Въпрос за хапчета за спирането на кърмата

  • 6 466
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Майчета, имам въпрос за хапчетата за спиране на кърма бромокриптин. Родих преди две седмици, но имам кърма около 5-10 грама на изцеждане:(
От днес взех хапчета за спирането й, но не знам дали да продължавам да се изцеждам през времето, когато ги пия. И цялата ли опаковка /30 хапчета/ трябва да се вземат?
Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 5 239
Цедиш се само при нужда,колкото да освободиш напрежението в гърдите  Sign Exclamation
Първите 7 дена се пие два пъти(сутрин и вечер) по 1/2 хапче.Следващите две седмици два пъти на ден по 1 хапче.И четвъртата седмица пак два пъти на ден по 1/2 хапче  Sign Exclamation има вероятност от тях да ти става лошо и тогава,когато трябва да пиеш цяло хапче сутрин пиеш по половинка,а вечер цяло.
Аз лично пих 4 хапчета(по принцип се пият само 2) Достинекс,от тях не ми стана лошо и за няколко дни забравих всички проблеми и болки свързани с кърменето  Wink

# 2
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Radina
Цедиш се само при нужда,колкото да освободиш напрежението в гърдите  Sign Exclamation
Първите 7 дена се пие два пъти(сутрин и вечер) по 1/2 хапче.Следващите две седмици два пъти на ден по 1 хапче.И четвъртата седмица пак два пъти на ден по 1/2 хапче  Sign Exclamation има вероятност от тях да ти става лошо и тогава,когато трябва да пиеш цяло хапче сутрин пиеш по половинка,а вечер цяло.
Аз лично пих 4 хапчета(по принцип се пият само 2) Достинекс,от тях не ми стана лошо и за няколко дни забравих всички проблеми и болки свързани с кърменето  Wink




Ох, защо не ми каза и гинеколожката за този Достинекс, сега цял месец ще трябв ада ги пия:(

# 3
  • Мнения: 1 799
И аз пих Достинекс-2 таблетки. Пих ги две последователни вечери и край Grinning

# 4
  • Мнения: 10 758
Цитат на: milenka
И аз пих Достинекс-2 таблетки. Пих ги две последователни вечери и край Grinning

И аз така, само че при мен бяха 3. И с щерката ги пих, и сега пак.
  Ми що не си купиш Достинекс, пък тея ги върни, ако не си ги разпечатвала, или ги хвърли, ако не са разбира се много скъпи.Достинекса струваше към 15 лв. едното хапче.Скъпо, но ефикасно.Заслужава си.

# 5
  • Мнения: 3 146
Потвърждавам - ефикасни и без странични ефекти

# 6
  • Мнения: 312
Аз се измъчих с този  бромокриптин - ставаше ми лошо, виеше ми се свят, бях като парцал. Недей да го пиеш!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
БТВ бромокриптинът мисля, че е дори забранен в някои страни.
Щом имаш толкова малко количество кърма и твърдо си решила да отбиваш, според мен недей се изцежда, а напротив - спри. Виж и статията за потискане на лактацията в Библиотеката на Кърмене, има неща, които ще ти влезнат в работа.

# 8
  • Мнения: 3 663
А кърмиш ли бебето или само изцеждаш ?
защото ако изцеждаш толкова най-вероятно бебето хапва двойно...
иначе аз мисля, че можеш да я спреш и без никакви хапчета
постепенно намаляваш изцеждането (кърменето) (или увеличаваш интервалите между цеденетата/кърменетата) и тя след като е толкова малко ще си спре самичка за около седмица-две предполагам....

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
И аз спирах кърмата с Достинекс, по едно през 4 дни, така ми ги предписа манолога ..., но 2 хапчета струваха 45 лв., защото бяха само две в опаковка ... иначе ако се намери аптека която разбира опаковка от 8 хапчета може да излезе по ефтино

според мен все пак трябва да ти ги предпишат

В тази връзка имам въпрос към тези, които са спирали кърмата:
СЛЕД КОЛКО ДНИ ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ЦИКЪКА??? (след последното хапче)

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Desem

В тази връзка имам въпрос към тези, които са спирали кърмата:
СЛЕД КОЛКО ДНИ ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ЦИКЪКА??? (след последното хапче)


Точно след две седмици.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Desem
И аз спирах кърмата с Достинекс, по едно през 4 дни, така ми ги предписа манолога ..., но 2 хапчета струваха 45 лв., защото бяха само две в опаковка ... иначе ако се намери аптека която разбира опаковка от 8 хапчета може да излезе по ефтино

според мен все пак трябва да ти ги предпишат

В тази връзка имам въпрос към тези, които са спирали кърмата:
СЛЕД КОЛКО ДНИ ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ЦИКЪКА??? (след последното хапче)
малко повече от месец (35 дни), аз нямах странични ефекти от хапчетата, спря ми на 5 ден, а имах доста кърма

# 12
  • Мнения: 5 239
Дано не се лъжа,но мисля че нямаше и месец откакто ги бях пила и ми дойде  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 799
Минали са 3 седмици откакто ги пих, още не ми е дошло Thinking

# 14
  • Мнения: 93
Ох и аз си спирах кърмата с бромокриптин и направо щях да умра, чувствах се адски гадно, въртеше ми се свят, повръщаше ми се, абе ужас. Аз мисля, че ги пих четири , пет дни, като вземах по едно хапче сутрин, обед и вечер, акушерката ми каза да си сложа много стегнат сутиен и да не го свалям през това време, нито да пипам гърдите, дори и нещо да изтича от тях, така че знам, че през това време не бива да се изцеждаш, а да се стягаш.

Общи условия

Активация на акаунт