кисело мляко ,от каква възраст?

  • 3 053
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
ако някой ден се установи,че АМ е пълно с гадости и химии-какво ли ще им даваме на децата????  #Crazy
Имам една книга от свеки,гледала е мъжа ми с нея /1979г./ там захранването е дадено от 3-ия месец .Напоследък се замислям,че "тенденциите" в захранването се сменят по-бързо от тенденциите в модата и точно като модата представляват просто един кръговрат.
Иначе всички реално сме захранени рано и сме яли кисело мляко преди годинка и нищо ни няма.Събирам се с майки на по-големи деца/примерно 15-17 годишни/,които са спазвали съветите на педиатрите,давали са рано сокове и рохки жълтъци и всичко си е ОК.
Иначе за АМ-сигурна съм,че след 10 години тотално ще го отричат и тогава ние пак ще се питаме "Къде беше тази информация?"

# 31
  • Мнения: 100
Аз мисля, че има два аспекта на въпроса - първият е, откога може да се добави кисело мляко към храната на бебето. Личното ми мнение, след толкова изчетена информация, е, че може доста отрано, не вреди. Няма нужда да се чака до годинка. Лично аз дадох около 7-8 мес., но не помня кога точно. Другият е обаче дали може АМ да се замени с кисело мляко - тук отговорът вече е "по-късно", понеже нито киселото, нито обикновеното прясно мляко са толкова богати на хранителни вещества и витамини, колкото АМ. Това е моето мнение. Поздрави на всички!  bouquet

 Peace

Не мисля, че понеже след 10 години ще има нещо ново, сега е оправдано да не спазваме актуалните за това ниво на медицината съвети.
Иначе АМ си е химия - това е факт, но вече всичко на масата ни е химия като се замислите.

# 32
  • Мнения: 247
Умби,
актуални значи ли "най-добри за децата ни"?
актуални за кое ниво на коя медицина?В Бг или в чужбина?
Аз съм родила и отгледала едно дете в България и едно в Холандия...ще ме прощаваш,но разликата е от тук до небето......на зиг-заг!
Сега всичко на масата ни може да е химия,но когато аз давах кисело мляко на сина си знаех с почти 100% сигурност от къде идва,защото си го правех сама!
Не е въпроса в това дали след 10 години ще има нещо ново-а дали не е просто някакъв вид тенденция храненето на децата-почти като мода newsm78преди беше на мода киселото мляко,а сега АМ...това се чудя
 Peace Peace Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Не е въпроса в това дали след 10 години ще има нещо ново-а дали не е просто някакъв вид тенденция храненето на децата-почти като мода newsm78преди беше на мода киселото мляко,а сега АМ...това се чудя
 
Peace

# 34
  • Мнения: 4 451
Педиатрите препоръчват след годинката. Аз храня малката с АМ, но и приготвям вече разни закуски с кисело мляко (примерно овесени ядки, малко плодово пюре и кисело мляко). Добре и понася.

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След навършване на 1 годинка, аз дадох на 1г. и 2 месеца.   Peace

# 36
  • Мнения: 669
след годинката на детето

# 37
  • Мнения: 927
И аз не съм захранила все още с кисело мляко. Въздържа ме това,че е пълно с консерванти - изпробвала съм 2 месеца да държа кофичка к. мляко в хладилника -  не се беше развалило... Елементарна логика е, че преди 15-20г. не е било такова. Всички помним как то се разваляше на 3-4 ден, а сега.... Rolling Eyes.
Познавам майки, които вместо да давам АМ или да кърмят, хранят от новородени децата си ск. мляко - ами много често им боледуват децата...

# 38
  • Мнения: 447
Аз мисля, че има два аспекта на въпроса - първият е, откога може да се добави кисело мляко към храната на бебето. Личното ми мнение, след толкова изчетена информация, е, че може доста отрано, не вреди. Няма нужда да се чака до годинка. Лично аз дадох около 7-8 мес., но не помня кога точно. Другият е обаче дали може АМ да се замени с кисело мляко - тук отговорът вече е "по-късно", понеже нито киселото, нито обикновеното прясно мляко са толкова богати на хранителни вещества и витамини, колкото АМ. Това е моето мнение. Поздрави на всички!  bouquet

 Peace Напълно подкрепям.

# 39
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Детето ми е захранено с кисело мляко на 1 мес. по простата причина, че повръщаше всички АМ съответно не можеше и да надава. До 6 мес. е хранех с купено, а след това започнах и да си го квася. Така е и до днес тя ако не изяде мин. 1 буркан  мляко на ден няма заспиване.

# 40
  • Мнения: 6 315
След годинка кисело мляко Simple Smile

Както винаги си права  Grinning
Уф много съм зле с вашите клиники в София,ама мисля че беше бившата 3-та,до кино Арена беше  Rolling Eyes ,Илиева беше завеждаш  отделение.

Много странно - ние лежахме там зимата и ми дадоха да внеса Nestle Juniour + Сокове на Хип против обезводняване  newsm78. Лоша работа, че не са дали на теб  Confused.

# 41
  • Мнения: 5 362
На 10 мес. прояде кисело мляко.Отказваше да пие АМ и от тогава сме на кисело.

# 42
  • Мнения: 391
След 10-я месец съм давала кисели млека на Нестле  за деца на тази възраст.
След 1 година започнах да давам от нашите кисели млека.

# 43
  • Мнения: 1 207
Мися си да давам по малко.Не смятам че ще има проблем.Ние да не сме били по-различни деца от сегашните.ще започна за да му разнообразя малко менюто.  chef Педито каза да давам от 2%.

# 44
  • Мнения: 1 467
Извинявам се, че се намесвам в темата чак сега, но ми стана интересна, защото ме касае.
Тук в Италия се препоръчва кисело мляко от първите месеци на захранването, тоест от петия.
Това може да бъде един от продуктите, който да се предложи на бебето веднага след майчиното мляко /АМ-а/. Интересно ми е от къде идва тази разлика? Уж в България се прави най-хубавото кисело мляко:)
Да си призная, склонна съм да вярвам на това, което ми казват тук. Четох каква ли не литература и навсякъде пише едно и също нещо, съветвах се и с педиатърката, тя също потвърди.

Общи условия

Активация на акаунт