Каква кола карате?

  • 4 706
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 216
Мили мами: Споделете каква кола карате, защо я избрахте, какви са и + и -.Интересно ми е защото една от стъпките ни при планирането на деца ни беше да си вземем кола, която да е удобна и да ни върши работа за по-дълго, та си взехме  Мазда 5 и искам да знам дали и вие сте били така или ние преувели4ихме с планирането , пък и да видя дали не сме пропуснали някоя подробност, щото аз се влюбих в колата и не се замислях много. Laughing
http://pg.photos.yahoo.com/ph/me4onka/album?.dir=/d8e5scd

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 09:28 от Lil_Vixen

# 1
# 2
  • Мнения: 216
Не бях видяла темата( сигурно защото е по-стари4ка) но пък и сега като я попрегледах не видях отговори на моите въпроси и мисля 4е цвета не ме вълнува тилкова. Не искам никой да засягам но наистина гледам сериозно на колата с, която ще карам децата си живот и здраве и бих искала да разбера и мненията на другите. Peace Peace Peace

# 3
  • Мнения: 1 800
Honda Accord V6 караме в момента. Старичка е вече и скоро ще си купуваме нова кола, трета подред ще е, пак Хонда. Иначе ако се интересуваш най- safe е Volvo, но са доста скъпички ( гледам че си от CA, може да видиш v comsumerreport.com , издават също и хард copy). Засега имаме само едно дете,  не планираме да взимаме SUV( особено и с цената на бензина) докато не са повече от 2. Мъжа ми и цялото му семейство карат Хонда(различни модели и големини) от години, никога не са имали никакви прoблеми( изключвам нормалните проверки и  сменяне на части поради навъртането на км).

# 4
  • Мнения: 2 161
Мили мами: Споделете каква кола карате, защо я избрахте, какви са и + и -.
Оооох,не питай,че пак ще се избием.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мили мами: Споделете каква кола карате, защо я избрахте, какви са и + и -.
Оооох,не питай,че пак ще се избием.

няма да се бием... само ПАК ще си ГО мерим Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 771
Мисля, че сте направили добър избор. Ние също взехме нова кола, малко преди да се роди сина ми, а сега я карам само аз и мисля, че е перфектна за семейство/майки с деца. Сега, когато очакваме бебе, нямам притеснение къде ще слагам бебешкото кошче. Има място и за него и за стола на баткото. И три деца да имам пак ще има място, пък и за бащата ще се намери даже  Wink. Багажникът ми също върши идеална работа. Достатъчно голям за всичкия ни багаж, който с дете знаеш как е. Моделът е SUV.

# 7
  • Мнения: 2 161
Мили мами: Споделете каква кола карате, защо я избрахте, какви са и + и -.
Оооох,не питай,че пак ще се избием.

няма да се бием... само ПАК ще си ГО мерим Wink
До болка си права.Аз първо ще си покажа гащите,после апартамента и тогава колата.Твърдо съм го решила.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Чанел, котираш се, само ако гащетата са ти 2-ра употреба  Joy Joy

# 9
  • Мнения: 2 022
Volvo - голямо, комби. Много е удобно за 5-членно семейство. Освен това наистина си е яка кола. Един Оpel спря внезапно на Цариградкото шосе пред нас и мъжът ми не можа да спре. Резултатът: колата на другия едва ли може да стане пак на кола; а на Volvo-то само единия фар отпред се счупи и малко изкривени ламарини на калника и капака... Слава богу, че хората и от двете коли се отърваха без драскотина...
И старата ни кола беше пак Volvo, но по-малко. Живот и здраве, когато дойде време за нова кола, пак Volvo ще бъде  Laughing
Та гласувам за Volvo.

Ето така излежда 


# 10
  • Мнения: 1 069
Докато дечурлигата бяха по- малки имахме Golf 2 с 3 врати. Удобно беше, защото не могат да отворят врата или прозорец и сам човек пътува спокойно с тях.
2004 си взехме Golf 3 комби. Децата вече се разбирт от дума, не ни е страх, че ще отварят врати, а и те се заключват централно, събира много багаж.
Междувременно взехме за мен едно старичко Корсе, да се уча на него, добро си ми беше, но преди 2 м мъжа ми почти го подари на една друга начинаеща шофьорка, а аз се кефя на това сладурче
В скоро време планираме да сменяме Голфа с ван, вероятно Зафира.

