Моят АГ преглед в болница "Вита"

  • 16 974
  • 34
  •   1
Отговори
Бих искала да разкажа за неприятната и унизителна ситуация, в която изпаднах миналия петък в болница "Вита". Ползвала съм други техни услуги, когато ми се е налагало, бях общо взето доволна и затова съм ужасно разочарована от отношението, проявено към мен. 3 седмици предварително си записах приемен час при д-р Кълвачева, която не познавах, но прочетох във форума, че е много добър специалист.  Пристигайки в 10 часа в уречения ден, бях неприятно изненадана от четири жени, които вече чакаха  и ми казаха, че д-р Кълвачева е закъсняла с един час. Приех факта, все пак е АГ кабинет и реших да изчакам, въпреки че в 11 часа трябваше да съм в офиса си. Прегледите вървяха бавно, д-р Кълвачева два пъти се качваше някъде нагоре. В 11 часа вече му се виждаше края: влезе последната пациентка, чакаща преди мен, като междувременно бе приета и бременна жена за проследяване на тонове, която нямаше приемен час. Трябва да кажа, че до този момент съпругът ми, който дойде с мен, беше прегледан в кабинет УНГ, беше му направена снимка и отново беше приет в съответния кабинет за диагноза. Аз продължих да си чакам, въпреки че бях закъсняла за работа и няколко мои клиента ме чакаха в офиса. Помолих да ме изчакат или да дойдат по- късно, тъй като вече съм тук 1 час и 15 мин.! а съм на ред да бъда приета. Което успях, свърших по телефона: много непрофесионално, но за съжаление единствено възможно предвид ситуацията, в която бях изпаднала. Мъжът ми беше вбесен, но аз все още бях оптимист. Та в 11, 15 пред кабинета чакахме: аз, пациентката за 10, 30 , една жена без час и бременна пациентка също без час. В следващия момент беше извикана третата новопоявила се пациентка, с довода че е за 11 часа, а кърми. След тази жена, д-р Кълвачева излезе и заяви че ще приеме бременната пациентка, ще я сложи да легне, за да й проследи тоновете и се качва за раждане, т.е. ние ако искаме да изчакаме, но не се знае кога ще бъдем приети! В този момент (11,30 часа) и аз, и другата жена бяхме като поляти със студена вода. Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди! Сега, една седмица по- късно, ми се струва, че тя затова се качваше някъде нагоре, т.е. много добре знаеше че има раждане. На въпроса ми, защо това, че се приемат нейните бременни пациентки с предимство и че може да се наложи цял ден чакане не се съобщава, за да мога аз например да реша искам или не да чакам и съответно да дойда или не при нея на преглед, тя не можа да ми отговори. Единствено каза, че не може да провери часа ми за 10, защото вече е изключила компютъра си! Малко преди това пациентката, чакаща с мен, беше казала, че всеки път е така и сега идва за втори път, но продължава защото е стар пациент на тази лекарка. Часът ми за 10 беше потвърден на рецепцията, където жените гледаха смутено и не знаеха какво да кажат, освен че има друга лекарка и ако искам да се кача при нея. Само че  защо тогава трябваше да чакам толкова със записан предварително час? Това са 3 седмици, през които можех да отида при друг лекар и 2 часа в чакалнята, без изобщо да бъда приета. Можех изобщо да не си записвам час, да си взема свободен ден и да си чакам до вечерта, докато д- р Кълвачева се освободи! А най- лошото, според мен е, че за д-р Кълвачева това явно беше в реда на нещата, докато за всеки нормален човек такова отношение е изключително обидно. Не знам дали тя прояви към своите бременни пациентки някаква собствена представа за "професионално отношение", или просто си е направила сметка колко струва едно раждане и колко един преглед, предпочитам да мисля че е първото.  Но според мен трябваше да си даде сметка, че има достатъчно бременни пациентки и да предупреди на рецепцията да не записват други часове. Или може би се презастрахова, ако й остане свободно време, между раждането, което водеше и редовните пациентки. За мен в този момент, това беше изключително унизително, при положение, че това не е кварталната поликлиника и тя не работи със Здравната каса, а аз имам и други задачи за деня и тя не може да разполага с моето време както й е угодно.
Следобеда написах мейл до управителя на "Вита", който по времето на случката беше "някъде" в болницата, тъй като исках да дам шанс да се извинят и намерят разумно обяснение. Тъй като все още нямам отговор, ето защо реших че мога изразя възмущението си тук. Ще ми бъде интересно да чуя имали ли сте такъв "опит" в други частни болници в България и среща ли се такова отношение в другите страни.

# 1
  • Мнения: 2 746
Подобно е положението във Майчин дом Варна, при д-р Капка Атанасова.Докторката закъснява винаги с минимум 30-40 минути дори да няма раждане, а пациентките чакат ли,чакат....

# 2
  • Мнения: 46 488
Ами неприятно е, но във всички болници и поликлиники бременните влизат с предимство.

В болниците е още по-непредвидимо дали няма да влезе в раждане или в операционната, тия неща не чакат  Laughing

Единствения вариант е да избереш лекар, който работи с часове и не прави ЖК ...

# 3
  • Мнения: 3 506
Никол го е казала, навсякъде е така. И май при гинеколозите специално няма начин да се избегне. Аз съм била и от обратната страна - избраният от мен гинеколог окепази мен и бебето при първото ми раждане, защото бързаше да отиде в частния си кабинет, където го чакаха пациентки. Просто не го приемай лично и ако е такъв проблем за теб - потърси доктор, при който по-рядко се налага да чакаш...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 003
Даа много се чака при тази лекарка. Напълно  разбирам възмущението ти и ти съчувствам изцяло, защото като бях небременна (но пък с бебе вкъщи), а сега бременна(но с минимален корем) се случвало неколкократно бременните(с кореми)  да влизат с предимство и без час, а аз като паяк в кълбо от нерви вися отвън.
Ходя при нея още преди да забременея. Търсих си гинеколог в района на парк Заимов и държах да е жена и ето, че тя изникна от форума.Много съм доволна от нея като професионалист.
Докторката е и много добра, мила, отзивчива, спокойна и нищо не претрупва като работа, сигурна че ще се убедиш в това, когато стъпиш в кабинета и.
 Но...но това чакане наистина много изнервя и наистина е възмутително и унизително. Предполагам, че не закъснява само заради раждания, но сигурно прави визитации на родилките...?
Всеки път като отида питам отвън в момента пациента за колко часа е влязъл, за да се подготвя психически колко време ще чакам.

И аз имах един супер изнервящ случай, когато чаках да ми назначи изследвания на кръвта близо 2 часа  -  на гладно и в начална бременност, когато от глад ми се повръщаше. Е, после тя като разбра в каква ситуация ме е поставила и стана толкова неудобно, че бях овъзмездена с безплатен преглед.

А на теб,за да избегнеш такива случки бих те посъветвала да си намериш гинеколог, който не извършва раждания или направо не води ЖК.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Бибитка, от мой личен опит мога да кажа, че когато съм с час (за какъвто и да е лекар) винаги чакам много повече, отколкото ако съм без час. Получава се така, защото отишлите без час обикновено са спешни случаи. Разбирам, че ти е било неприятно, но едва ли има някой, на когото да му е приятно. Не се ядосвай. Потърси си друг лекар.

# 6
  • Мнения: 191
Бих искала да разкажа за неприятната и унизителна ситуация, в която изпаднах миналия петък в болница "Вита". Ползвала съм други техни услуги, когато ми се е налагало, бях общо взето доволна и затова съм ужасно разочарована от отношението, проявено към мен. 3 седмици предварително си записах приемен час при д-р Кълвачева, която не познавах, но прочетох във форума, че е много добър специалист.  Пристигайки в 10 часа в уречения ден, бях неприятно изненадана от четири жени, които вече чакаха  и ми казаха, че д-р Кълвачева е закъсняла с един час. Приех факта, все пак е АГ кабинет и реших да изчакам, въпреки че в 11 часа трябваше да съм в офиса си. Прегледите вървяха бавно, д-р Кълвачева два пъти се качваше някъде нагоре. В 11 часа вече му се виждаше края: влезе последната пациентка, чакаща преди мен, като междувременно бе приета и бременна жена за проследяване на тонове, която нямаше приемен час. Трябва да кажа, че до този момент съпругът ми, който дойде с мен, беше прегледан в кабинет УНГ, беше му направена снимка и отново беше приет в съответния кабинет за диагноза. Аз продължих да си чакам, въпреки че бях закъсняла за работа и няколко мои клиента ме чакаха в офиса. Помолих да ме изчакат или да дойдат по- късно, тъй като вече съм тук 1 час и 15 мин.! а съм на ред да бъда приета. Което успях, свърших по телефона: много непрофесионално, но за съжаление единствено възможно предвид ситуацията, в която бях изпаднала. Мъжът ми беше вбесен, но аз все още бях оптимист. Та в 11, 15 пред кабинета чакахме: аз, пациентката за 10, 30 , една жена без час и бременна пациентка също без час. В следващия момент беше извикана третата новопоявила се пациентка, с довода че е за 11 часа, а кърми. След тази жена, д-р Кълвачева излезе и заяви че ще приеме бременната пациентка, ще я сложи да легне, за да й проследи тоновете и се качва за раждане, т.е. ние ако искаме да изчакаме, но не се знае кога ще бъдем приети! В този момент (11,30 часа) и аз, и другата жена бяхме като поляти със студена вода. Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди! Сега, една седмица по- късно, ми се струва, че тя затова се качваше някъде нагоре, т.е. много добре знаеше че има раждане. На въпроса ми, защо това, че се приемат нейните бременни пациентки с предимство и че може да се наложи цял ден чакане не се съобщава, за да мога аз например да реша искам или не да чакам и съответно да дойда или не при нея на преглед, тя не можа да ми отговори. Единствено каза, че не може да провери часа ми за 10, защото вече е изключила компютъра си! Малко преди това пациентката, чакаща с мен, беше казала, че всеки път е така и сега идва за втори път, но продължава защото е стар пациент на тази лекарка. Часът ми за 10 беше потвърден на рецепцията, където жените гледаха смутено и не знаеха какво да кажат, освен че има друга лекарка и ако искам да се кача при нея. Само че  защо тогава трябваше да чакам толкова със записан предварително час? Това са 3 седмици, през които можех да отида при друг лекар и 2 часа в чакалнята, без изобщо да бъда приета. Можех изобщо да не си записвам час, да си взема свободен ден и да си чакам до вечерта, докато д- р Кълвачева се освободи! А най- лошото, според мен е, че за д-р Кълвачева това явно беше в реда на нещата, докато за всеки нормален човек такова отношение е изключително обидно. Не знам дали тя прояви към своите бременни пациентки някаква собствена представа за "професионално отношение", или просто си е направила сметка колко струва едно раждане и колко един преглед, предпочитам да мисля че е първото.  Но според мен трябваше да си даде сметка, че има достатъчно бременни пациентки и да предупреди на рецепцията да не записват други часове. Или може би се презастрахова, ако й остане свободно време, между раждането, което водеше и редовните пациентки. За мен в този момент, това беше изключително унизително, при положение, че това не е кварталната поликлиника и тя не работи със Здравната каса, а аз имам и други задачи за деня и тя не може да разполага с моето време както й е угодно.
Следобеда написах мейл до управителя на "Вита", който по времето на случката беше "някъде" в болницата, тъй като исках да дам шанс да се извинят и намерят разумно обяснение. Тъй като все още нямам отговор, ето защо реших че мога изразя възмущението си тук. Ще ми бъде интересно да чуя имали ли сте такъв "опит" в други частни болници в България и среща ли се такова отношение в другите страни.


