Има ли право пациента да знае какво му е всъщност?

  • 4 849
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 451
Най- добрата ми приятелка са я приели в събота през нощта в болницата в Бургас със силни болки в областта на матката. Лекарите са я прегледали и разговаряйки по между си, са си казали, че има киста и вероятно ще я оперират. Тази сутрин са си говорили, че има възпаление на яйчниците, взели са и цитонамазка и на въпросите и какво и е всъщност, ще я оперират ли и т.н., лекарите започвали да се ядосват и сърдят, че много пита. Казали са и, че не е нейна работа това. Гледат на нея като неодушевен предмет, просто като някакъв обект на работа. В крайна сметка пациента има или няма право да знае какво му е, от какво е болен?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Има право да знае, но в случая според мен и лекарите гадаят и търсят какво и е, затова не и казват какъв е проблема, защото може да не се окаже правилно

# 2
Абе ехографи няма ли в Бургас???

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Пациента трябва да знае, а още по важно е Информираното му Съгласие преди всяка медицинска процедура, и така е в Белите държави.

# 4
Според Българското законодателство - имаме право, но лекарите си имат свои правила! Докато бях с дъщеря си в Окръжна болница едвам успявах да се "докопам" до някакви сведения за болеста и! Накря мъжа ми и свекито трябваше да вдигнат скандал, за да сме наясно всички с положението! Иначе и блъскаха антибиотиците и не ми даваха никакви обяснения! Когато попитах главната лекарка - какво и е на Дъщеря ми , тя ми отговори- "нощо и няма, добре е!" Не разбирам само защо трябва всичко с лошо да става! Да се скарам, да дойде цялата рода, та да има някакъв резултат. И да успея да получа това което ми се полага по право- информация за здравето на собственото ми дете!

# 5
  • Мнения: 4 392
Как да ти обяснят, като и те не знаят! Sick

Задължително да иска ехограф, да отиде още на няколко места(не в Бургас)+ пълна информация!
Чувала съм, че правят операции заради мними кисти и миоми, само и само да приберат парите от ЗК.  #2gunfire

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
G1bka
Цитат
Иначе и блъскаха антибиотиците и не ми даваха никакви обяснения! Когато попитах главната лекарка - какво и е на Дъщеря ми , тя ми отговори- "нощо и няма, добре е!" Не разбирам само защо трябва всичко с лошо да става!

 В други държави, преди да ти пипната китката, те уведомяват че ще ти мерят пулса, камо ли каква инжекция с какво действие и възможни странични ефекти ще ти слагат.

# 7
  • Мнения: 4 150
По zакон всеки пациент вьв всяка дьржава има zаконовото право да получи всичката информация zа диагноzи,лечения и иzследвания.
Лекар,който крие или недоиzкаzва диагноzа или лечение е сьдебно отговорен с тежки последствия. Peace
"Лекарите си имат свои правила" не е вярно,а такива лекари наруШават основните zакони и се осьждат.
Но понеже в БГ пациентите (доколкото виждам) са предмети (макар и не навсякьде и не всички) е добре в частният случай да се вдигат скандали и да се стига до по главни лекари,ако подчинените си играят на игри с пациентите.
В най добрият случай се бяга от таzи болница и се тьрси друга алтернатива.
Кисти на яйчниците не винаги са zа операция.Много от тях минават от само себе си беz никакви последствия и интервенции.Има народни методи и диети,които стопяват кисти zа дни.

# 8
  • Мнения: 107
Как да няма право да знае smile3515,че това си е нейното тяло,нейната матка и дори нейните кисти. Дори да не са съвсем сигурни в диагнозата са длъжни да й обяснят към какво са се насочили и какво и предстой. В действителност няма по-хуманна професия от лекарската,но лошото е,че много лекари я опорочават.

# 9
  • Мнения: 1 737
Не, пациента е собственост на болницата и лекарите си правят каквото намерят за добре, без да ги вълнува мнението му. Например в Шейново:
- приемат ме да раждам с леки контракции, без никакво разкритие, без да ми кажат, че нямам такова.
- слагат ми система окситоцин и на въпроса ми "какво е това?" акушерката отговаря "Система!" и се фръцва на другата страна. Пък аз може и да си мисля, че е глюкоза, или всичко друго.
Резултат: без моята воля ми предизвикват изкуствено раждането, без никакви медицински показания.