# 11
  • Мнения: 1 299
Такаа, ами да изкажа и аз мнение по въпроса. Колата на която сте се спряли е чудесна. Винаги съм предпочитала за семейна кола такава, тип комби, трябва да има достатъчно място за цялото семейство и за багажа. Аз лично предпочитам миниваните. Няма по-добро от тях  Peace
Ето го и нашият избор (Nissan Serena), само че нашата е във винено червено. 6 местна е. Средните седалки могат да се завъртят назад и с последните две да се "гледат". Ако сте с деца, какво по-добро от това - на дълъг път сте, а те отзад си играят. Онзи ден паркирахме пред Теномаркета в Бизнес парка и чак тогава установих, че всъщност на дължина е доста компактна и не е по дълга от обикновен автомобил. Има всички екстри, които ми трябват...просто е чудесна  Hug

# 12
  • Мнения: 216
Такаа, ами да изкажа и аз мнение по въпроса. Колата на която сте се спряли е чудесна. Винаги съм предпочитала за семейна кола такава, тип комби, трябва да има достатъчно място за цялото семейство и за багажа. Аз лично предпочитам миниваните. Няма по-добро от тях  Peace
Ето го и нашият избор (Nissan Serena), само че нашата е във винено червено. 6 местна е. Средните седалки могат да се завъртят назад и с последните две да се "гледат". Ако сте с деца, какво по-добро от това - на дълъг път сте, а те отзад си играят. Онзи ден паркирахме пред Теномаркета в Бизнес парка и чак тогава установих, че всъщност на дължина е доста компактна и не е по дълга от обикновен автомобил. Има всички екстри, които ми трябват...просто е чудесна  Hug

Много ви благодаря и аз главно за пътуванията мисля, пък и мислим за пове4е от едно деца( а имаме близнаци в рода и се падат за нашето поколение) имам и 5 месе4ен племеник и като тръгнем за плажа, живот и здраве даже преди децата, със сестра ми и нейните две.... и коли4ки и мъже пак и вариянта със индивидуалните седалки ми допадна защото може да спуснеш само от една страна и да возиш нещо дълго + хора. Peace

# 13
  • Мнения: 4 362
Аз карам Алфа Ромео.Голяма кола,стабилна на пътя и сигурна,голям багажник,широка е вътре .Минусите-гори повечко /разбира се това зависи от кубиците/ и естествено е със спортно окачване и возията ......  Confused
Защоо я избрах? Rolling Eyes Честно казано просто много ми хареса.Не се замислях за икономии или др. подобни неща,исках я и толкоз/женска му работа/ Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 167
семейната ни кола ( на мъжа ми, де) е митсубиши колт, спортна, модела не го знам, от миналата година.  за нищо не става. аз карам новия модел фиат панда, с 5 врати, много удобна колица, харчи малко, носи много... синя.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ланфеар, супер много ви се изкефих на возилото.  Peace
Само не разбрах, как в БП има Техномаркет  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 161
Мили мами: Споделете каква кола карате, защо я избрахте, какви са и + и -.
Оооох,не питай,че пак ще се избием.

няма да се бием... само ПАК ще си ГО мерим Wink

Точно  smile3521
Пак се почна ooooh!

# 17
  • Мнения: 257
...една от стъпките ни при планирането на деца ни беше да си вземем кола

А ние първо заложихме на секса. Оказа се, че действа и сега имаме 2 деца! (По-късно си взехме и миниван.)

# 18
  • Мнения: 216
...една от стъпките ни при планирането на деца ни беше да си вземем кола

А ние първо заложихме на секса. Оказа се, че действа и сега имаме 2 деца! (По-късно си взехме и миниван.)

ХАХАХАХААХа, ние пък решихме да му/и/им подсигурим малко бъдещето, а сеска го ползваме за тренировки за сега и набавяме $$$$$$$$$$$$$ и други удобства ама вие след като сте се сетили за тези неща 4ак след забременяването няма смисъл да се хабя. Не се обиждай ама не ми харесва някой да ми държи сметка за това 4е не искам да родя поредното мексикан4е на  wellfare.  Sick Sick Sick

# 19
  • Мнения: 2 270
Мъжа ми кара - Ланчия Капа, а аз - Пежо 306;
Доволни сме!

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Моята е Пежо 106 двувратка, исках малка кола.
Мъжът ми кара служебна.