Здравейте,

Искам да Ви кажа, че ви разбирам отлично. Аз раждах при д-р Кълвачева. Тя проследи и цялата ми проблемна бременност. И съм чакала по 2-3 часа за преглед. И трябва да Ви кажа, че всяка минута си е заслужавала. Тя наситина е много добър специалист. За това пред кабинета и винаги има много хора. Винаги можете да познаете кога тя е на смяна - коридора прелива от пациентки.  Когато е след обяд преглежда до 10-11 часа вечер - и аз съм чакала до тогоава за да ме приеме. Преди 1 седмица си записах час за 11 юни - това беше единствения свободен час. Имате право да сте недоволна и сърдита, но винаги е така с добрите лекари. Аз винаги когато я препоръчвам, предупреждавам, че за нея много се чака. Но пак повтарям - всяка минута си заслужава. Ако не беше тя - изобщо нямаше да родя второто си дете. В Св. София, където не се налагаше да чакам, ми казаха, че положенето е лошо и не знаят дали ще мога да износя бременноста до край, ако не лежа в болница през цялото време, не ме зашит, натъпчат с лекарства и т.н. Д-р Кълвачева ми беше и гинеколг и психолог. Нито влязох в болница, нито ме шиха и пих само магнезий. Родих лесно и без проблеми. Преди три години, един лекар в друга частна и много скъпа клиника ми каза, че имам рак на шийката на матката. Отидих при нея с рев и ужас. Естествено нямаше нищо такова - имах, т. нар. куха бременност - оплодено яйце, но не се развива зародишът, което също е опасно, но не е рак. Направи ми кюртаж, като е вадила от мен парченце по парченце, това, което се беше разпаднало, защото другият "специалист" не беше го видял. Напави кюртажа толкова професионално, възстанових се за отрицателно време. И още много мога да разказвам за нея - отдавна не ходя на друг гинеколог и знам, че на 11ти юни шак ще чакам много, но ... Всеки прави своя избор - няма идеално положение.

# 7
Професионалистка, но не се извини! Да не говорим за безплатен преглед! Thinking
Не знам, не ми се струва някак редно това държание, може би защото аз никога не си позволявам такова поведение с мои клиенти. Naughty

# 8
  • Мнения: 4 414
аз пък, с риск да ме оплюете, смятам, че в АГ кабинет, бременните не са с предимство. там има толкова много бременни...коя е с най-голямо предимство?! а жените, които не са бременни или са в ранна бременност да не са без ангажименти?! за мен е редно да се спазват/доколкото е възможно/ часовете за преглед. раждането не може да се предвиди, но и като 5-6 жени минат с предимство, съвсем се объркват нещата. за какво изобщо има часове? била съм бременна, дай боже пак да ми се случи...но не съм очаквала в АГ кабинета да съм с предимство...очаквала съм само доколкото е възможно да се спазват часовете...което и без това често включва 1-2 часа висене.

# 9
  • Мнения: 3 506
Абе с предимство или без, чакането си е факт. Повсеместно.

Иначе, Agneshka, няма да те оплювам, само ще си кажа мнението. Предимството не е (по-точно не би трябвало да бъде) въпрос на ангажименти, а въпрос на това доколко ти понася чакането пред кабинета. Необходимостта от предимството е нещо субективно - една жена в ранна бременност може да и е по-зле, отколкото на някоя в 5-6-ти месец. Една кърмачка след секцио или тежко раждане, може да се чувства в пъти по-лошо от бременна, дори последната да е към края на бременността. Това е действителността, не е въпрос на лично отношение и повод за обида.

Виж, това, че докторицата не е намерила време да спре за една минута и да се извини, е съвсем друга тема, аз също не харесвам поведението на такива светила...

# 10
  • Мнения: 5 539
Хайде, хайде, неприятна ситуация да, но чак пък унизителна!

Цитат
Д-р Кълвачева заяви, че и ние един ден ще сме бременни, така че да разберем защо приема такива жени без час и с предимство, а що се отнасяло до раждането, това не може да се предвиди!
Правилно ти е казала. Сега ти се струва, че светът се върти около теб и работата ти, но след време наистина ще разбереш, че има и по-важни неща.

При добрите лекари обикновено се чака. Не е приятно, но се случва. Какво е трябвало да направи - да спре раждането на жената ли? Лошо е, че не се е извинила, но по всичко личи, че нейното всекидневие е дори по-напрегнато от твоето. Ако тръгнем да оплюваме лекарите за такива дребни неща, няма да остане един неоплют.
Успокой се и се научи да приемаш по-философски нещата Peace

# 11
Сега, искам да кажа, че спешен случай за преглед нямаше, поне като съдя по това, че жените спокойно си четяха списания. В противен случай никога не бих се възмутила. Просто си мисля че имаше поне шест възможности да каже, че днес може и да не ни приеме: та тя два пъти се качи горе и поне четири пъти излезе от кабинета. Много ясно се виждаше че няколко жени не сме бременни и не сме от нейната ЖК.
А от другите постинги все повече се убеждавам, че при такива лекари ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на рецепцията трябва да се предупреждава: може да се чака цял ден, ако има спешно раждане или друг случай може да не бъдете приети. Просто и ясно. Тогава можех да си взема свободен ден и с книжка под мишница да чакам. И да не се излагам пред колеги и клиенти, а като резултат: лекарката ще те приеме, ама другия път!
Що се отнася до това кой колко е зает и какви са му приоритетите, това не е темата!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
bibitka и за мен е възмутително такова отношение Peace. Издивявам когато при записан час чакам още час примерно. Ами като не могат да се организират да не записват изобщо часове- така човек ще е подготвен за чакането. Аз такива лекари ги отписвам автоматично. Изобщо не ме интересува колко са добри. Истинският професионалист цени и своето време и времето на пациента/клиента си- всичко друго е безмислени  и ненужни оправдания. Някой по-нагоре беше писал за Майчен дом-Варна- е няма такова чакане Crazy и за това си намерих лекар, който да ми цени времето и неговото си време. Той постоянно изражда и е дежурен, но никога не съм чакала повече от минута-две за да ме приеме. Имаш право да се ядосваш, при все че я чакат живи хора е можела да се извини поне.

# 13
  • Germany
  • Мнения: 7 915
д-р Кълвачева е моята лекарка от поне 10 години и съм чакала пред кабинета й много пъти, но не бих я сменила за нищо на света. На мен също ми се е случвало да не успее да ме вземе заради почнало раждане, но се отнесох с разбиране. Тя няма как да знае дали раждането ще почне в 15.00 или в 19.00. Мен ме чака лекаря 12 часа и всеки път казваше ей сега ще родиш. Наистина е неприятно, но тя не го е направила за да отиде да пие кафе все пак. При нея се чака, защото никога не отказва да прегледа някой спешен случай, а напоследък има и много раждания.

# 14
  • Мнения: 1 004
Кълвачева също е моят гинеколог. Досега винаги съм й имала доверие и ми проследи и 2те бременности, но не съм раждала при нея по обясними причини  Naughty
Един път по време на втората бременност просто не издържах и се развиках, и на нея и на скапаната болница.
Ами...какво да ви кажа...всичко което ви се е случвало на вас се случваше и на мен.
Но сега, когато ще ходя на половин година, все ще го преживея.

Искам да ви кажа само, че тя не е виновна, виновна е болницата, която иска само пари да лапа.
Не може един кабинет да бъде, спешен, приемен и да се водят раждания..няма как да се справи тя с всичко, след като всички часове са й пълни за месец напред.
Ако не беше Кълвачева, не бих стъпила в тази болница.
Ходих там на мамолог и беше пълна подигравка с хората и записаните часове  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт