Кашлица от студено?

  • 4 083
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Миналата седмица Влади го пипна варицелата и се появи една доста силна, задушаваща кашлица. Чак получава напъни и аха да повърне. Лекарката го преслуша и каза да му давам сироп за кашлица. Да, ама не. От сиропа няма никакъв ефект. Забелязах, че кашлицата се проявява основно през нощта. Спим на отворен прозорец и въздухът е по-хладен. Онзи ден му дадохме малко сладолед-пак започна да кашля, от студеното. Не мога да си обясня защо се получава така. Не спим за пръв път на отворен прозорец, нито пък му даваме сладолед за пръв път. Мисля си дали пък кашлицата не е причинена от алергия. Периодично му се появяват и едни бистри сополки.
На някого да му се е случвало нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 1 984
много е раздразнен от варицелата. ако всичко е наред след седмица ще си отмине. спокоино, сиропчето го даваите щом сте го почнали.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 109
Сега като чета и при нас е горе долу така и незнам какво да мисля и .Моето малко слънчице от два дни кашля ужасно една остра суха кашлица която няма спиране даже не може да спи.В градината тяхната група е под карантина защото има варицела.Водих го на лекар тя го прегледа каза ,че не му е червено гърлото да му давам сироп за кашлицата нямало нищо страшно.Само , че за мен тази кашлица е доста плашеща и не знам какво да правя.

# 3
  • Мнения: 46 437
Нощем кашля, защото му изсъхва гърлото, поне аз съм така  Simple Smile

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
След варицела се получават усложнения, касаещи предимно дихателния апарат. Задължително утре на лекар да ви чуе на слушалка.
Имунитетът много отслабва и няколко седмици след варицелата децата трябва много да се пазят - от течение, студено, изстиване. Внимавайте с този сладолед.

# 5
  • Мнения: 46 437
... Имунитетът много отслабва и няколко седмици след варицелата децата трябва много да се пазят - от течение, студено, изстиване. Внимавайте с този сладолед.

От вируси и бактерии да се пазят, те причиняват болестите, не сладоледа.

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Най е лесно да простине първо гърлото...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 109
при нас проблема е че все още не знам дали е варицела или нещо друго няма пъпки по тялото

# 8
  • Мнения: 46 437
Най е лесно да простине първо гърлото...

Говориш за вирус ...

# 9
  • Мнения: 5 468
На моето дете така му се появява суха кашлица вечер от време на време... дотам кашля, че аха да повърне..., а и това се е случвало. Чудихме се, от какво е, като не е нито болна, нито пък се повлиява от сиропи. Оказа се, че е астматична кашлица (на алергична основа). Вече работим по въпроса, но имаме правилна диагноза, пие лекарства за това, като започне кашлицата я слагам да диша вряла вода със сода (помага й). Докато се разбере, че е това обаче, мина доста време в нерви, ходене по доктори и отчаяние.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Сладоледа няма нищо, ама нищо общо! Той дори е полезен, защото намалява отока на сливиците.
Детето според мен има проблем след варицелата. Слушаха ли му обстойно дробовете? Нощната кашлица не е за пренебрегваме. Щом спите на отворен прозорец изключвам да е сух въздуха...  Моята педиатърка изписва винагии лек противоалергичен сироп когато детето е с кашлица, за да помогне на дробовете. Мисля си, че пак трябва да се консултирате с лекар

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Момичета, благодаря за отговорите. В момента Влади няма такава кашлица. Изчезна така, както се появи. Лекарката го слуша тогава още веднъж, но каза, че нямало нищо. А кашлицата наистина се появяваше от студено. Въздухът при нас не е сух, даже е доста влажен.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Момичета, благодаря за отговорите. В момента Влади няма такава кашлица. Изчезна така, както се появи. Лекарката го слуша тогава още веднъж, но каза, че нямало нищо. А кашлицата наистина се появяваше от студено. Въздухът при нас не е сух, даже е доста влажен.

А възможно ли е да е от влагата? Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Едва ли. В момента е доста влажно тук, но Влади не кашля. Просто единствената връзка, която забелязах беше студеното. В момента, в който притворих прозореца кашлицата се успокои. За сладоледа-по същия начин. Започна да яде-появи се кашлицата. Когато свърши сладоледа и кашлицата спря.
Тази кашлица трая няколко дни и после спря.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт