За осоляването на бебета

  • 13 220
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 174
Когато се роди голямата ми дъщеря падиатърката която ни посети в къщи ми каза ако искаш да увредиш бъбреците на детето си му слагай сол във водата това ми беше достатъчно да затворя устите на всички баби наоколо с техните съвети #2gunfire

# 31
  • Мнения: 155
Нито сол във водата,нито осоляване като скумрия,нито яйце във водата -всичко това са бабини деветини.аз съм осолявана за да не се потя и резултата е потя се ужасно и съм с болни бъбреци от три годишна!

# 32
  • Мнения: 19 289
ами то затова и бебетата първите няколко месеца не се къпят със сапуни или шампоани или пък се къпят с такива СПЕЦИАЛНО ЗА БЕБЕТА с подходящият РН фактор и с различни съставки,които овлажмяват кожата ,а не я изсушават допълнително като солта.напълно разбирам реакциите на някои момичета за олиото ,оцета и чубрицата.те не са насочени към авторката.допустимо е човек да сбърка,но не може да настояваш за нещо ,без да си прочел(става въпрос за свекито и мъжа).специално питах баба ми ,която е на 73год дали е къпала със сол и осолявала.каза,че не е и че рядко е слагала зрънца калиев перманганат.просто има твърде много такива теми вече и наистина не мога да разбера как може млад мъж да настоява за такава глупост.то и с мас са ги мазали навремето и са оживели,но вече е доказано ,че маста съдържа токсини.нали затова е науката,за да се развива човечеството,а пък образования  човек да избере кое е най-доброто за него.така че изказвания от рода и нас са на къпали със сол и сме оживели са смешни.

# 33
  • Мнения: 46 488
Evgenia*, не помня нищо от химията  Blush но мисля, че ако имаше нужда от сол във водата- сега или едно време, лекарите щяха да го препоръчват, в книгите щеше да е описано. Не съм срещала такова нещо, всъщност това май е единственото, за което всички педиатри да са на едно мнение- против.

# 34
  • Мнения: 244
Писнало ми е от тези бабешки глупости,това са някакви абсолютни тъпанарщини.
Ако някои се опита да ми подметне да правя нещо подобно на детето си направо ще го линчувам #Cussing out

# 35
  • София
  • Мнения: 928
Кажи на мъжа ти, като му е толкова зор да си роди той едно бебе и ако ще да го соли, да му слага оцет, олио, индийско орехче, дафинов лист и подправка на Маги ......

# 36
  • Мнения: 6 461
За сол във водата ли става въпрос или след баня детето се осолява Thinking  Shocked
Чувала съм ,че в някои краища на България осолявали бебетата след баня....това ако е на истина е  вярно е безумно.
За това ли става въпрос в питането на авторката на темата. newsm78

Каквото и да е ...това са бабешки истории

# 37
  • Мнения: 3 069
освен сол, се добавя пипер, олио и оцет. бебето се яде добре охладено.
за да е вкусно му се дават бисквитки в  кисело мляко от първия месец и кебапчета от втория. темата не е за тук, а за готварския на канибалите.

мисля, че трябва да се въведе присъда за полезни съвети от баби, лели и шуранайки. това си е живо подстрекателство към тежка телесна повреда, мамка му.

Подкрепям Joy Joy Joy

Не го прави в  никакъв случай.Преди няколко седмици в един от здравните вестници имаше статия в която се описваше как баба е убила по този начин внучето си.Тя така е била гледала децата си и същото приложила на внучето си.А то починало от поемането на солта през кожата.
Това е много опасно и може да коства живота на детето ти.
Кажии на мъжа си да си ГЛЕДА РАБОТАТА, и да не е посмял да доближи и прашинка сол до него.Ако трябва ще се БИЕТЕ но не позволявай!

# 38
  • Мнения: 165
освен сол, се добавя пипер, олио и оцет. бебето се яде добре охладено.
за да е вкусно му се дават бисквитки в  кисело мляко от първия месец и кебапчета от втория. темата не е за тук, а за готварския на канибалите.

мисля, че трябва да се въведе присъда за полезни съвети от баби, лели и шуранайки. това си е живо подстрекателство към тежка телесна повреда, мамка му.
Peace просто момичето е проявило интересно чуство за хумор и се посмях от сърце hahaha Joyразбира се ,че го казва с ирония защото това са изключително опасни неща

# 39
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Кажи на мъжа ти, като му е толкова зор да си роди той едно бебе и ако ще да го соли, да му слага оцет, олио, индийско орехче, дафинов лист и подправка на Маги ......

 Peace Точно така. Като толкова има мерак да соли нещо - да си роди!

