секцио - преди и след

  • 9 941
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
здравей и аз раждах със секцио.слагането на катетера въобще не се усеща, бих казала че ваденето е по гадно и извастно време след това. имаш чувството че ще се напишкаш.иначе няма страшно, аз 4 часа след секциото вече станах с помощта на акушерката. 24 ч . след операцията ходих напред назад все едно ,че не бях оперирана.гадно и е доста болезнено ставането от леглото първите 3 дена.даже един доктор ме вижда в асансьора и вика преди малко в реанимацията а сега не можеш да спреш.но препоръчват много ходене след секциото за да нямаш сраствания.аз лично само добри спомени имам.и ако раждам пак пак ще е секцио,но този път просто няма въобще да се страхувам.успех!!!

# 91
  • Мнения: 290
здравей, аз също да се вкюча с успокоително инфо за секциото. на мен не са ми правили клизма преди това, просто нямаше време, защото ме приеха по спешност(след това на втория ден ми дадоха разхлабителни и всичко беше ок). от поставянето на катетъра въобще не трябва да се притесняваш - за мен беше абсолютно безболезнено, както и свалянето му. а мисля, че има вариант да ти се постави след упойката. попитай - може и да се съгласят.най-гадната част беше преместването от реанимация в твоята стая ама все пак става въпрос за 5 мин Mr. Green така че споко. на мен никой не ми е помагал след това в ставането, ходенето до тоалетна и т.н, а лекарят ми ме изюрка още на следващия ден да се къпя. наистина е важно да се движиш след това. при изписването (5 дни след това) все едно не бях оперирана. момичета, раждали нормално по-трудно и бавно се възстановиха.
леко раждане

# 92
  • Мнения: 2 577
За мне най-унизителното и неприятно нещо от секциото беше поставянето на катетъра и два дни едвам го издържах, беше непоносимо. После след като го извадиха дълго време ме болеше...

# 93
  • Мнения: 17 407
Айде стига, бе! Един катетър- голяма работа. Дискомфортно е в първите 5-10 минути, после заспиваш и след това не го усещаш. МАлко неприятно е отделянето на първата урина след махането му, но и това нищо не е.
Ако те обезболят добре и ти е първо раждане, след няколко часа, ще си ОК; на другия ден ще ставаш, за 4-5 дни болките изчезват. Леко раждане!

# 94
  • Мнения: 7 947
И аз бях със секцио - наистина катетъра не е нищо в сравнение с възстановяването след това - болезнено е първите 3-4 дена, особено ставането и сядането. Но трябва много да се движиш, за да отмине всичко по-бързо. Но повярвай, че онова в болницата се забравя така бързо, все едно не се е случвало - след месец вече почти не си спомнях, защото радостта от бебока е толкова силна, че за нищо друго не мислиш!!! УСПЕХ  bouquet

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Подготовката е клизма, след това тоалет, евентуално ще ти обръснат и дезинфекцират корема, до тук нищо болезнено или кой знае колко неприятно. После ще ти сложат абокад, след това катетър, който се поставя за секунди и въобще не боли. Чувството е леко неприятно, но си толкова стресната, че съм сигурна, че изобщо няма и да разбереш кога ти го слагат. След това упойка и след десетина минути си вече майка. Предполагам, че има възможност да ти сложат катетъра след упойката, но не се притеснявай от него, както писах не боли, а и самата процедура е изключително кратка. Не се тревожи, всичко ще мине по-бързо и по-безболезнено от колкото си мислиш. Успех, леко възстановяване и прекрасно бебче ти пожелавам.  bouquet

# 96
  • БГ
  • Мнения: 735
здравей, в Селена каттъра се слага след упойката спокойно, а за клизмата ти я правят няма начин,но не е нещо гадно както аз мислех, за бръсненето-аз се бях обръснала отвсякъде така че нямам опит,леко раждане Peace

# 97
  • Мнения: 689
Айде стига, бе! Един катетър- голяма работа.
Peace
Аз също родих секцио.
Правиха ми клизма. Катетър ми сложиха малко преди упойката - почти не се усеща при поставянето, а при махането му и след това не съм усещала абсолютно нищо.
Най-неприятно от всичкоте процедури е първото ставане и раздвижването. След това вече няма проблеми. Поне при мен - бързо се възстанових. И най-важното след операцията, както са ти казали вече, е да се движиш много - от една страна за да избегнеш сраствания, а от друга - възстановяването е по-лесно.
Леко раждане и бързо възстановяване!!!

# 98
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Моля ви се хора,пускайте търсачката.Това сигурно е 100-на такава тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169742.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195959.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170391.0

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 14:49 от Доня Туфиня

# 99
  • Мнения: 1 817


Аз пък да си кажа сигурно зависи и кой ти слага катетъра, защото мен си ме болеше , но болката е краткотрайна. Като реагирах ми казаха да не се превземам. А по принцип аз съм си много търпелива и не се оплаквам Та така де имам неприятни спомени от катетър. Слагат ти го точно преди да ти сложат упойката на опер. маса. Свалянето пък не ме болеше и дискомфорт след това не усещах.
Въпреки, че се бях обезкосмила навсякъде- това бъобще не ги впечатли и те си ме обръснаха прекалено старателно и продължително, въпреки че нямаше какво. Казаха, че задължително било и така....
Азпредварително си бях направила и клизма и нищо не бях яла, но и клизмата бак си ми я направиха...
Според мен зависи кое здр. заведение е- всяко си има свои правила.
За инфо раждала съм преди 5 години в АГ- Варна  /с предварителна уговорка/ newsm10
И все пак всичко се забравя, щом пак съм бременна newsm47
 
Пожелавам ти успех и да попаднеш на разбрани професионалисти.

Общи условия

Активация на акаунт