Родителите ви съобразяват ли се

  • 3 472
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Не подхождай по въпроса мислейки, че искат да навредят на детето ти!

Съмнявам се, че за това иде реч  Rolling Eyes Въпросът е по-скоро принципен - защо точно родителите на авторката (по презумпция най-близките й хора) си позволяват да нарушават дисциплината?

Между другото, не знам на каква възраст са въпросните баба и дядо, но при по-възрастни такива не е изключен и момент на несъобразителност.

# 16
  • Мнения: 3 506
Не, за съжаление не се съобразяват. Всеки си има своето мнение и държи да си го наложи. Става малка лудница и в крайна сметка потърпевши от различните критерии са децата. Затова забелязвам, че все по-често ги оставям с крайно нежелание дори и за кратко време. Жалко е - и за децата, и за бабите...

Anette, нещо не мога да ти разбера логиката, т.е. донякъде я разбирам, но не съвсем. Значи какво - ако им плащам, имам право да налагам изисквания, но понеже не си плащам, нямам това право? Ситуацията е една и съща - аз съм родител, има правила, на които държа. Дали ще ги прилага детегледачката, на която плащам, или бабата, която ми гледа детето на добра воля (и изпитва друг вид удовлетворение от това), не мисля, че има някаква разлика. Може да се бори за влияние (същото, макар и в различна степен, важи и за детегледачката - не бих очаквала от нея да е безгласна буква), но крайната дума би следвало да имам аз.

# 17
  • Мнения: 24 467
Още преди седем години видях, че всеки човек си има собствено виждане по всеки въпрос, включително и по въпроса как се гледат бебета, а по- късно и деца.
Моят син е също първи за втори клас, също е на седем години. За разлика от теб аз имам бебчо с гледачка, та сина ми в къщи не е сам, има кой едно ядене поне да му стопли и за реда в къщи да следи /напр. да не се събира сюрията гаменоря по цял ден в апартамента/. Иначе определено не съм доволна, най- вече от собствената си майка, която непрекъснато спори с него за какво ли не, не може да наложи правилата, на които много държа /те не са много, но държа много на тях/, да го накара да си напише това, което съм оставила за домашно, да си прочете главата от книжката, а най- много се дразня от непрестанното тъпкане със сладки храни и хляб, просто не мога да й надделея. Затова не съм си и отваряла устата за помощ през лятната ваканция.
Сега, от средата на юни, съм го записала на занималня с обучение по два езика и организирани игри. После, през юли- на английски. През август дядо му /баща ми/ ще бъде замолен да го заведе на планина или басейн, ако може без бабата /ще видим/, тъй като той пък е супер вариянт за възпитание на деца, а в края на август- началото на септември- семейно с нас на море. Дано закърпим първата ваканция...
Другата двойка баба и дядо не ги броя- дядото е болен, инвалид 98%, който изисква постоянни грижи.

# 18
  • Мнения: 251
Да, съобразяват се! Понякога се е случвало да имаме малки разногласия, но това е нормално!

# 19
  • Мнения: 24 467
... Значи какво - ако им плащам, имам право да налагам изисквания, но понеже не си плащам, нямам това право? Ситуацията е една и съща - аз съм родител, има правила, на които държа. Дали ще ги прилага детегледачката, на която плащам, или бабата, която ми гледа детето на добра воля (и изпитва друг вид удовлетворение от това), не мисля, че има някаква разлика. Може да се бори за влияние (същото, макар и в различна степен, важи и за детегледачката - не бих очаквала от нея да е безгласна буква), но крайната дума би следвало да имам аз.

Да ти кажа честно и аз мисля, че след като не плащам на бабите и/или дядовците да ми гледат целодневно децата нямам чак такова право да изисквам как точно ще се отнасят към тях. Не че се налагат грубо, просто си правят това, което те намират за правилно. На практика така се получава, не че стремят към това. Аз, обаче, не чувствам, че в такава ситуация имам право да изисквам.
С гледачката е друго- казвам какво и как искам да бъде направено и жената си се чувства на работа, изпълнява според заданието, с възможно най- малко личен фолклор. 
Моята майка, напр., е пенсионер, без каквито и да било ангажименти, но не я ползвам нито за бебето, нито за големия ми син, поради изложеното накратко по- долу. Не считам, че е длъжна да ги гледа и то по начина, по който искам аз. И никак не ми е странно, че давам пари за гледачка.

# 20
  • Мнения: 3 506
Добре, значи в крайна сметка според вас всичко опира единствено до парите, така ли? Аз също не смятам, че някой ми е длъжен, но при положение, че този някой сам си предлага услугите и в крайна сметка му е приятно и иска да прекарва време с внуците си, редно е да се съобразява с родителите им. Мога да ви разбера логиката, когато родителите нямат избор и едва ли не изнудват бабата и дядото да им гледат децата, въпреки че на тях не им се занимава (макар че и тогава би следвало да се съобразяват, въпрос на уважение е към вече порасналите им деца). Във всички останали случаи обаче наистина не ми е ясно какво общо имат парите и защо непрекъснато се прави този паралел.

