чинно, ама нъцки.
Ох, това наистина ме разбива....хем искам да повярвам, хем ми се смешно, хем знам, че отсрещната страна е наистина дразнещо.....и изнервящо.
Явно съм остаряла. Crazy

# 55
  • Мнения: 21
В момента съм на вълна "търсене на работа" и имам непосредствени впечатления. Не помня да съм закъснявала за интервю, да съм съм проявявала претенции преди среща и т.н. Но се разочаровах доста от българските работодатели или може би аз имам "късмета" да попадам на неподходящи хора. Предлагат ми да работя известно време без договор и осигуровки;попаднах на човек,който ми предложи да оставам след работа и да идвам в събота и неделя, за да "навлезем по-бързо в същността на нещата"- това казано с недвусмислен тон и поглед. А аз имам скучновато-сериозна професия и нито вида ми, нито естеството на работата предполагат "лековатост". Направо се отчаях... Sad Поздравявам с благородна завист всички,които са случили на шефове!

# 56
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
работи ми се май то4но това, нещо с хора, офис, организиране, но ядец-стаж, възраст, и фигура, ако се иска  -зна4и пак сред  домакините си оставам!

# 57
  • Мнения: 4 406
аз пък не мога да намеря 80 млади сервитьора с много добър английски за работа на пасажерски кораби... къде е народът??? всички без малки деца изнесоха ли се вече в други държави?

# 58
  • Мнения: 1
Даааам, айде и аз да направя сефтето като пусна един коментар в този хубав сайт.Това с търсенето на работа е голяма веселба общо взето.След като се дипломирах миналата година и завърших ВУЗ-А си казах - ето пич вече си висшист, имаш си хубава специалност, време е да се влееш в пазара на трудещите се.Е, да ама се оказа че това никак не става толкова лесно и отпимизма ми взе да пада доста стремглаво.Оказа се че повечето работни места се заемат чрез т.нар. агенции за подбор на персонала.Аз съм "ОК" с това.Само че от тези агенции не видях голям смисъл честно казано, само дето ходиш по два пъти за всяко интервю - веднъж при тях и веднъж при работодателя евентуално.Малко съм резервиран и към възможностите на тези агенции но това няма значение.Търсих си работа половин година и накрая един приятел ми предложи да започна при тях.Сега съм доволен от работата си но пак стана чрез познати.
А при тези агенции има и друго интересно - обаждат се след 6 месеца:
- Вие още ли си търсите работа?
- Еми, не мерси все пак Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 5 605
В понеделник той дойде и се развика защо не съм му давала отговорни сделки да води и че ако само ще пишел писма и ще отговарял на такива по-добре да отиде на море лятото, а после да търси друга работа. Е това на какво прилича според вас...!
Младежът е инициативен!
Има цели в живота! Не го мързи!
Знае си цената. Мотивиран е.
А във фирмата ви скучае. Ако
искате да го задържите, дайте
му отговорни сделки и го наблюдавайте.
Лиске не е така. Как да рискувам да дам на момче, което работи от 1 месец по-сериозна сделка?!? Нали трябва да се обучи! Фирмата ми внася електротехническа продукция и изгражда трансформатори за средно и високо напрежение. Повярвай ми с това се занимавам вече 7 години, все още има неща, които и аз самата не знам. Според мен това е просто оправдание за да отиде на море. А за скучаенето...има толкова много работа, че да скучае чак...!

Общи условия

Активация на акаунт