# 21
  • Мнения: 257
...една от стъпките ни при планирането на деца ни беше да си вземем кола

А ние първо заложихме на секса. Оказа се, че действа и сега имаме 2 деца! (По-късно си взехме и миниван.)

ХАХАХАХААХа, ние пък решихме да му/и/им подсигурим малко бъдещето, а сеска го ползваме за тренировки за сега и набавяме $$$$$$$$$$$$$ и други удобства ама вие след като сте се сетили за тези неща 4ак след забременяването няма смисъл да се хабя. Не се обиждай ама не ми харесва някой да ми държи сметка за това 4е не искам да родя поредното мексикан4е на  wellfare.  Sick Sick Sick
Ти пък, не го премай толкова драматично!  И чак мексиканче... Нали за коли говорехме?! Ние също имаме Мазда5  и мога да кажа, че има място и за още едно щастливо българче в нея, дай Боже!

# 22
  • Мнения: 90
Пежо 307, мого си го обичам и то мене много ме слуша.

# 23
  • Мнения: 1 298
Аз карам Киа Пиканто.
Не ти го препоръчвам. Като бях сама ставаше- икономично, компактно, лесно паркирам. Ама сега с бебе е ужас. Багажник почти няма, количката я слагам отзад на седалката. Двама възрастни и бебе и колата е пълна. А за 2 деца направо е абсурдно.

# 24
  • Мнения: 1 299
Ланфеар, супер много ви се изкефих на возилото.  Peace
Само не разбрах, как в БП има Техномаркет  Rolling Eyes
Ми Технополис е май, де да ги знам, всички са ми еднакви  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 172
Доста често сменяме колите. Пътуваме много. За семейна кола винаги избираме тип "лимузина", 4 врати, с климатроник. Няма да споменавам марки и модели. По тези критерии има автомобили във всички ценови категории.

# 26
  • Мнения: 6 167
аз до колкото виждам авторката е в щатите.
има ли смисъл да се препоръчват европейски марки коли newsm78
в европа караме по-малки коли, по-икономични и правим компромис с количеството багаж (и хора).
освен това разстоянията са различни и тн. манталитетът също е различен.
докато за мен е достатъчно да вкарам покупки и детско столче във фиата си, за живеещ на онзи континент
сигурно това е богохулство.Laughing като добавим и цените на бензина там, да се даде съвет от европа е трудно.
семейна кола може да е всяка по-голяма кола. за етапа на семейно планиране мисля, че е достатъчно Laughing 

# 27
  • Мнения: 257

Няма смисъл-момичето вече си е купило кола и нашите мнения и съвети няма да променят нищо.  Grinning

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Доскоро бяхме с комби (марката и модела не са предмет на тази тема). Беше ни много удобно защото пътувахме с много багаж (бебешки колички и т.н.) но я ползвах предимно аз да возя децата и да ходя до хипермаркетите. Сега я сменихме със кола тип "лимузина" като наблегнахме на екстрите защото съпруга ми започна да ходи с нея на работа всеки ден а пък и вече не ни е необходим голям багажник. Не е малка кола обаче. Събира спокойно цялото семейство а багажника е достатъчен за багажа с който пътуваме. За сметка на това дългото пътуване е приятно и комфортно. Идеята ни е да вземем още една но съвсем малка която да ни служи из града тъй като напоследък е невъзможно да се движи човек спокойно с кола в центъра на София, за паркиране пък да не говорим. Целта ни е да е икономична и маневрена.

# 29
  • Мнения: 5 103
Семейната ни кола е голяма, за да може като пътуваме да събираме багажа, а личната ми е малка за в града ми е много удобна Peace

# 30
  • Мнения: 1 777
Аз карам минивен,а мъжът ми SUV.И двете са ни удобни за децата.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 979
Новата Астра карам от 2 месеца. За сега се държи прилично, има място за всичко, пъргава е....Абе доволна съм!

# 32
  • Мнения: 730
Пежо 206.

Общи условия

Активация на акаунт