А примерите с бебето ми:
- аз преливам от кърма, не мога да се изцедя, а те без да ме питат дават на всяко ядене на бебето ми АМ, вода и не знам какво още. Резултат - получавам температура, бебето ми не суче от мен, на всяко носене да яде, то спи преяло и от устата му се излива АМ, докато акушерките отричат да са го хранили... Отбиват ми детето и кърмя само чрез помпа 9 месеца.  #2gunfire
- бият му ваксини без да ме уведомят кога точно и какви, просто накрая ми връчват документ пред свършен факт.
- взимат му кръв за изследвания няколко пъти, което е най-безобидното от всичко, но все пак не ме уведомяват за това.

За това следващия път ще се държа по много нетипичен за мен начин, но подобни сволеволия няма да ми се случат.

# 10
  • Мнения: 4 150
Цитат
За това следващия път ще се държа по много нетипичен за мен начин, но подобни сволеволия няма да ми се случат.
newsm10 newsm10

# 11
  • Мнения: 686
Според Българското законодателство - имаме право, но лекарите си имат свои правила! Докато бях с дъщеря си в Окръжна болница едвам успявах да се "докопам" до някакви сведения за болеста и! Накря мъжа ми и свекито трябваше да вдигнат скандал, за да сме наясно всички с положението! Иначе и блъскаха антибиотиците и не ми даваха никакви обяснения! Когато попитах главната лекарка - какво и е на Дъщеря ми , тя ми отговори- "нощо и няма, добре е!" Не разбирам само защо трябва всичко с лошо да става! Да се скарам, да дойде цялата рода, та да има някакъв резултат. И да успея да получа това което ми се полага по право- информация за здравето на собственото ми дете!
Абсолютно същото се случи и на мен ,когато дъщеря ми се разболя.
Обикалях коридорите на отделението с надеждата някой да ми каже нещо повече.Питам ги ,а те :спокойно всичко е наред.Много ме беше яд.Едвали не им се подмазвах,постоянно се усмихвах ,с най милия си любезан глас им говорех , но никой не смяташе за необходима да ме оведоми,относно здравето на детето ми.
Моите впечетления са ,че те ни карат да се страхуваме пред тях,едва ли не ако се опънем нещо и нямат да положат най добрите грижи за близките ни.Така го чувствам аз.А трябва да е обратното-не ние ,а те да треперят пред пациентите си.
Както има един неписан закон :криентът винаги има право,смятам,че същото важи и за пациентът винаги има право.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
По zакон всеки пациент вьв всяка дьржава има zаконовото право да получи всичката информация zа диагноzи,лечения и иzследвания.

Така е, но поне в Бургас това е практика на голяма част от лекари.

# 13
  • Мнения: 1 409
Как да ти обяснят, като и те не знаят! Sick

Е в това е проблема,че и те не знаят какво и е иначе когато са сигурни са доста разговорливи,за да покажат колко са компетентни.
Относно правата,разбира се,че има право да знае какво и е, а при евентуална операция трябва и нейното съгласи все пак е човек,а не животни.Какви са тия лекари,бе направо ми се гади вече  Sick