# 21
  • Мнения: 8 917
Винаги са се съобразявали.

# 22
  • Мнения: 2 556
Моите родители не прекарват никакво време с децата ми, така че този проблем при мен не съществува.

А при родителите на мъжа ми децата ходят доста често и хората определено се съобразяват с моето мнение. Е, има разминавания, но толкова минимални, че до спорове никога не се е стигало.

# 23
  • Мнения: 24 467
Не си разбрала, Maria.St , поне не мен. В първия си постинг нищо не споменавам за пари, а наблягам на това, че не можеш да наложиш на родителите си как ще гледат децата ти, поне аз не виждам начин. Тук стоят не само парите, най- вече става въпрос за това, че между теб и родителите ти съществуват вече насложили се взаимоотношения и ти винаги ще им бъдеш дете, т.е. твоята преценка за нещата винаги ще минава през тяхната такава.
За да не оспорвам това тяхно становище съм си наела трети за семейството човек, именно за да си остане връзката между мен и тях като между родители и дете.
Отглеждането на моите деца е мой ангажимент, то трябва да стане според моите виждания и тях мога да ги наложа на външен човек, не и на собствените си родители.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Естествено, че заставам зад всяка дума на Лекси (кога ще се запознаем, мила  Hug)!  Peace

Когато децата са си при мен, си ги гледам както аз искам. Когато някой ми прави услуга да ми ги гледа, а аз не му я заплащам, тогава за какви претенции става дума?
А нима тези същите баба и дядо не са ви гледали и възпитали вас или половинката ви? Че сега да се чудите и как да им вържете кусури?!  Rolling Eyes


Янита, надявам се след 10 дни и моята щерка да се радва на лято без ограничения  Hug При моята майка и по нейните правила, щом като и домът е нейн.  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Никога не съм поставяла някакви правила при гледането на децата ми - който се грижи за тях, той определя правилата. За сега не съм забелязала съществени разлики в поставените правила. Peace

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да!Родителите ми са разбрани хора, но и знаят, че не е ли моето ставам много лоша.

# 27
  • Мнения: 3 367
Anette, нещо не мога да ти разбера логиката, т.е. донякъде я разбирам, но не съвсем. Значи какво - ако им плащам, имам право да налагам изисквания, но понеже не си плащам, нямам това право? Ситуацията е една и съща - аз съм родител, има правила, на които държа. Дали ще ги прилага детегледачката, на която плащам, или бабата, която ми гледа детето на добра воля (и изпитва друг вид удовлетворение от това), не мисля, че има някаква разлика. Може да се бори за влияние (същото, макар и в различна степен, важи и за детегледачката - не бих очаквала от нея да е безгласна буква), но крайната дума би следвало да имам аз.
Гледането на деца и трудна,тежка,отговорна и ужасно важна работа!Разбира се 4е имаш право,и авторката на темата го има и резултатите са налице!
Всики знаем колко комплицирани са отношенията родители-деца,колкото и големи да са децата..
Аз лично се дразня когато не стига 4е хората помагат и по цял ден дете гледат,ами и кусури им се намират-затова и казах моята философия!
Да,плащам си,тьрся дълго правилния 4овек,децата ми да гледани по моите правила,няма обидени и неблагодарни!
Абсолютно никой не е длъжен да ми гледа децата,а на всикото отгоре и да съм недоволна-е това не го разбирам!Дълбоко благодарна съм на всяка минутка помощ ,само който се трепе сам може да го разбере,бъдете добри да уважите помощта защото като я няма съвсем друг филм тече..

# 28
  • Мнения: 3 506
Отглеждането на моите деца е мой ангажимент, то трябва да стане според моите виждания и тях мога да ги наложа на външен човек, не и на собствените си родители.

Наистина не съм те разбрала, може би защото разглеждах постинга ти заедно с този на Anette. Действителността е наистина такава, каквато я описваш. Тези отношения именно лишават баби и внуци от възможността да се радват един на друг по-дълго време. Което е много жалко, като се има предвид с какво нетърпение същите тези баби и дядовци чакат внуци.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 366
При мен майка ми слуша и изпълнява - рядко с волности, но те са да научи детето на нещо, я песничка, я стихче. Баща ми стои на метри от нея че да не и навреди /той и нас не е гледал и му разбирам реакцията - страх го е/. Свекър ми и свекърва ми обаче не ми одобряват гледането и аз тяхното също. За тях е удоволствие да я научат да им вика дъртак и бабушкер /отмъщават един на друг/, за мен е неприемливо. Учат я да къса книгите и са доволни - аз я уча да ги пази. Това са само малка част от изпълненията им. Чашата преля когато един ден ми я поискаха да и се порадват малко докато аз си простра прането. Чух че и дават нещо за ядене потайно от мен. Резултата скоростно при лекар - алергична реакция. Вече почти 2 години не си отварят устата да си признаят с какво са я нахранили. За да ми е мирна главата я виждат в годината по 3-4 пъти и то задължително в присъствието на родител.

Общи условия

Активация на акаунт