Безумно главоболие....

  • 1 952
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 069
Непременно потърси консултация с невролог.Това не е шега работа.Най-малкото което могат да направят е поне да ти проследят кръвното.
Препоръчват ти д-т Алексиев от Александровска болница, много е добър.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Много често имах главоболие докато бях бременна.Пиех само Парацетамол,но рядко.Все гледах да търпя.

  И аз така,но при мен се оказа,че проблема е от очите. Peace

# 17
  • Мнения: 114
И аз имам страхотно главоболие.Неописуемо какво изпитвам понякога.Търпях,търпях и най накрая  си позволих да изпия половин парацетамол,но той помогна за кратко.Така,че реших ,че няма файда от него.
Аз си мисля,че това главоболие е от кръвното.Трябва да се пият повече течности,най вече вода.
Но може и хормони да са.

# 18
  • Мнения: 240
И аз бях като теб. Мислех си че е мигрена, щото беше ужасно главоболие, а и нищо не пиех, поради алергии. И аз веднъж се оказа че е от хемоглобина. Беше ми много нисък  и от това е била цялата работа. Като пих 6 месеца желязо и го вдигнах до 110, спря да ме боли главата и се чувствах много добре вече. Така, че провери си хемоглобина и ако трябва пии желязо.  А и от бременността той спада още.
Успех. Дано се оправиш скоро, че е ужасно направо.

# 19
  • Мнения: 342
И аз съм с мигрена и и мен ме болеше главата често по време на бременноста особено първите 3,4мес. Два дни е нищо,...мен ме болеше 3,4..беше много гадно и се тъпчех само с аналгин и парацетамол.М/у другото аналгина не го препоръчват в началните месеци. После отшумява спокойно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 841
И мен често ме боли глава, но като пийна кафенце - минава.
В една книга за бременни прочетох, че при силно, неотшумяващо главоболие, непременно трябва да се обърнем към лекаря си.

# 21
  • Мнения: 3 092
И аз бях и сега съм така.
Ходих при невролог и ми каза че нищо не може да се направи -трябвало да отида на скенер след като родя. Изписа ми един гел Deep Relieff  може и грешно да го пиша  newsm78 и ми помага и сега + силно кафе и Нурофен.
Знам обаче че това не е лечение и трябва скоро да отида пак , но проучвам за добър невролог.

# 22
  • Мнения: 620
Направи нещо за да изключиш синузит. Т.е., ако не си сигурна, че нямаш синузит - отиди на уши-нос-гърло.
Моето безумно главоболие, от което направо виех до преди един месец, се оказа че е от синузит. Излекуваха ми синузита и главоболието мина.

А и на невролог трябва да се отиде.

# 23
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Почти през цялото време на първите месеци имах страхотно главоболие. Удържах без да пия нищо. Но за твое успокоение, консултирай се с лекар.

# 24
  • Мнения: 424
уф, това с главата е ужасно. от хормоните ли, незнам от какво , но болката се засилва тройно. и мен ме болеше в 1вия триместър през ден някъде, силно, продължително...сега ме заболява така жестоко като се притесня психически. но пак кризите са много тежки. в ЖК  ми казаха, че мога да пия Беналгин. и без това друго не ми помага . дано при тебе да отшуми скоро  Peace

# 25
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз също имах страхотно главоболие,но за щастие продължи само около месец.Пиех парацетамол,когато вече не можеше да се издържа,а лекарите ми препоръчваха повече почивка и много течности! Peace

# 26
  • Мнения: 8
И аз бях така до 4 месец.По няколко дни-невероятно главоболие.Взимах Рапидол,само той ми помагаше,но сега е спрян от производство.В него има Парацетамол но и други съставки.От Парацетамола не ми минаваше главата.Можеш да опиташ със Ибопрофен,той може да се пие по малко.Аз взимах няма проблем.Стискай зъби ще премине.
Успех,

# 27
  • София
  • Мнения: 2 021
Пиех парацетамол до 3 месец, но само се тровех с него, защото не ми действаше. После минах /след консултация с гинеколожката ми/ на течен аналгин и се родих. Пия малки/детски дози и ми действа изключително бързо. Също така пак по препоръка на д-рката почнах да пия кафе сутрин и все по-рядко се случва да ме боли главата. Иначе доскоро поне 4 дена в седмицата ме болеше нетърпимо главата.

# 28
  • Мнения: 1 230
http://pramed.com/drugi/listovka_Analgin.doc

Лекарите може би си знаят най-добре, обаче в тази листовка на Аналгин пише, че НЕ ТРЯБВА да се прилага при бременни в 1-то и 3-то тримесечие..., както и при деца под 1 година..., като най-малката доза е при 16 кг - това е горе-долу 3 годишно дете, ако се не лъжа  newsm78

# 29
  • Мнения: 498
Преди да забременя редовно страдах от главоболие. А през бременността ми имах само няколко пъти, но ужасно силно! Пих веднъж парацетамол,защото щях да умра от болка. Иначе ми помагаха раздишващи упражнения на въздух  Peace

Общи условия

Активация на акаунт