# 14
  • Мнения: 171
Mari_anka, ще се опитам накратко да разкажа какво се случи в същата тази болница с моя татко. Вкараха го уж за изследвания, а въобще не излезна оттам, т.е. излезе, но в ковчег. Постъпи в болницата видимо жизнен, в отличен вид за възрастта си. През цялото време не ни беше предоставяна почти никаква информация за неговото състояние, гонихме и чакахме лекарите, за да ни обърнат някакво внимание, а те ни навикваха. Убедиха го по някакъв начин да се подложи на операция, от която той въобще не се възстанови, понеже операцията беше неуспешна. Впоследствие се наложи втора операция,  защото той не можеше изобщо да се движи и това беше единствената ни надежда, нямахме избор. През цялото това време на никой от персонала не му пукаше какво се случва с него, ние непрекъснато подавахме сигнали за признаци на влошаване на състоянието му, на които никой не обръщаше внимание. Лекуващият го лекар твърдеше, че се бил възстановявал, твърдеше го дори и след като в деня на смъртта на татко сестра ми го издири по телефона за обяснение... Според епикризата и аутопсията е развил всички възможни заболявания, които могат да причинят смърт; ако ги чете външен наблюдател ще си каже, че той човекът така или иначе си е бил пътник. Само че той беше спортист, цял живот от нищо не е боледувал освен от настинка и главоболие... Не вярвам на нагласените твърдения на тези хора, само че нищо не мога да докажа, тъй като никога не сме очаквали и предполагали подобно развитие на ситуацията, бяхме тотално неподготвени и шокирани и абсолютно невежи на тема медицина поради липсата на лош опит. Наблюденията на семейството ми, които се базират на 40 дневен болничен престой, са че дори и ако лекарите не са убили татко, те не направиха и минималното той да бъде спасен. Не успяхме да го защитим, но бих искала да предупредя възможно повече хора, че Бургаската болница е псевдоболница, в която липсва организация, пациентът няма права, работещите там възможно най-цинично размахват  претенциозната си некадърност пред очите на пациенти и техните близки като се правят на богове. Моля се твоята приятелка да се измъкне по-скоро от лапите им и да си потърси по-добро лечение и отношение другаде, преди да е станало фатално късно и да са и объркали живота безвъзвратно.  Praynig

# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Чувала съм, че правят операции заради мними кисти и миоми, само и само да приберат парите от ЗК.  #2gunfire

Абсолютно вярно. За съжаление. Кумът ми работеше към ТЕЛК и е разказвал за много случаи, в които хора носят документи, в които пише, че някой е опериран от нещо си. И толкова. Не пише от какво, защо, липсва епикриза. Друг път пък пациентки казват, че са оперирани от киста/миома или каквото ви хрумне, а в картона въобще не е отбелязано, липсват каквито и да били изследвания. Отварят ги ей така, за да отчитат дейност  Sick
Приятелката ти непременно да поиска и второ мнение. Независимо. И дано се излекува.  Praynig

# 16
  • Мнения: 4 546
Чувала съм, че правят операции заради мними кисти и миоми, само и само да приберат парите от ЗК.  #2gunfire

на мен това лекар ми го е казвал.
а за лекарите в бургас просто нямам думи. масово вече всичките ми познати ходят на лекар в друг град, ако не се касае за нещо банално като обикновена настинка.
в конкретния случай - ако са затруднени с поставянето на диагнозата, би трябвало да информират хациента за това. не да се държат така, сякаш им е крив, че се е разболял и им нарушава спокойствието.

# 17

А примерите с бебето ми:
- аз преливам от кърма, не мога да се изцедя, а те без да ме питат дават на всяко ядене на бебето ми АМ, вода и не знам какво още. Резултат - получавам температура, бебето ми не суче от мен, на всяко носене да яде, то спи преяло и от устата му се излива АМ, докато акушерките отричат да са го хранили... .
Същата работа и при мен! Хранеха я и после я носеха заспала! Изобщо за Шейново има много какво да се каже, а и не само за там! Но вече се убедих, че не трябва да се доверявам само на едно лекарско мнение!
Дъщеря ми имаше бактерии в урината. Влязохме по спешност в Окръжна! Там я лекуваха 10 дни като през половината от тях не знаех от какво я лекуват - както и да е ! Изписват ни и ни предписват един антибиотик, който трябва да се пие 10 дни, след което да се почива два дни, да се вземе нова урина, която се чака от два до 5 дни, защото е стерилна и да се отиде на контролен преглед! Но аз реших да се консултирам и с частен лекар! Той ми каза същото, но с една важна подробност, която в ОКРЪЖНА БОЛНИЦА бяха така любезни да пропуснат- че докато пие този 10 дневен антибиотик ще изолира бактерията но ще се появи друга! Това е нормалният резултат след прием на толкова антибиотик. И когато взема новата урина още същият ден да започна нов антибиотик! Така и направих. В урината която взехме през двата дни и резултата излезе след 5дни имаше наистина нова бактерия, но тя вече пиеше антибиотика 6 ден предписан от частния лекар, за който в Окръжна не знаеха и като видяха новата бактерия започнаха да се ЧУДЯТ какво да правят и ми казаха, че ще трябва да я бодат. Но за всеки случай искат нови изследвания. Изчаках два дни да се изчисти организма от антибиотика и  пуснах урина- нямаме бактерия, но не и благодарение на лекарите от детското оделение на ОКРЪЖНА БОЛНИЦА!

