Откога с Контрактубекс?

  • 1 224
  • 6
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Преди 10 дни ми беше секциото. Махнаха ми конците (само крайчетата, защото са от резорбиращите се) на 6-тия ден. Раната вече изглежда много добре, вече почва да сърби. Чудя се откога мога да започна да я мажа с Контрактубекс?! Дали няма да я възпаля ако почна отсега?! От друга страна на указанието пише, че омекотява, а това би ме облекчило също, защото белега почва малко да се посвива явно и ми опъва...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 694
На мен ми казаха поне даминат 0 дни след свалянето на конците, но най-добре като изчзне зачервяването, а то ми изчзна около 40 дни след раждането. Тогава започнах да се мажа.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз започнах от 3-та седмица,сутрин и вечер

# 3
На мен ми казаха след 14-ия ден. Аз си го купих с голям мерак, но в крайна сметка се мазах 2-3 пъти и го зарязах. Сега след 5 месеца без никакво мазане виждаме, че белегът си избледнява. А против възпаление се пръсках с Бивацин и бях много доволна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
На 10тия ден след секциото започнах да се мажа
Вечер след баня се мажа и белега започна да избледнява в краищата Sunglasses

# 5
  • Мнения: 3 153
Зъхи и аз щях да се мажа, ама въобще и забравих в един момент, ама белегът ми в момента е толкова незначителен, че просто няма накъде......мисля си, че и без да се мажеш, ако са ти го направили добре, няма да ти остане белег, а просто бледа чертичка!

# 6
  • Мнения: 433
Аз започнах на 10 -тия ден след секциото. След като ми махнаха конеца/на 6-тия ден/ ми сложиха превръзка и ми казаха да я махна след три дни, та оттогава бях започнала да се мажа, но твърде непостоянно, защото все забравях.

Общи условия

Активация на акаунт