кисело мляко ,от каква възраст?

  • 3 055
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 362
Съжалявам момичета,но знаете ли че в една клиника в София където лежахме с малката,когато беше на 6 месеца я хранеха съ с кисело мляко? Thinking Нали не било хубаво,нали педиатрите не знам си какво препоръчват.....А детето си беше на адаптирано,но уви кисело му се даваше там,като нямах право да внасям храна аз.  Thinking

Та така от тази възраст ми и отказа адаптираното и пиеше кисело.

  Shocked защо не са ти дали да внесеш АМ?

Правилата бяха такива  Rolling Eyes,даже накрая си внесох тайно,защото започна растройство и искаха да ме гонят  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 46 509
Мис КаприЗ, има и за лекари, които препоръчват вода от овесени ядки на новородено, това не означава, че е безопасно и правилно.

Коя е клиниката?

# 17
  • Мнения: 3 334
Започнах да давам от 10 месец Peace
и аз Peace

# 18
  • Мнения: 1 347
Аз мисля, че има два аспекта на въпроса - първият е, откога може да се добави кисело мляко към храната на бебето. Личното ми мнение, след толкова изчетена информация, е, че може доста отрано, не вреди. Няма нужда да се чака до годинка. Лично аз дадох около 7-8 мес., но не помня кога точно. Другият е обаче дали може АМ да се замени с кисело мляко - тук отговорът вече е "по-късно", понеже нито киселото, нито обикновеното прясно мляко са толкова богати на хранителни вещества и витамини, колкото АМ. Това е моето мнение. Поздрави на всички!  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 362
Мис КаприЗ, има и за лекари, които препоръчват вода от овесени ядки на новородено, това не означава, че е безопасно и правилно.

Коя е клиниката?

Както винаги си права  Grinning
Уф много съм зле с вашите клиники в София,ама мисля че беше бившата 3-та,до кино Арена беше  Rolling Eyes ,Илиева беше завеждаш  отделение.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Около годинка дадох кисело и още си пием  Peace

# 21
  • Мнения: 55
Марти и до ден днешен не иска да помирише кисело мляко. Това според мен е , защото откакто е роден почти е на адаптирано. Чуала съм , че и други деца са така newsm78

# 22
  • Мнения: 55
пробвала съм да слагам захар, конфиртюр и какво ли още не, но не се получава. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 509
Марти и до ден днешен не иска да помирише кисело мляко. Това според мен е , защото откакто е роден почти е на адаптирано. Чуала съм , че и други деца са така newsm78

Дъщеря ми също е на АМ от раждането, кисело дадох след 1 г., но го обожава  Simple Smile въпрос на вкус, не може всички да обичат кисело мляко, аз също не обичам  Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Кисело мляко се дава след годинка.Натоварва много бъбреците.За сравнение-натоварва бъбреците 3 пъти повече от кърмата.
Ще цитирам д-р Анелия Буева:
"Не се препоръчва до 12-месечна възраст бебето да се храни с краве мляко,тъй като то е бедно на желязо;храненето с краве мляко няма предимства пред това,с женско или АМ.
През първите 6 месеца от живота нуждите на кърмачето от желязо се задоволяват от запасите в организма му и от женското мляко.След този период необходимото желязо постъпва в организма с приеманата храна.Нуждите от желязо в детския организъм са особено големи от 6 до 12-месечна възраст,както и на малките деца до 3-годишна възраст.Тези повишени нужди от желязо са свързани с интензивния растеж и образуването на нови тъкани.
Известно е,че кравето мляко има по-бедно съдържание на желязо от женското мляко и освен това желязото от кравето мляко не се усвоява добре.Храненето с краве мляко през кърмаческа възраст може да бъде причина за загуба на малки количества кръв от лигавицата на червата и развитие на желязодефицитна анемия.Поради това ранното въвеждане на кравето мляко в хранителния режима на кърмачето е най-значителния рисков хранителен фактор за железен дефицит през кърмаческия период."

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 12:52 от Ники.

# 25
  • Мнения: 2 152
Аз ще дам,след като навърши годинка Peace

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз ще дам,след като навърши годинка Peace

Така съм го планирала и аз  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 344
Аз на мойта пробвах една вечер да й дам беше преди няколко дни.Много й хареса но го спрях защото имаме други проблеми и трябва да пиеме мляко Фризовом.

# 28
  • Мнения: 247
Кисело мляко се дава след годинка.Натоварва много бъбреците.За сравнение-натоварва бъбреците 3 пъти повече от кърмата.
Ще цитирам д-р Анелия Буева:
"Не се препоръчва до 12-месечна възраст бебето да се храни с краве мляко,тъй като то е бедно на желязо;храненето с краве мляко няма предимства пред това,с женско или АМ.
През първите 6 месеца от живота нуждите на кърмачето от желязо се задоволяват от запасите в организма му и от женското мляко.След този период необходимото желязо постъпва в организма с приеманата храна.Нуждите от желязо в детския организъм са особено големи от 6 до 12-месечна възраст,както и на малките деца до 3-годишна възраст.Тези повишени нужди от желязо са свързани с интензивния растеж и образуването на нови тъкани.
Известно е,че кравето мляко има по-бедно съдържание на желязо от женското мляко и освен това желязото от кравето мляко не се усвоява добре.Храненето с краве мляко през кърмаческа възраст може да бъде причина за загуба на малки количества кръв от лигавицата на червата и развитие на желязодефицитна анемия.Поради това ранното въвеждане на кравето мляко в хранителния режима на кърмачето е най-значителния рисков хранителен фактор за железен дефицит през кърмаческия период."

 newsm78 newsm78, чудя се къде беше тази информация преди 11 години......,не че детето ми/както и мноооого други/ не е здраво като съм го захранвала с кисело мляко.Сега може да има 20 вида АМ,но тогава.... Crossing Arms....ако някой ден се установи,че АМ е пълно с гадости и химии-какво ли ще им даваме на децата????  #Crazy
Аз съм доволна че ядат момчетата,че иначе.....е много лошо! Peace

# 29
  • Мнения: 5 103
Давам кисело мляко само в таратор Peace след като стана на 1 годинка Peace

Общи условия

Активация на акаунт