Конкретни въпроси за Лондон

  • 54 273
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 884
Otnoso OYSTER-a .Картите работят на следния принцип.Зареждаш да речем 20£ .Пътуваш си напред назад  с метрото,но в момента в който достигнеш цената на дневната карта(май 5.70 беше ) спира да те таксува т.е. пътуваш безплатно от там нататъка за въпросния ден(за метрото само).
Може и да не си купуваш Оyster(самата карта струва 3 £ празна),a дневна карта(на хартиен носител)  за зони 1,1-2,1-3,1-4  зависи дали искаш да стоиш в центъра (1 и 2 стигат) или да обикаляш(за което едва ли ще имаш време). Ако взимаш дневна карта е много по-изгодна цената на off peak ,което е след 9.30 сутринта.те трябва да пътуваш след 9.30 а.м. всеки ден.
Ако си вземеш карта даречем зона 1и2 и решиш ,че ти се ходи някъде в зона 3 просто отиваш на гише в метрото и казваш каква карта имаш и че искаш да си доплатиш за зона 3 (еднократен билет доплащането е 1.50.Май много заплето стана   Laughing
Аз лично, бих те посъветвала да си вземеш седмична карта на хартиен носител  за зона 1 и 2 ,офпик,( в автобуса само я показваш ) така че няма да видят ,че е след 9.30 Wink .
Ако случайно се окажеш в 3та зона и машината в метрото не те пусне да излезеш,питаш  проверяващите ,,ЗАщо така ????'' само като ти чуят акцента и ще те пуснат да излезеш с презумцията ,че си туристка. А навръщане ти обясних за доплащането. Няма да ти излезе по-скъпо и ще си спестиш зареждания и чуденки.  Peace
Дано съм била от полза.Приятно изкарване  в Лондон!

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 04:31 от macoball

# 46
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
БУБА, на мен транспорта в Лондон ми е  Crazy За това аз отивам до гишето и си питам, искам тази и тази зона, толкова дни, какво бихте ми препоръчали Wink Ако те метнат ще е от некадърност, не нарочно, пък и ти няма да разбереш  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 1 450
От Хайд Парк до Пикадили е далеч за пеша, и от Оксфорд стрийт не е много близо, но е по-добре. Довечера ще погледна колко е. Най-добре е в която и да е станция на метрото да си вземеш брошурата ,която съдържа всички цени и да прецениш на място кое ти е най-изгодно. Иначе и в Хайд Парк има какво да се види - двореца Кенсингтън , мемориала на Даяна, серпентината...

# 48
  • Мнения: 5 622
От Хайд Парк до Пикадили е далеч за пеша, и от Оксфорд стрийт не е много близо, но е по-добре. Довечера ще погледна колко е. Най-добре е в която и да е станция на метрото да си вземеш брошурата ,която съдържа всички цени и да прецениш на място кое ти е най-изгодно. Иначе и в Хайд Парк има какво да се види - двореца Кенсингтън , мемориала на Даяна, серпентината...

Ох, моля те пиши нещо повече за това къде последно да сляза и да ходя пеш..На Оксфорд или на Хайд Парк  ooooh! Аз няма да мъкна огромен багаж и по ппринцип 30 минути да речем, не биха били проблем...

Заминавам на 21-ви.До тогава трябва да съм решила къде ще слизам от гриин лайн-а  Rolling Eyes

И още- от къде да си купя билет за грийн лайн (757)?  newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 1 450
Сега прегледах сайта, и ние с този автобус ходихме, но слязохме на Виктория, от твоите опции най-близо ти е да слезеш на Оксфорд стрийт, по-точно на Оксфорд съркъс, там има и метро странция, в която можеш да си изкараш Карта за метрото или Ойстер за метро и автобуси и оттам да отидеш до Пикадили или да ходиш пеша, но е поне 30мин.  Билети за 757 се купуваха от шофъора, мисля че отиване и връщане беше 15 лири.

# 50
  • Мнения: 5 622
Оксфорд стриит и Оксфорд Съркъс една и съща спирка ли е? Защото аз по картата съм си записала Оксфорд стриит(Марбъл арч)  Thinking

Да си призная много ми е притеснено..Сигурно няма за какво и едва ли ще се изгубя, но все пак си признавам, че да пътуваш сам носи и известна доза притеснения  Rolling Eyes

# 51
  • UK
  • Мнения: 1 334
Не, Марбъл Арч  е спирка в началото на улицата (откъм Хайд Парк), А Оксфорд Съркъс е по-нагоре, на пресечката с Риджънт Стрийт ( по която стигаш до Пикадили).
От сайта на Transport for London можеш да си принтнеш хубави карти. Също виж и Сайта на Time Out London- има понякога интересни идеи.

# 52
  • Мнения: 5 622
На тая карта:http://www.arrivabus.co.uk/__80256E280053B5B6.nsf/vWeb/flDOMR6ACP7R/$File/ln757London%20se0205M.pdf?Open

Не виждам 757 да има спирка на Оксфорд Съркъс  ooooh! Също така виждам, че Хайд Парк Корнър е по-близо до Пикадили от Оксфорд стриит, а всъщност не е така?!  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 5 622
Не, Марбъл Арч  е спирка в началото на улицата (откъм Хайд Парк), А Оксфорд Съркъс е по-нагоре, на пресечката с Риджънт Стрийт ( по която стигаш до Пикадили).


И Парк Лейн води до Пикадили също  newsm78

# 54
  • Мнения: 5 468
БУБА, какво ще правиш в Лондон Blush?

# 55
  • UK
  • Мнения: 1 334
По Риджънт има хубави магазини  Laughing Буба,където и да слезеш по Оксфорд стрийт ще е нужен доста самоконтрол да се отправиш веднага към хотела  Laughing Ако слезеш на Марбъл Арч от същата страна на улицата почти веднага ще се натъкнеш на Селфриджис и само там можеш да откараш един ден. Ето на този сайт можеш да видиш карта на улицата и магазините по нея: http://www.streetsensation.co.uk/oxford/os_intro.htm
През лятото Бъкингамският дворец и парламента също са отворени за посещение. Ако си букнеш билет за обиколка с автобус и разходка с лодка онлайн ще ти излезе 19 паунда в сравнение с 25, ако платиш на място-това е с The Original Tour.

# 56
  • Мнения: 5 622
По Риджънт има хубави магазини  Laughing Буба,където и да слезеш по Оксфорд стрийт ще е нужен доста самоконтрол да се отправиш веднага към хотела  Laughing Ако слезеш на Марбъл Арч от същата страна на улицата почти веднага ще се натъкнеш на Селфриджис и само там можеш да откараш един ден. Ето на този сайт можеш да видиш карта на улицата и магазините по нея: http://www.streetsensation.co.uk/oxford/os_intro.htm
През лятото Бъкингамският дворец и парламента също са отворени за посещение. Ако си букнеш билет за обиколка с автобус и разходка с лодка онлайн ще ти излезе 19 паунда в сравнение с 25, ако платиш на място-това е с The Original Tour.

ох, ти направо ме обърка съвсем  ooooh!

Значи идеята ми е- слизам и питам на къде трябва да вървя за да стигна до Пикадили, посока Пикадили съркъс. Все ще ме упътят..  Thinking

Иначе да, аз сама, като за първи път да ходя там и да се надявам, че ще сляза и ще потегля(без да питам) във вярната посока е повече от наивно. Не си го и помислям. Може би и затова съм такава паника  hahaha

БУБА, какво ще правиш в Лондон Blush?

отивам да се развея най-общо казано  Sunglasses Ще видим обаче след толкова много информация, която получих тук дали и какво ще успея да видя в края на краищата  ooooh!  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 884
От Оксфорд съркъс до Пикадили съркъс ти е 10 мин пеша ,ако не влизаш в магазините де Grinning

# 58
  • Мнения: 5 622
От Оксфорд съркъс до Пикадили съркъс ти е 10 мин пеша ,ако не влизаш в магазините де Grinning

Супер, а би ли ми казала, моля те дали автобусът Гриин лайн 757, за които спирки съм  дала карта малко в по-преден постинг, спира на Оксфорд съркъс? Защото на картата, по която ще се ръководя аз(картата със спирките на гриин лайн-а), не го виждам този оксфорд съркъс  Rolling Eyes

Кажете ми и малко за времето в Лондон и за това какви дрехи да си нося и да взимам ли чадър?(често ли вали)

  bouquet

П.С. ето я пак картата:http://www.arrivabus.co.uk/__80256E280053B5B6.nsf/vWeb/flDOMR6ACP7R/$File/ln757London%20se0205M.pdf?Open  (но не знам защо не се отваря на доректен линк, а трябва да я копнете и пейстнете в нов прозорец, за да се отвори  newsm78 )

# 59
  • UK
  • Мнения: 1 334
Буба, автобусът спира само на Марбъл Арч. Не се притеснявай, не е далеч от Оксфорд Съркъс. Оксфорд Съркъс освен по табелите ще го познаеш и по магазина Nike Town. Ти като слезеш от автобуса ще си от тази страна на улицата, от която е и магазина. Като го видиш просто мини от другата страна и по Риджънт Стрийт вървиш само направо до Пикадили.

Общи условия

Активация на акаунт