# 18
а относно операциите за пари- това не е тайна за никого! и не само за мними кисти и миоми
Чувала съм, че правят операции заради мними кисти и миоми, само и само да приберат парите от ЗК.  #2gunfire

а и за мн др неща!

# 19
  • Мнения: 4 700
Боже, боже.

Ама какви са тия работи. Всеки пациент трябва да е информиран zа болеста си и zа лечението и да даде съгласието си zа това лечение. Това, че лекарите ги мърzи да обясняват или че те самите не zнаят какво правят не им дава правото да се държат така с пациентите си. Това да не е тяхното тяло, че така да се рzпореждат.  #2gunfire
Кажи на приятелката си да се маха от там и да ходи някъде другаде. В никакъв случай да не дава да я оперират беz да и кажат и покажат какво точно и има.
Аz като отидох с кървене в спе6ното и се окаzа, че плодът е мъртъв ми обясняваха 30 мин. каква е процедурата, как точно се прави абраzио, какви са евентуалните усложнения и какво ли о6те не. Даже и картинки ми покаzваха. Чак тогава ме накараха да се подпи6а, че съм съгласна. Ама докато това стане и в България доста пациенти 6те уморят.

 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
AQ
Цитат

Не, пациента е собственост на болницата и лекарите си правят каквото намерят за добре, без да ги вълнува мнението му. Например в Шейново:
- приемат ме да раждам с леки контракции, без никакво разкритие, без да ми кажат, че нямам такова.
- слагат ми система окситоцин и на въпроса ми "какво е това?" акушерката отговаря "Система!" и се фръцва на другата страна. Пък аз може и да си мисля, че е глюкоза, или всичко друго.
Резултат: без моята воля ми предизвикват изкуствено раждането, без никакви медицински показания.
  А примерите с бебето ми:
- аз преливам от кърма, не мога да се изцедя, а те без да ме питат дават на всяко ядене на бебето ми АМ, вода и не знам какво още. Резултат - получавам температура, бебето ми не суче от мен, на всяко носене да яде, то спи преяло и от устата му се излива АМ, докато акушерките отричат да са го хранили... Отбиват ми детето и кърмя само чрез помпа 9 месеца.  #2gunfire
- бият му ваксини без да ме уведомят кога точно и какви, просто накрая ми връчват документ пред свършен факт.
- взимат му кръв за изследвания няколко пъти, което е най-безобидното от всичко, но все пак не ме уведомяват за това.

AQ, Боже! това прилича на откъс от "Оруел 1981"!

# 21
  • Мнения: 4 392


AQ, Боже! това прилича на откъс от "Оруел 1981"!

Не, за съжаление това не е фикция, а реалност. Confused

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не само че има право да знае каква е диагнозата и предприетото лечение, ами и дори с цената на скандали  да изкопчва информацията. Само така ще се промени манталитета на повечето лекари, които са забравили в какво са се клели.

# 23
  • Мнения: 1 494
И аз постоянно се сблъсквам с това. Имам чувство, че така ги учат в университета. И като гледам филми как лекарят сяда и спокойно разказва всичко до момента, как обсъжда вариантите за лечение и на всикото отгоре на го прави с досада, а със заинтересованост, ми става много неприятно. Тук си принуден да правиш политика, за да не се обиди лекаря и си готов да приемеш всякакъв тон и неприятно държание, да чакаш с часове, за да може светилото да намери време за теб и да му се откъснат от устата няколко думи.
Все пак познавам и свестни лекари и уважавам труда им. Тая надежда, че и там нещата се променят към добро.

И не е лошо ако някой не е чел, да прочете какво съдържа Хипократовата клетва. Ще видите, че това са общи приказки и е по-скоро някаква традиция или ритуал, който няма никаква сериозна стойност. Едва ли би могла да остави без сън който и да е прегрешил лекар.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Веднъж попитах за резултат от изследване (когато лежах за задържане) и ми отговориха, че докато лежи в болницата на пациента не се дава информация. Извиних се и се прибрах в стаята...

# 25
  • Мнения: 4 150
Цитат
Хипократовата клетва. Ще видите, че това са общи приказки и е по-скоро някаква традиция или ритуал, който няма никаква сериозна стойност. Едва ли би могла да остави без сън който и да е прегрешил лекар.
Много точно каzано Peace

# 26
  • Мнения: 4 700
Веднъж попитах за резултат от изследване (когато лежах за задържане) и ми отговориха, че докато лежи в болницата на пациента не се дава информация. Извиних се и се прибрах в стаята...

 #Crazy  #Crazy

Че чак и да се иzвини6. Ами така е като сме zависими от тях. За съжаление.

# 27
Някой тук беше казал, че пациента е собственост на болницата и много вярно.

# 28
  • Мнения: 5 362
И аз постоянно се сблъсквам с това. Имам чувство, че така ги учат в университета. И като гледам филми как лекарят сяда и спокойно разказва всичко до момента, как обсъжда вариантите за лечение и на всикото отгоре на го прави с досада, а със заинтересованост, ми става много неприятно. Тук си принуден да правиш политика, за да не се обиди лекаря и си готов да приемеш всякакъв тон и неприятно държание, да чакаш с часове, за да може светилото да намери време за теб и да му се откъснат от устата няколко думи.
Все пак познавам и свестни лекари и уважавам труда им. Тая надежда, че и там нещата се променят към добро.

И не е лошо ако някой не е чел, да прочете какво съдържа Хипократовата клетва. Ще видите, че това са общи приказки и е по-скоро някаква традиция или ритуал, който няма никаква сериозна стойност. Едва ли би могла да остави без сън който и да е прегрешил лекар.
Много,много вярно,за съжаление.

Навсякъде е така,не само в Бургас.Донякъде и ние сме си виновни - така сме ги научили.С вечният респект към тях,рушветчето,кимането доволно и подмазвачески с глава...жалко е,но е факт от време оно.
Докато не се промени цялата система,но от горе надолу,няма да има оправия.

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Dorka76
Цитат

Mari_anka, ще се опитам накратко да разкажа какво се случи в същата тази болница с моя татко. Вкараха го уж за изследвания, а въобще не излезна оттам, т.е. излезе, но в ковчег.

 - Абе тази Бургаска болница май вече доста се "прочу".
  За там ли писаха вестниците преди няколко години, че са тествали нови лекарства върху пенсионери?


Ted_Ka

Цитат
Докато не се промени цялата система,но от горе надолу,няма да има оправия.
- Система от самосебе си няма да се оправи, хеле пък тоталния Монополизъм в който спокойно си плуват и се люшкат...
                 И така ще е, докато не се подсигури, най-хубавото нещо на Капитализма - Честната Конкуренция!

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 11:47 от Aleksander

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237

AQ, Боже! това прилича на откъс от "Оруел 1981"!

Или на 1984

# 31
  • Мнения: 8 917
Не дай си Боже, да ми се налага - на мен или на някой от семейството ми, но ако има подобно нещо - искам да знам всичко, за да знам срещу какво се боря.

# 32
  • Мнения: 822
И аз не съм доволна от лекарите  - нито от моя, нито от детския! Не казват никога каква е диагнозата. Последния път като се разболяха децата питам какво е вирус или бактериална инфекция, нищо не казват. А за изследванията колко им се свидят - сякаш ги дават от джоба си. Искам антибиограма - ще видя старата. Искам изследване на кръв - няма нужда! Искам направление за кожен лекар - пак нямало нужда. Големи специалисти, от всичко разбират, а после си тъпчем децата с антибиотици от кърмаческа възраст и т.н.  Sad
Направо ми е гадно! Защо трябва да отидеш на частно, за да ти обърнат някакво внимание?

# 33
Лекарите абсолютно прекаляват!!!
Системата определено няма да се оправи от самосебеси! Вече направо не знам, какво ще я оправи. Представям си все онзи психопат, снайперистът от Вашингтон, само че в български вариант - върви с бъзука и пита: "Ти лекар ли си?" ... "Да!" ..... Туф! Един куршум в главата! И така и следващият и следващият .... ! После да видим дали ще се държат гадно с пациентите!
А сега ще ви разкажа и ПОРЕДНАТА случка:
По време на голяма дъждовна буря с гръмотевици, моят котарак, седящ в скута на братовчедка ми се уплаши и отскачайки от нея, скъса със задните си лапи една нейна голяма бенка, която тя има от рождение или поне от съвсем малка. Рукна ужасно много кръв, която попи в сумати марли преди да спре. Личната лекарка й написа диагноза : мелани .... нещо си невус и я изпрати НА ПРЕГЛЕД в онкологичната болница (в София), където да й запишат час за преглед.
Отидохме двете. Чакахме 4 часа за въпросния преглед, където се надявахме да бъдем информирани и да имаме право да изберем метод на лечение и т.н. - т.е. да бъдем адекватно консултирани и да имаме правото на избор - и двете неща не се случиха.
Докторката каза "лягай и дай да видя". Докато братовчедка ми и аз се усетим, тя беше дръпнала бенката, слагайки новата диагноза "папилом", като половината от израстъка остана в ръката й. Отново рукна ужасно много кръв, даже повече и от първия път. Докторката ВЪОБЩЕ НЕ НИ КАЗА, КАКВО ПРАВИ И КАКВО ВЪЗНАМЕРЯВА да прави. Тя трябваше САМО да я прегледа!!! След като откъсна половината (явно онази, която котката беше разранила), тя извади скалпел. Аз се уплаших, защото тя въобще не ОТВОРИ ДУМА за ОПОЙКА и ние въобще не смятахме, че тя ще махне бенката, без да ни пита! Братовчедка ми беше пребледняла от болката и въобще не беше в състояние да говори. Лекарката обясни, че с този скалпел щяла САМО да вземе пробата за цито-намазката, но всъщност аз я видях, как тя отстрани другата част на бенката и кожа около нея.
Накрая докторката ни посъветва, ако сме студентки и нямаме пари, да не правим хистологичното изследване, но аз настоях. Трябваше да заплатим 18 лв., за което бяхме информирани постфактум, въпреки, че братовчедка ми идваше с направление и е здравно осигурена. Но както и да е, платихме. Не веднага, защото нямахме толкова пари в себе си, а на другия ден аз се разкарвах отново.
Лошото стана, когато се прибрахме. На братовчедка ми й беше зле, а мястото гореше. В последствие тя вдигна температура, която вече втори ден не можем да свалим. Аз отново се разходих до онкологията, за да получа информация относно температурата. Въпросната докторка отрече братовчедка ми да има инфекция и заяви, че сигурно е настинала. Когато продължих да настоявам, все пак ми изписа антибиотик.
Нали се сещате, че АКО хистологичното изследване излезе недобро, аз лично ще отида ОТНОВО там и този път ще я ВЛАЧА ЗА КОСАТА ИЗ ЦЯЛАТА БОЛНИЦА!

# 34
  • Мнения: 8 917

Отидете на специалист и не го отлагайте. Още повече, че тя е здравноосигурена. След като дори не искала да изпише нищо, представям си какво е изписала "от немай къде". ooooh!

# 35
Ами така и направихме. Но вече няма какво да се направи - бенката е махната, тя вече пие антибиотик. Чакаме сега само хистологията ... !

# 36
  • Мнения: 4 392

 ooooh!
Това същество ще го съдя, ако съм на Ваше място! #2gunfire
Първо ще платя на двама- трима да и хвърлят един бой.
Сори, забравям за добрия тон в при наличие на такива несправедливости. Crossing Arms
Дано всичко е наред с братовчедка Ви!!

# 37
Благодаря! Надявам се поне диагнозата на тази лекарка, която впрочем беше на годините на баба ми (или по-стара) да е вярна. Гадно е просто отношението! Нито ти дават информация, нито ти дават избор. Чак сега се повдигна въпроса за това, лекарите да носят отговорност за нарушенията, които извършват. Ако аз се държа по такъв начин с клиентите на фирмата, в която работя, до сега да са ме уволнили. Смятам, че трябва да има по-голям контрол при лекарите и ако някой не си изпълнява задълженията - да има санкции. Освен това самите хора не знаят по какъв ред се процедира, не си знаят правата, нито какви точно са задълженията на лекарите и съответно не могат да претендират! Трябва по-голяма прозрачност.
Сигурна съм, че почти няма човек, който да не се е опарил по подобен начин!
Когато бях малка, покрай замърсени кръвни проби ме изкараха анемична. Репликата на медицинското лице беше: Ама как ... какво е това ... с тази кръв това дете не трябваше да е живо!" Представете си в този момент какво е изпитала горката ми майка! Ето това е подсъдно! Това е такъв огромен психически тормоз ... А отговорни няма!

# 38
  • Мнения: 1 942
За лекарите няма как да кажа добро по насока за подход към пациенти, опс  Embarassed пациенти ли казах, не не за тях сме клиенти.

Когато моята баба се разболя от рак един мазен и противен лекар дойде в ръка с изследванията ни  докато чакахме в коридора и се развика "Ха така, оплескахте я, оплескахте я! Рак има! И ако питате мене няма начин да е доброкачествен! Хубаво сте се наредили!" после почти ни изрита докато го гледахме ужасени, че имал и с други да се занимава.

Всъшност те даже имат дисциплина в университета как да съобщават лоши новини на пациентите.

# 39
Е, т'ва вече е прекалено! Просто нямам думи.  Twisted Evil
За тоя просто ....  #2gunfire
Ще ми се просто да можехме да направим нещо ... да се защитим, да ... защитим, защото това тяхно отношение го чувствам като жива проба агресия спрямо себе си, а и не само себе си ... Thinking

Гррр! Ще ми се поне за 1 седмица поликлиниките да останат празни и барем тогава някой отгоре да се замисли!
Бях решила да ходя и аз на преглед - профилактичен, на дерматолог. Но сега вече определено със сигурност няма да отида. Не че подкрепям безотговорното отношение към себе си и здравето, но то е абсурдно ... да отидеш здрав и да си тръгнеш болен, ако въобще нали ....

# 40
  • Мнения: 4 700
A
За лекарите няма как да кажа добро по насока за подход към пациенти, опс  Embarassed пациенти ли казах, не не за тях сме клиенти.

 Peace

Mного добре каzано.  Peace

Аz много настоявах след аборта да си вzема хистологията, а моята гинеколожка (бивШа вече) се опита да ме убеди, че тя не ми трябвала. Месец по късно се обади и мъжът ми и отговорът на сестрата бил "Ама каква хистология, какво е правила тя, аz тук в картона и ниЩо не виждам освен една цитонамаzка."  #Crazy(чудя се дали е видяла, че бях бременна  newsm78) И мъжът ми бесен се свърzва с лекарката и виж ти, окаzва се, че реzултатът току Що, с днеШната поЩа е пристигнал. А после видяхме, че датата беШе от преди 3 седмици. Та се питам аz, дали тая крава ЩеШе да се държи така с мен, ако и бях частна пациентка и дали ЩеШе да ми раzправя, че кървене в първите месеци на бременността било нормално. Сега вече си имам нов гинеколог, при който правих и няколко иzследвания, които не се поемат от касата. Елате да видите какво му е отноШението. Само краката дето не ми е раzцелувал оЩе.

Общи условия

Активация на акаунт