# 40
  • Мнения: 2 821
Не се осоляват!
Ще копирам тук една статия по повод въпроса:

"Лекари спасяват осолено бебе

Лекари от Шумен водят борба за живота на бебе на един месец. То е разтрито със сол и от това кожата по цялото му тяло е силно разранена. Малката Минка Тодорова е от с. Янково. Тя е трето дете и по стара българска традиция кожата й била натрита със сол – за да не се изпотявала, когато порасне. Майката на момиченцето не е искала да се прави това, но свекървата настоявала и се наложила.
Кожата на Минка е като попарена и очакваме да тръгнат инфекции, каза вчера д-р Парашкева Вичева, шеф на детското отделение. Преди време медиците не успяха да спасят тримесечния Денис от с. Марково. Бебето починало в адски мъки след солидно осоляване вкъщи.
Миналата година от осоляване са починали 7 бебета в страната. Безумната традиция новородените да се разтриват със сол продължава да се шири в малките градове и села. Понякога педиатрите са безсилни да въздействат на родителите.
Доц. Емилия Христова, шеф на клиниката по неонатология:
''Осоляването на новородени бебета, което продължава в някои райони на страната, е изключително сериозен проблем.

От солта се получават тежка дехидратизация на нежния детски организъм, инфекции, имаме случаи и на внезапна смърт на бебето.
Тази стара българска традиция говори за ниската ни медицинска култура. Ние, детските лекари, просто не можем да се справим с осоляването на бебетата. След няколко смъртни случая проведохме курсове за обучение на неонатолози и педиатри.''

направо ми настръхна косата Sick
как може да има толкова ПРОСТИ хора Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 1 353
Не за първи път се пуска такава тема-и не мога да разбера що за хрумвания са това с осоляването на бебето,вадене за вратлето и някакви ей такива глупости.........Едва ли по този начин ще направите нещо полезно и хубаво за вашето бебе-най вероятно е да му навредите.Не мога да ги разбера тези традиции значи.... Sick

# 42
  • Варна
  • Мнения: 48
 Ох момичета, направо се шашнах с тази сол.  И  до моите уши е стигало това със солта, но аз въобще се чудя, имат ли представа по-възрастните/бабите/, че днешната сол,   май въобще не е сол, вече в търговската мрежа не знаем какво се предлага, та камо ли да го слагаме в коритцето на бебетата или по-лошото да го обтриваме с нея.  Мисля си, че едно е морската вода, и че тя може да има някакъв спичащ порите ефект-заради солеността и ,знам ли ,  пък савсем  налудничаво ми се вижда, да си обтрием бебетата със сол. А дали вреди или помага мъничка лъжичка сол в коритцето не знам. Нека пише някой, който е опитвал и знае от опит.

# 43
  • Мнения: 6 461
Не се осоляват!
Ще копирам тук една статия по повод въпроса:

"Лекари спасяват осолено бебе

Лекари от Шумен водят борба за живота на бебе на един месец. То е разтрито със сол и от това кожата по цялото му тяло е силно разранена. Малката Минка Тодорова е от с. Янково. Тя е трето дете и по стара българска традиция кожата й била натрита със сол – за да не се изпотявала, когато порасне. Майката на момиченцето не е искала да се прави това, но свекървата настоявала и се наложила.
Кожата на Минка е като попарена и очакваме да тръгнат инфекции, каза вчера д-р Парашкева Вичева, шеф на детското отделение. Преди време медиците не успяха да спасят тримесечния Денис от с. Марково. Бебето починало в адски мъки след солидно осоляване вкъщи.
Миналата година от осоляване са починали 7 бебета в страната. Безумната традиция новородените да се разтриват със сол продължава да се шири в малките градове и села. Понякога педиатрите са безсилни да въздействат на родителите.
Доц. Емилия Христова, шеф на клиниката по неонатология:
''Осоляването на новородени бебета, което продължава в някои райони на страната, е изключително сериозен проблем.

От солта се получават тежка дехидратизация на нежния детски организъм, инфекции, имаме случаи и на внезапна смърт на бебето.
Тази стара българска традиция говори за ниската ни медицинска култура. Ние, детските лекари, просто не можем да се справим с осоляването на бебетата. След няколко смъртни случая проведохме курсове за обучение на неонатолози и педиатри.''

направо ми настръхна косата Sick
как може да има толкова ПРОСТИ хора Crossing Arms

Мисля,че с този пост темата е изчерпана
По ясно от това няма ли....
Мъжът на авторката на темата да вземе да го прочете.

# 44
  • Мнения: 157
Недей да правиш тая грешка с осоляването . Само  ще си навредиш на детенцето . Мъжът ти наистина е голям идиот.

Общи условия

Активация на акаунт