Комари,кърлежи,оси,пчели,бълхи...

  • 24 136
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 137
И аз се записвам за темата.
И нашата педиатърка каза, че детето е малко за спрей /1 г., 5 мес./.
Срещу комари каза да ползваме таблетки. За кърлежите ще я питам допълнително.

# 16
  • Мнения: 550
Лосиона на  OFF е комбиниран срещу комари и кърлежи. Използвам го за цялото семейство вече няколко години.
OFF е много ефикасно средство.Вече няколко години сме с него! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 716
Аз работя в Ейвън и съответно ползвам продуктите на тази фирма.
Има една серия SSS - Skin so soft. Тя е дълбоко овлажняваща. Преди 2 години, моя клиентка ми каза, че в Мисисипи я ползвали против комари. Наистина действа. И децата мажа с това. (Звуча малко като реклама)
Това ползвам - SSS на AVON. Но децата ми са големи.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Виктория много я обичат комарите.Цялата е на червени големи пъпки,които седят по цяла седмица.Чудех се има ли нещо ,с което да минават по-бързо.За преди това знам,но нея са я хапали докато спи,а не може преди да си легне да я пръскам и мажа с препарати против комари Wink

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 09:44 от chocha

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Понякога мажа с ментолов спирт или лавандулов. Успокоява сърбежа, но не минават бързо.
А какво пречи да я намажеш преди лягане? Има едни кърпички, аз от тях съм взела, Pale се казват.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пръскам детето със спрей против комари.До сега сигурно от късмет не съм видяла пъпка от комар.

# 21
  • Мнения: 222
Виктория много я обичат комарите.Цялата е на червени големи пъпки,които седят по цяла седмица.Чудех се има ли нещо ,с което да минават по-бързо.За преди това знам,но нея са я хапали докато спи,а не може преди да си легне да я пръскам и мажа с препарати против комари Wink

За минаване по-бързо на пъпките нашата хомеопатичка препоръча лавандулово масло. Една капчица се разтегля с пръст - става и за изгаряне и при ожулни рани. Не съм го пробвала, защото не сме се засичали с комар още  Mr. Green.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Тя е с разни алергии и има страшно чувствителна кожа,съответно проблемна,особено на ръчичките и бузките и има пъпчици.Гледам да я щадя откъм препарати.А и това е станало в яслата явно при следобедното спане,защото в къщи комари не съм засичала тази година Laughing

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Това масло мога ли да го купя от обикновена аптека или трябва да е хомеопатична?

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Въпреки, че редовно ги мажа с Аутан, пак ги ядат комарите. Особено малката пък така се чеше, че стават на рани. Мажа ги с Псило балсам - гел е, не е мазен. Казаха ми и друго - Микстура Алба, но него ще го купя довечера, че сме на концерт на открито и задължително ще сме нахапани.

# 25
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Микстура алба - върши работа Peace, но не очаквай чудеса, просто успокоява сърбежа и пъпките се смаляват.

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И не очаквам, ама поне малко да утеши сърбежа. Краката им са на рани, буквално. Да не говоря, че, като ухапят Дени отпред и отзад на крака, така се подува, че двете пъпки се сливат на общ пояс. Ужасна гледка.

# 27
  • Мнения: 6 472
Коригирай си заглавието, че ме хвърли в дълбок размисъл Joy

Пръскам със спрейче против ухапване, а ако все пак я наядат ползвам или амоняк или един български спрей "анти апин" който много успокоява сърбежите.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз я мажа с Фенистил.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Аз я мажа с Фенистил.
И аз, а също и с алергозан гел.

Общи условия

Активация на акаунт