Протичане от ухото

  • 10 963
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Заглавието е странно, но незнма как да го обясня.

Вчера сутринта майка ми ми се обади, че детето не е спало половината нощ, и сутринта му изтекло нещо от ушенцето.
"Нещо" е като мръсотията, жълтеникаво, но по-течно и лепкаво.
После му беше минало. Аз го заварих вече весел, закачлив, усмихнат.
Личната не можах да открия, и понеже той вече беше живнал, а знам че ухо много боли, оставихме ходенето на лекар за днес.

На обед протече същото и от другото.
Поддържаше малко температура - около 37.0 градуса.

Но беше весел, игрив, закачлив. Не е давал признаци нещо да го боли, камо ли ухото.

Та чудя се сега и мисля, от какво може да е това.
Дали защото последния път в коритото доста си покисна, и включително ушите няколко пъти бяха във водата. Тогава да му е влязла вода и сега да излиза.  Rolling Eyes
Странно ми се струва, ама май не е невъзможно.
Но пък и това къпане беше поне преди 3-4 дена.

Преди няколко месеца си спомням същото се случи и на мен, но и тогава не направих връзка от какво може да е. При мен само ми пулсираше ухото един ден и късния следобед изтече нещо подобно. Оттогава нищо.

Днес ще идем на лекар, задължително.
Но сега седя и се чудя какво беше това чудо.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 113
От това, което описваш ми прилича на гноен отит. Вероятно тъпанчевата мембрана се е перфорирала и гнойта е започнала да изтича. Непременно го заведи на УНГ. И не слагайте капки в ушите.

# 2
  • Мнения: 1 520
А от какво може да се спука тази тъпанчева мембрана.

Никакви "травми" не сме имали.

Тази нощ спа съвсем спокойно. Сутринта се събуди готов за игри, пълен с енергия.
Казва че нищо не го боли.

В общи линии - всичко си е наред.

 Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 113
Спукването става от самото налягане, което оказва секрета върху тъпанчевата мембрана.
Във вашият случай може да не е отит, възможно е да е и ушна кал, но самата температура е един вид сигнална лампичка, за евентуален проблем. (Когато дъщеря ми беше с гноен отит имаше Т 37,3.) Обикновено след като се пробие тъпанчето температурата спада, болката намалява или спира, но трябва да се вземе ушен секрет за да се изпише точния антибиотик за пълно покриване на инфекцията.
За твое успокоение заведи го да му погледната ушичките.

# 4
  • Мнения: 3 116
И на мен ми прилича на перфорация на тъпанчето вследствие възпаление на ухото  Thinking

Сафо много хубаво го е обяснила, заведи детето на УНГ  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 3 506
Аз не бих дала антибиотик при това положение - най-вероятно инфекцията вече отминава. Не е лошо да го погледне УНГ, само че ако го заведеш, много е вероятно да изпишат профилактично един антибиотик. Ти си решаваш...

# 6
  • Мнения: 1 113
При гноен отит антибиотика не е за профилактика. Това, че изтича секрет е само показател за наличие на инфекция, не и за отминаването й, едва микробиологията може да покаже има ли бактерии, какви и какъв АБ да се вземе.
И все пак се надявам при Смарт положението да не е такова  Praynig

# 7
  • Мнения: 3 506
Това, че е изтекъл секрет ПЛЮС това, че

- не продължава да изтича секрет,
а
- детето е весело, жизнено,
- няма болки и температура,
- няма други видими признаци на заболяване

ЗА МЕН означава, че организмът се е справил със ситуацията каквато и да е била тя. Респективно по-нататъшно лечение е излишно. Разбира се, аз не съм лекар, просто имам известен опит с отитите. Всеки преценява и решава.

# 8
  • Мнения: 1 520
Бяхме на лекар.

Боло ни е едното уше, дясното, което първо беше изтекло вчера.
Каза личната отит, не ми обясни повече. Явно всички разчитат, че се дообразоваме. Rolling Eyes

Изписаха ни Отипакс, Нисита за носа и Нурофен за температура. Аз май ще давам Панадол.
Сряда сме пак на проверка.
И сме на домашно лечение.

Само да мине леко, детенце си е весело, днес в градината не се е оплаквал.
Дано това вчера е било зора.

Благодаря за отговорите днес.

П.П. Сега почнаха и мен да ме болят ушите, дали си внушавам.  Rolling Eyes

# 9
  • по света
  • Мнения: 1 587
Бяхме на лекар.

Боло ни е едното уше, дясното, което първо беше изтекло вчера.
Каза личната отит, не ми обясни повече. Явно всички разчитат, че се дообразоваме. Rolling Eyes

Изписаха ни Отипакс, Нисита за носа и Нурофен за температура. Аз май ще давам Панадол.
Сряда сме пак на проверка.
И сме на домашно лечение.

Само да мине леко, детенце си е весело, днес в градината не се е оплаквал.
Дано това вчера е било зора.

Благодаря за отговорите днес.

П.П. Сега почнаха и мен да ме болят ушите, дали си внушавам.  Rolling Eyes
Направи консултация с УНГ,нека и той да прецени наистина прилича на отит с перфорация.

# 10
  • софия
  • Мнения: 376
При гноен отит антибиотика не е за профилактика. Това, че изтича секрет е само показател за наличие на инфекция, не и за отминаването й, едва микробиологията може да покаже има ли бактерии, какви и какъв АБ да се вземе.
И все пак се надявам при Смарт положението да не е такова  Praynig
Според мен трябва и консултация с УНГ.При нас беше така и въпреки АБ,след няма и 2 седмици направи и втори отит,дори потърсихме друг УНГ специалист.

# 11
  • Мнения: 1 984
При гноен отит антибиотика не е за профилактика. Това, че изтича секрет е само показател за наличие на инфекция, не и за отминаването й, едва микробиологията може да покаже има ли бактерии, какви и какъв АБ да се вземе.
И все пак се надявам при Смарт положението да не е такова  Praynig
Според мен трябва и консултация с УНГ.При нас беше така и въпреки АБ,след няма и 2 седмици направи и втори отит,дори потърсихме друг УНГ специалист.
пак леко ще сте се разминали, ако се възстанови ушенцето.

# 12
  • Мнения: 3 116
От няколко УНГ знам че Отипакс не се слага при перфорация на тъпанче  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
От няколко УНГ знам че Отипакс не се слага при перфорация на тъпанче  Rolling Eyes

И аз така знам. Направете консултация с УНГ.
Може аз като напатила да се престаравам, но не мога да разбера как при тези симптоми(аз мисля, че може да е перфорация) разчитате само на личната.
Добре поне, че детето не го е боляло, че като знам моите как са пищяли от болки в ушите...

На Креми при перфорация й дадоха антибиотик и специални капки.

# 14
  • Мнения: 3 116
От няколко УНГ знам че Отипакс не се слага при перфорация на тъпанче  Rolling Eyes

И аз така знам. Направете консултация с УНГ.
Може аз като напатила да се престаравам, но не мога да разбера как при тези симптоми(аз мисля, че може да е перфорация) разчитате само на личната.
Добре поне, че детето не го е боляло, че като знам моите как са пищяли от болки в ушите...

На Креми при перфорация й дадоха антибиотик и специални капки.

Да и ние така бяхме, Зинат и едни антибиотични капки. За Отипакса казаха че са много мазни и на самата листовка пише че не се прилагат при перфорация  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт