Въпрос за хапчета за спирането на кърмата

  • 6 462
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 239
Аз съм Гери, която пита в събота за спирането на кърмата с бромокриптин. Благодаря на отговорилите. Големият зор с ужасните болки отмина, аз продължавам да пия лекарството, но сега притесненията ми са други. Гърдите ми са общо взето като две големи буци, още болят при натиск. Какво ще стане обаче с това мляко дето е вътре и което естествено няма да изтече, защото вече се е яко сгъстило. Просто не ми е ясно как ще се разсеят буците и за колко време евентуално? Този начин за спиране на кърма се оказа кошмарен. Искрено се надявам да не съм си навлекла големи неприятности....  Може би pliska ще може да ми каже нещо за буците......

Ако те болят гърдите изцеди малко.Намали течностите.В банята като се къпех извесно време ми капеше кърма от гърдите,въпреки че бях пила хепчета(Достинекс).

# 31
  • Мнения: 65
Скъпа Гери, радвам се, че си по- добре. Simple Smile Продължавай да пиеш Бромокриптина докато свършиш опаковката. Не знам дали си включила и антибиотик, но не спирай и него, докато не изпиеш предписаната доза. За бучките не се притеснявай, с времето се разсейват - поне при мен беше така. Дори и сега 2 месеца по - късно на лявата ми гърда има нещо като малка бучка, все още не разсеяла се. Доктора каза, че е нормално до няколко месеца да има такива образувания.  Shocked И кърма имам още по няколко капки - и това било нормално. Все пак е хубаво да те прегледа и гинеколог, за да прецени дали наистина не са опасни бучките. Може и на ехограф да те види дори. Дано всичко е наред. Ако имаш и други въпроси питай - дано да мога да помогна. Успех!!!
П.П. Постарай се да намалиш течностите до 1 литър на ден максимум поне за седмица, две.

# 32
Скъпа pliska, благодаря ти за информацията. Пих антибиотик преди да започна с бромокриптина, за да ми мине възпалението от последния мастит. Слава Богу, сега мастит не получих и се надявам да ми се е разминало. Междувременно си купих парлодел (швейцарско - оригиналния бромокриптин). По-скъпичко е, но всъщност едва ли е по-ефикасно. Днес на консултацията с бебчо педиатърката ми каза да се цедя по-малко, за да намаля малко бучките. В началото гинекологът категорично ме предупреди да не го правя. Ще видя, не знам дали изобщо ще излезе нещо. Гърдите ми вече не текат, но доста понаболяват при натиск. Съжалявам, че не знаех по-рано за достинекса. Наистина е страшно скъп, но пък ако човек си спестява този ад??!! В тази връзка искам да попитам Радина как е било при нея? По-леко ли беше с достинекса или не чак толкова ? То явно много зависи от това кой колко кърма има.  Абе дано по-скоро свърши това. От цялата история с бременност и раждане кърменето най-много ме узори.

Общи условия

Активация на акаунт