Резултат от спермограма

  • 7 664
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мили момичета.
Преди няколко дни писах във форума относно жълтото тяло и спермограмата на съпруга ми и всички много бързо се отзовахте-БЛАГОДАРЯ ВИ!
Започвам нова тема,защото резултатите от спермограмата и моята микробиология излязоха и много бих искала да я обсъдя с вас.Доктора при който ходя е много добър,но не знам защо така или аз нищо не мога да разбера или той не ми обяснява както трябва.Неговото мнение е,че спермограмата е добра,но все пак искам и вашето мнение.Дано да имате търпение:

Обем на еякулата-5,2мл
РН-7,7
Цвят-нормален
Концентр. на сперматоз.-97 млн/мл
Общ брой на сперм. в еякулата-504,4млн
Обща подвижност на сперм.-70%
%сперматоз. в нормокинеза- 56
%сперматоз. в хипокинеза-14
%сперматоз. в акинеза-30
%сперматоз. с нормална морфология-14
%сперматоз с отклонения в морфологията-86
от тях:
%сперматоз. с главични дефекти-29
%сперматоз. с шийни дефекти-13
%сперматоз. с опашни дефекти-14
%сперматоз. с цитоплазматичен остатък-27
% клетки на сперматогенезата-3
Teratozoospermia index-1.22 /при допустими с-сти до 1,6/
Заключение:Normozoospermia.Наличие на аглуминати.

Знам,че всичко е много сложно,но все пак ако някой от вас има някаква информация,моля да ми пише

# 1
  • Мнения: 4 302
За морфологията нещо пише ли по коя система е? По Крюгер нормата е над 14%, а по СЗО е над 30%.
Но дори да е по СЗО, количеството е броят е много добър и мисля, че като цяло спермограмата не е лоша.

# 2
  • Мнения: 268
Притеснителна е морфологията. Разбери по кой стандарт е правена за да си направите съответните изводи. Дори да е по Крюгер броя на дефектните пак е голям. От друга страна такъв общ брой сперматозоиди не бях виждала!  Shocked Имам предвид от момичета които са споделяли тук, иначе сигурно е нормално. На моя мъж са 100 млн  Tired  Браво на вас! С какво го храниш?  Mr. Green
Абе като цяло си е добра спермограмата  Peace Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 939
За да затвърдя мненията от предните постове - да кажа и аз - единствените резултати, които не ми харесват, са тези на морфологията. Прекалено ниска ми се вижда. Иначе такъв обем, брой и подвижност са си екстра. При мен всички стойности са минимум наполовина по-малки, пък има надежда и само от инсеминации да се получи. Дано не се задържиш много тук! Поясни дали пише, че морфологията е по Крюгер, защото там минимума е 14% и влизате в референтните стойности.

# 4
  • Мнения: 2 422
Не е лоша общия брой  на спермат. също е добра цифра 504.4 Wink
Но морфологията не е хубава. Консултацията с доктор трябва морфологията се вдига по лесно от количеството. newsm78  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 324
Ако морфологията е поКюргер, спермограмата си е добра и можеш да забременееш по естествен начин!

Уточни това, наистина е важно.

# 6
  • Мнения: 17
Здравейте отново.
По Крюгер е,защото най-отгоре пише KRUGERS STRICT CRITERIA, написани са всички тези морфологични стойности,които Ви написах  и след тях пише
Teratozoospermia index- 1.22 /нормални стойности до 1,6/.Не пише друго в проценти.Не зная този индехс дали се отнася за морфологията и как да го тълкувам.
Според вас какво следва сега-да започвам ли с хормоналните изследвания,въпреки че все се надявам този месец да не ми дойде цикъла.

# 7
  • Мнения: 17
Сега видях под KRUGERS STRICT CRITERIA,пише %сперматозоиди с нормална морфология-14,значи сме на границата.Морфологията влияе ли се от нещо-храна,цигари и т.н.Иначе да отговоря на Skygirl-не го храня много,защото не мога да готвя,но той много пуши,подложен е на голям стрес заради работата,пие-е не се напива,но все пак.

# 8
  • Мнения: 4 324
Вляе се морфологията и то много от пушенето. Трябва да ги спре и то задължително!Ни сме с 13% морфология и д-р Даскалова (Мели) каза никакво пушене. От 20.03 не пушим Simple Smile Приплава от време на време по една цигара, ама и това не трябва ...Наистина се опитва да ги спре. И твоя мъж трябва да направи същото - намери му статии за пушенето и спермата, има много в Зачатие.

Добре е да пие и антиоксиданти, витамин С и Е, фолиева киселина, Л-карнитин.

# 9
  • Мнения: 17
От 3 кутий на ден свали на 2.Ако може да ги намали до 1 ще е голямо постижение

# 10
  • Мнения: 4 324
Оооооооооооо, много са Sad твърде много
Една кутия е твърде много, а за две .....

# 11
  • Мнения: 4 302
nadda, и по-горе ти писах. Особено след като каза, че морфологията е по Крюгер, мисля че нямате повод за притеснения. Заключението на ембриолога е нормозооспермия, а това е важно. Броят на сперматозоидите е много добър, дори с тази морфология имате 70 млн добри плувци.
Ако искаш можеш да настояваш за ограничаване на пушенето. Но не само заради спермограмата, а заради вредното им влияние изобщо.
Обичайте се, правете си секса и надявам се скоро да се похвалите!

# 12
  • Мнения: 17
Благодаря Vera за обнадеждаващите думи,чудя се дали обаче да започвам с хормоналните изследвания или да изчакам още малко.

# 13
  • Мнения: 1 950
nadda, аз също мисля, че резултатите на мъжа ти са много добри. Хич не му трябват витамини и антиоксиданти. Та вие имате половин милиард плувци, дори и само 14 % да са с перфектна морфология това си е пак много Laughing
А за твоите хормони е хубаво все пак да си ги направиш.
Късмет  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 303
Здравейте момичета!
Бих искала ако може да помогнете в разгадаването на спермограма и на нас!:)
Моят приятел я прави тази сутрин в клиниката на Щерев,след 6 дена въздържание.Искам да отбележа,че от 3 дни той е настинал и пие Аспирин,Парацетамол,Витамин Ц и Ефералгън, за което от клиниката ни казаха ,че нямало проблем,но аз все пак мисля,че си оказва влияние,а и той беше доста притеснен от това.
Ето и резултатите:

Дни на въздържание:6
Чрез мастурбация
време на втечняване:15мин
цвят:сл.кост
Обем:2,2(2-6 мл)
pH:N
Вискозитет:0
Левкоцити:2-3
желатинови конгломерати:не
аглутинати:да?
тип:типични
незрели кл. от сперматогенезата:не
Обща концентрация на сперматозоидите/1мл:76.10^6 мл
Нормоконетични спем.(А+В): 47%
А. с бързи линеарни постъпателни движения ЛПД 30%
В. с бавни ЛПД:17%
Хипокинетични:3%
Акинетични :50%
Концентрация нормокин.(А+В) сперматозоиди/1мл:36.10^6мл
Тотален брой на нормокинетичните сп. 79,2.10^6 в обема
Заключение:Asthenozoospermia

Обръщам внимание на аглутинатите и заключението?
Това проблем ли е и какво трябва да се предприеме?
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт