бебе и куче?

  • 18 710
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз съм твърдо против. Обичам кучета, но мястото им е на двора.
подкрепям!

# 31
  • Мнения: 639
Аз съм против, най-вече заради алергиите.
Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 679
Твърдо против съм!

# 33
  • Мнения: 195
Аз съм ЗА! Имам куче от 13 години и нямам намерение да се разделям с него!
Няма да го пускам разбира се в стаята на бебето, а и хигиената ще е на ниво!!!

# 34
  • Мнения: X
Ох, пиша в подобна тема сигурно за 20-ти път и ми писна да се изказват хора, които никога не са гледали животни вкъщи. То е ясно, че са против, ама спестете си крайните мнения, че животното пречи на бебето.

Чудя се как може някой да махне един член на семейството, защото някой, който никога не е гледал куче, бил против. Този някой ли ви гледа децата или ви живее живота?!?!

Кучетата и котките не предизвикват алергии в повечето случаи, те просто ги засилват. Да не говорим, че колкото по-стерилна среда създаваш, толкова по-изнежено е детето. В градинките е пълно с деца, на които постоянно им се подвиква да не тичат, че ще се изпотят, навличат ги, че щели да настинат, не им се дава да пият студено, че ще ги боли гърло, не им се позволява да пипат кучета, все едно ще хванат проказа...

Хигиена и имунизации му е майката. Косми хвърчали навсякъде. Като се чисти всеки ден не хвърчат. Казвам го като човек, който гледа женско куче и проблемът с космите е двоен, когато кучето е разгонено, например. 10 минути са нужни на ден, за да се изчисти къщата с добър препарат и да се нареши кучето, за да не падат косми.

Домашният любимец е незаменим приятел за едно дете. А когато имаш по-голямо дете и му го отнемеш заради бебе, рискуваш да си навлечеш доста емоционални проблеми и ревността на голямото дете. За това някой мисли ли въобще?

И моля, хора, които не гледат домашни животни, да не ми отговарят, че съм се наслушала на мнения. Вярвам на лекаря си и на ветеринаря си. Между другото и аз ще раждам август и за нищо на света няма "да махна" кучето си заради философи, дето не са гледали домашен любимец и един ден.

# 35
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз съм за,гледам си ги и двете.Не е лесно заради хииената,но е няма как .

# 36
  • Мнения: 2 818
В твоя случай определено не бих, най-вече заради баткото, защото е твърде вероятно да изпитва отрицателни чувства към новото човече, понеже заради него сте махнали неговия добър приятел - кучето.
Ако развие наистина алергия към кучето (но доказано!) тогава вече може да се помисли за махане, като се обсъди с баткото.

# 37
  • Мнения: 209
Имам къче от 10 години,с него расте дъщеря ми,а вече и сина.Да чукна на дърво нито един от тях не разви алергия от космите.Мога да кажа,че единственото лошо е,че дъщеря ми прекалено много свикна с кучетата и сега не подминава и улично без да му се зарадва и да иска да погали.Относно космите-вярно,че се иска по-сериозно чистене,но по този начин детето свиква да поема отговорност и да се гижи.Храни,реши,сипва вода...Това си е част от нейното семейство.

# 38
  • Мнения: 179
Няма абсолютно никакъв проблем  Peace

# 39
  • Мнения: 4 717
Аз съм ЗА гледането на куче и дете заедно Peace Много изследвания са доказали, че деца израсли сред животни развиват по-висок имунитет към алергиите.
Освен това, да махнеш кучето си, когато идва бебето, е все едно да се откажеш от първото си дете за сметка на второто Twisted Evil, никога не бих го направила

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз бих го махнала. А и гинеколожката ме предупреди, че не трябва да има животни в къщи.
Преди време имахме котка и когато разбрах, че съм бременна, я оставихме на село, при баба.
Понякога съм прекалено стриктна, но само мисълта, че един ден бих могла да се чувствам виновна за нещо (проблем, заболяване или друго), което се е случило на детето, и разни въпроси да човъркат съзнанието ми, ме кара да вземам решения без колебание.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма никакъв проблем! Имам бебе, имам и куче, да са ми живи и здрави!

Малко мишленце, не си давай толкова зор, не може да се промени мисленето на хора, които нямат отношение и не са гледали животни, няма да те разберат. А който си обича животното, няма "да го пусне в гората", само защото го мързи да чисти по-честичко.

# 42
  • Мнения: X
Няма никакъв проблем! Имам бебе, имам и куче, да са ми живи и здрави!

Малко мишленце, не си давай толкова зор, не може да се промени мисленето на хора, които нямат отношение и не са гледали животни, няма да те разберат. А който си обича животното, няма "да го пусне в гората", само защото го мързи да чисти по-честичко.

Аз спрях да си давам зор, откакто спрях да слушам "умни" препоръки на хора, дето не са гледали никога куче, но имат мнение. Жал ми е само за животинки по улиците, изоставени от грижовни стопани, за които "да махнеш" куче, е все едно да изхвърлиш старо колело до кофата...

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Чета и не проумявам защо се пускат такива теми? Ясно е, че ще има мнения за и против, но всеки си решава сам за себе си. Не знам що за човек ще си махне кучето само защото така казвали хората  Sick 
Като не искаш да поемаш отговорност за една животинка не я вземаш- лесно и просто! Какво е това- да си пуснеш кучето в гората  #2gunfire  В потрес съм! И какво възпитание ще се даде на дете отгледано от такива родители?
Кучето не е предмет, от който можеш да се отървеш, когато ти омръзне! Преди да си вземете каквото и да е животно мислете за бъдещето, и ако не сте сигурни, че можете да се грижете за него в следващите 15-20 години не го взимайте!
Гледам куче и бебе и засега няма проблеми. Имах и котарак, но поради алергия се наложи да се разделя с него- и не го пуснах на улицата, а му намерих нов дом. И сега ходя да го виждам и му осигурявам храната, защото не е по силите на хората да му я купуват. Ако се наложи да се разделя и с кучето си ще постъпя по същия начин!
Преди да изхвърлите кучето помислете то как ще се чувства- вярвало ви е и ви е обичало безрезервно и вие как му се отблагодарявате  Rolling Eyes Едно куче, което е живяло с вас целия си живот не може да се приспособи и да се привърже към други хора- за него това е равносилно на смърт, не му го причинявайте  Sad

# 44
  • Мнения: 4 621
Според мен е добре да махнете кучето, поне за няколко месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт