Въпрос за хапчета за спирането на кърмата

  • 6 503
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 881
Майчета, имам въпрос за хапчетата за спиране на кърма бромокриптин. Родих преди две седмици, но имам кърма около 5-10 грама на изцеждане:(
От днес взех хапчета за спирането й, но не знам дали да продължавам да се изцеждам през времето, когато ги пия. И цялата ли опаковка /30 хапчета/ трябва да се вземат?
Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 5 250
Цедиш се само при нужда,колкото да освободиш напрежението в гърдите  Sign Exclamation
Първите 7 дена се пие два пъти(сутрин и вечер) по 1/2 хапче.Следващите две седмици два пъти на ден по 1 хапче.И четвъртата седмица пак два пъти на ден по 1/2 хапче  Sign Exclamation има вероятност от тях да ти става лошо и тогава,когато трябва да пиеш цяло хапче сутрин пиеш по половинка,а вечер цяло.
Аз лично пих 4 хапчета(по принцип се пият само 2) Достинекс,от тях не ми стана лошо и за няколко дни забравих всички проблеми и болки свързани с кърменето  Wink

# 2
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Radina
Цедиш се само при нужда,колкото да освободиш напрежението в гърдите  Sign Exclamation
Първите 7 дена се пие два пъти(сутрин и вечер) по 1/2 хапче.Следващите две седмици два пъти на ден по 1 хапче.И четвъртата седмица пак два пъти на ден по 1/2 хапче  Sign Exclamation има вероятност от тях да ти става лошо и тогава,когато трябва да пиеш цяло хапче сутрин пиеш по половинка,а вечер цяло.
Аз лично пих 4 хапчета(по принцип се пият само 2) Достинекс,от тях не ми стана лошо и за няколко дни забравих всички проблеми и болки свързани с кърменето  Wink




Ох, защо не ми каза и гинеколожката за този Достинекс, сега цял месец ще трябв ада ги пия:(

# 3
  • Мнения: 1 800
И аз пих Достинекс-2 таблетки. Пих ги две последователни вечери и край Grinning

# 4
  • Мнения: 10 758
Цитат на: milenka
И аз пих Достинекс-2 таблетки. Пих ги две последователни вечери и край Grinning

И аз така, само че при мен бяха 3. И с щерката ги пих, и сега пак.
  Ми що не си купиш Достинекс, пък тея ги върни, ако не си ги разпечатвала, или ги хвърли, ако не са разбира се много скъпи.Достинекса струваше към 15 лв. едното хапче.Скъпо, но ефикасно.Заслужава си.

# 5
  • Мнения: 3 146
Потвърждавам - ефикасни и без странични ефекти

# 6
  • Мнения: 312
Аз се измъчих с този  бромокриптин - ставаше ми лошо, виеше ми се свят, бях като парцал. Недей да го пиеш!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
БТВ бромокриптинът мисля, че е дори забранен в някои страни.
Щом имаш толкова малко количество кърма и твърдо си решила да отбиваш, според мен недей се изцежда, а напротив - спри. Виж и статията за потискане на лактацията в Библиотеката на Кърмене, има неща, които ще ти влезнат в работа.

# 8
  • Мнения: 3 663
А кърмиш ли бебето или само изцеждаш ?
защото ако изцеждаш толкова най-вероятно бебето хапва двойно...
иначе аз мисля, че можеш да я спреш и без никакви хапчета
постепенно намаляваш изцеждането (кърменето) (или увеличаваш интервалите между цеденетата/кърменетата) и тя след като е толкова малко ще си спре самичка за около седмица-две предполагам....

# 9
  • София
  • Мнения: 8 280
И аз спирах кърмата с Достинекс, по едно през 4 дни, така ми ги предписа манолога ..., но 2 хапчета струваха 45 лв., защото бяха само две в опаковка ... иначе ако се намери аптека която разбира опаковка от 8 хапчета може да излезе по ефтино

според мен все пак трябва да ти ги предпишат

В тази връзка имам въпрос към тези, които са спирали кърмата:
СЛЕД КОЛКО ДНИ ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ЦИКЪКА??? (след последното хапче)

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Desem

В тази връзка имам въпрос към тези, които са спирали кърмата:
СЛЕД КОЛКО ДНИ ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ЦИКЪКА??? (след последното хапче)


Точно след две седмици.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
Цитат на: Desem
И аз спирах кърмата с Достинекс, по едно през 4 дни, така ми ги предписа манолога ..., но 2 хапчета струваха 45 лв., защото бяха само две в опаковка ... иначе ако се намери аптека която разбира опаковка от 8 хапчета може да излезе по ефтино

според мен все пак трябва да ти ги предпишат

В тази връзка имам въпрос към тези, които са спирали кърмата:
СЛЕД КОЛКО ДНИ ВИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ЦИКЪКА??? (след последното хапче)
малко повече от месец (35 дни), аз нямах странични ефекти от хапчетата, спря ми на 5 ден, а имах доста кърма

# 12
  • Мнения: 5 250
Дано не се лъжа,но мисля че нямаше и месец откакто ги бях пила и ми дойде  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 800
Минали са 3 седмици откакто ги пих, още не ми е дошло Thinking

# 14
  • Мнения: 93
Ох и аз си спирах кърмата с бромокриптин и направо щях да умра, чувствах се адски гадно, въртеше ми се свят, повръщаше ми се, абе ужас. Аз мисля, че ги пих четири , пет дни, като вземах по едно хапче сутрин, обед и вечер, акушерката ми каза да си сложа много стегнат сутиен и да не го свалям през това време, нито да пипам гърдите, дори и нещо да изтича от тях, така че знам, че през това време не бива да се изцеждаш, а да се стягаш.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
aneliq_81, по-скоро от НЕцеденето на кърмата са били тези симптоми и нерозположения. Цеди се първата вечер и после само при нужда (ако са ти много напрегнати и болезнени гърдите), тя кърмата пак ще си спре.

# 16
  • Мнения: 1 809
Цитат на: boyana
Аз се измъчих с този  бромокриптин - ставаше ми лошо, виеше ми се свят, бях като парцал. Недей да го пиеш!

Чувствах се по същият начин..изпих едвам 3 хапчета , но така или иначе успявах да изцедя 30мл. от двете гърди и кърмата ми спря -къде от тия 3 хапчета, къде от само себе си.
След като ми ги предписа генеколог, ми каза да не се цедя и да пия по-малко течности, да наблягам на суха храна няколко дни.
Това ми беше мн. трудно, защото аз карах 2 и повече месеца само на вода.......

Анелия, това за стягането с разни бинтове (или както теб са те посъветвали- със стегнат сутиен) мисля,че няма да помогне и е от времето на  баба ми.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: boyana
Аз се измъчих с този  бромокриптин - ставаше ми лошо, виеше ми се свят, бях като парцал. Недей да го пиеш!


Аз също,после дълго време съжалявах че съм го започнала.

# 18
  • Мнения: 2 657
Цедиш се преди да запо4неш да пиеш хап4етата.Пиеш ги докато прецениш,4е ти е спряла кармата/не е казано,4е трябва да изпиеш вси4ки хап4ета/.При мен имаха страни4ни ефекти.

# 19
  • Мнения: 2 491
А трябва ли задължително да пиеш хапчета за спиране на кърмата, не можеш ли да я оставиш сама да спре или е опасно?

# 20
  • Мнения: 1 613
Цитат на: gali
А трябва ли задължително да пиеш хапчета за спиране на кърмата, не можеш ли да я оставиш сама да спре или е опасно?


И аз това щях да питам. На мен лекарката ми каза да спра изведнъж и нито да се цедя, нито да кърмя. Ако ме заболяло да съм си вземела Парацетамол. А, и да си купя стегнат сутиен.
Но кажете си и вие мнението, че аз на тукашните лекари им нямам много вяра.

# 21
  • Мнения: 3 663
Цитат на: gali
А трябва ли задължително да пиеш хапчета за спиране на кърмата, не можеш ли да я оставиш сама да спре или е опасно?

Ами според мен може
ако кърмата не е някакво бомбастично количество де Simple Smile
като разреждат се кърменията - примерно всеки ден с едно по-малко
както говорим, че с често кърмене се стимулира лактацията - сега обратното - с рядко кърмене я спираме...
мисля, че няма причина да не стане.....
моята кърма спря много рязко самичка - за 4 или 5 дни, в момента и капчица не мога да изкарам, но преди бях решила, че някой ден като спирам да кърмя така ще спра....

# 22
Скъпи майки, има ли някоя от вас, която да е завършила терапията (спиране на лактацията) с български бромокриптин? Разбирам, че повечето от вас нямат положителен опит с лекарството. Моят гинеколог ми предписа бромокриптин, без да спомене за други медикаменти. Каза, че трябва да го приемам един месец, кърменето и цеденето са ми забранени. Трябва също да нося стегнат сутиен. Пия бромокриптин втори ден. Не ме мъчат толкова страничните реакции, колкото фактът, че гърдите ми ще се пръснат, умирам от болки!!! Иде ми да се хвърля през балкона! Колко време ще продължи това? Страхувам се още да не получа мастит. Честите мастити (въпреки системното цедене) станаха причина да искам да спра кърмата. Някоя от вас получила ли е мастит по време на третирането с бромокриптин? Моля, саподелете опита си с мен!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 38 476
Небесна ако ти е толкова малко кърмата въобще не я почвай тая гадост Бромокриптин. И аз тамън исках да пусна тема за него. Обръщали ли сте внимание какво пише в листовката?! Е, на мен ми се получиха всички странични ефекти - много ниско кръвно, сърцебиене, сънливост, халюцинации и странно поведение, забелязано от майка ми. И като си представя че това трябва да се пие един месец, а аз го пих 3 дни Shocked Просто го спирам!!! tantrum И без това и аз цедях по 40 гр със зор последния месец.

# 24
  • Мнения: 65
Цитат
Скъпи майки, има ли някоя от вас, която да е завършила терапията (спиране на лактацията) с български бромокриптин? Разбирам, че повечето от вас нямат положителен опит с лекарството. Моят гинеколог ми предписа бромокриптин, без да спомене за други медикаменти. Каза, че трябва да го приемам един месец, кърменето и цеденето са ми забранени. Трябва също да нося стегнат сутиен. Пия бромокриптин втори ден. Не ме мъчат толкова страничните реакции, колкото фактът, че гърдите ми ще се пръснат, умирам от болки!!! Иде ми да се хвърля през балкона! Колко време ще продължи това? Страхувам се още да не получа мастит. Честите мастити (въпреки системното цедене) станаха причина да искам да спра кърмата. Някоя от вас получила ли е мастит по време на третирането с бромокриптин? Моля, саподелете опита си с мен!!!

Аз си спрях кърмата с Бромокриптин в края на първия месец, т.к. направих по два последователни мастита на дете гърди, въпреки непрекъснатото цедене + киста на едната пълна с мляко. Адски болки бяха. Пих 3 дена поред сутрин, обед и вечер по една таблетка, а след като минаха тези дни продължих с 2 таблетки на ден - сутрин и вечер докато свърша опоковката. Малко е силна дозата, но според гинеоложката ми най- ефикасния и бърз начин. Пиех и антибиотик, за да не си влоша положението. Нов мастит не получих, но аз си знам как изтърпях болките. Напълно те разбирам и искрено ти съчуствам. Спомням си, че на четвъртия ден бях много по - добре. Вече се дишаше. Доколкото разбирам не са те пристегнали с бинт, аз бях цялата омотана (отново от гинеколожката ми), както тя каза за да не се пълнят гърдите, а млякото да се връща. Едва дишах, но това е друг въпрос. Пробвай с такова пристягане - през гърдите и около вратакато на гърба се кръстосва. И попитай все пак не трябва ли да пиеш антибиотик за възпалението. Дано съм ти помогнала с информацята. Кураж, още малко и ще ти олекне Whistling

# 25
  • Мнения: 1 622
Не изчетох всички мнения, затова може би ще се повторя. В момента спирам кърмата с градиднски чай, но тя не е "бомбастично"количество, както писа някой. По-добре да не се цеди, освен ако няма болка.В аптеката ми предложиха и хомеопатично лекарство- Riccinus нещо си Wink
От предварително прочетеното за Бр.криптина бях решила,. че това лекарство няма да го пия.

# 26
  • Мнения: 5 299
АЗ имах наистина много кърма-просто спрях да се цедя и да кърмя съответно-само на следва6тия ден се изцедих съвсем малко и оттогава нищо друго не съм правила и сама си спря...

# 27
Аз съм Гери, която пита в събота за спирането на кърмата с бромокриптин. Благодаря на отговорилите. Големият зор с ужасните болки отмина, аз продължавам да пия лекарството, но сега притесненията ми са други. Гърдите ми са общо взето като две големи буци, още болят при натиск. Какво ще стане обаче с това мляко дето е вътре и което естествено няма да изтече, защото вече се е яко сгъстило. Просто не ми е ясно как ще се разсеят буците и за колко време евентуално? Този начин за спиране на кърма се оказа кошмарен. Искрено се надявам да не съм си навлекла големи неприятности....  Може би pliska ще може да ми каже нещо за буците......

# 28
  • Мнения: 920
А дали сама ще си спре кърмата - аз изцеждам едва 30-40 гр за 24 часа (но слагам Малчо на всяко хранене за по 10 минути). Съвестно ми е да пия хапчета за да спирам кърмата...

# 29
  • Мнения: 5 250
А дали сама ще си спре кърмата - аз изцеждам едва 30-40 гр за 24 часа (но слагам Малчо на всяко хранене за по 10 минути). Съвестно ми е да пия хапчета за да спирам кърмата...


Доколкото знам не трябва да цедиш изобщо(освен ако не те боли много).А като ти е съвестно да пиеш капчета,просто продължи да кърмиш  Wink

# 30
  • Мнения: 5 250
Аз съм Гери, която пита в събота за спирането на кърмата с бромокриптин. Благодаря на отговорилите. Големият зор с ужасните болки отмина, аз продължавам да пия лекарството, но сега притесненията ми са други. Гърдите ми са общо взето като две големи буци, още болят при натиск. Какво ще стане обаче с това мляко дето е вътре и което естествено няма да изтече, защото вече се е яко сгъстило. Просто не ми е ясно как ще се разсеят буците и за колко време евентуално? Този начин за спиране на кърма се оказа кошмарен. Искрено се надявам да не съм си навлекла големи неприятности....  Може би pliska ще може да ми каже нещо за буците......

Ако те болят гърдите изцеди малко.Намали течностите.В банята като се къпех извесно време ми капеше кърма от гърдите,въпреки че бях пила хепчета(Достинекс).

# 31
  • Мнения: 65
Скъпа Гери, радвам се, че си по- добре. Simple Smile Продължавай да пиеш Бромокриптина докато свършиш опаковката. Не знам дали си включила и антибиотик, но не спирай и него, докато не изпиеш предписаната доза. За бучките не се притеснявай, с времето се разсейват - поне при мен беше така. Дори и сега 2 месеца по - късно на лявата ми гърда има нещо като малка бучка, все още не разсеяла се. Доктора каза, че е нормално до няколко месеца да има такива образувания.  Shocked И кърма имам още по няколко капки - и това било нормално. Все пак е хубаво да те прегледа и гинеколог, за да прецени дали наистина не са опасни бучките. Може и на ехограф да те види дори. Дано всичко е наред. Ако имаш и други въпроси питай - дано да мога да помогна. Успех!!!
П.П. Постарай се да намалиш течностите до 1 литър на ден максимум поне за седмица, две.

# 32
Скъпа pliska, благодаря ти за информацията. Пих антибиотик преди да започна с бромокриптина, за да ми мине възпалението от последния мастит. Слава Богу, сега мастит не получих и се надявам да ми се е разминало. Междувременно си купих парлодел (швейцарско - оригиналния бромокриптин). По-скъпичко е, но всъщност едва ли е по-ефикасно. Днес на консултацията с бебчо педиатърката ми каза да се цедя по-малко, за да намаля малко бучките. В началото гинекологът категорично ме предупреди да не го правя. Ще видя, не знам дали изобщо ще излезе нещо. Гърдите ми вече не текат, но доста понаболяват при натиск. Съжалявам, че не знаех по-рано за достинекса. Наистина е страшно скъп, но пък ако човек си спестява този ад??!! В тази връзка искам да попитам Радина как е било при нея? По-леко ли беше с достинекса или не чак толкова ? То явно много зависи от това кой колко кърма има.  Абе дано по-скоро свърши това. От цялата история с бременност и раждане кърменето най-много ме узори.

Общи условия

Активация на акаунт