Латекс

  • 17 039
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 960
Очаква се скоро да боядисваме..... та имам питане към миналите по този път:
каква марка латекс избрахте? доволни ли сте от покривността му? колко ръце минахте? вие ли боядивахте? newsm78 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Купихме Фауст. Страхотен е. Гъст като кисело мляко Mr. Green Има огромен избор на цветове по каталог. Светлите станаха чудесни още на втората ръка, но понеже имахме боя, минахме и трета. Единствено тъмно червеното го гвацах поне 6-7 пъти, но това е нормално за толкова наситен цвят. Аз доста попсувах hahaha, но след като поразпитах, се оказа, че каквато и марка латекс да се използва тъмните наситени цветове искат около 6 ръце, за да стане като кадифе Flutter

# 2
  • Мнения: 4 380
Купихме Фауст. Страхотен е. Гъст като кисело мляко Mr. Green Има огромен избор на цветове по каталог. Светлите станаха чудесни още на втората ръка, но понеже имахме боя, минахме и трета. Единствено тъмно червеното го гвацах поне 6-7 пъти, но това е нормално за толкова наситен цвят. Аз доста попсувах hahaha, но след като поразпитах, се оказа, че каквато и марка латекс да се използва тъмните наситени цветове искат около 6 ръце, за да стане като кадифе Flutter

Не е нужно да минаваш толкова ръце. За тази цел съществува цветен грунд, който се нанася под латекса. Така икономисваш доста боя и средства. Грундът е и по-евтин от самия латекс и освен че прекрасно покрива и подготвя стената към боя, той още покрива и дребни недостатъци и доизглажда.

Добри марки латекс са Dulux  и Benjamin Moor.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Виж сега, xenia, всичко, което пиша в този форум, пиша от личен опит или опит на мои приятели. Специалист не съм. Не е нужно да ходиш след мен да ме цитираш и да обясняваш колко не съм права. Просто сподели своето виждане по въпроса и толкова Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 380
Виж сега, xenia, всичко, което пиша в този форум, пиша от личен опит или опит на мои приятели. Специалист не съм. Не е нужно да ходиш след мен да ме цитираш и да обясняваш колко не съм права. Просто сподели своето виждане по въпроса и толкова Simple Smile

Ами аз това и правя. Казвам го за да знаеш следващия път и да знаят тези, които ще боядисват с по-плътни цветове. Не за да изтъквам колко си неправа, а за да кажа как се прави такова боядисване принципно.

# 5
  • Мнения: 2 575
Понеже последните ми наблюдения за латекс са от миналата седмица, смело мога да кажа - цветни нюанси ( оцветен в Бриколаж например) - само на Levi's - Sikkens - невероятна палитра, точност 1/1 с каталога, покривност МАКСИМАЛНА!!!!
Детската боядисахме сами - една малка кутия покрива една стена от 5-6м2 - две ръце и остава още половин кутия.

# 6
  • Мнения: 46 430
Първият път с "Boro", майстори, защото трябваше да се прави и шпакловка и направо довършиха всичко, понеже беше първо боядисване, минаха 3 ръце.

Сега правихме освежаване и сами тонирахме и боядисвахме, купихме "Леко", 2 ръце бяха достатъчни.

И от двата съм доволна като покривност  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Белинда, този Фауст - името ме кефи - в кои магазини се продава? 10х

# 8
  • Мнения: 3 960
Благодаря ви момичета Hug  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, този Фауст - името ме кефи - в кои магазини се продава? 10х
Практикер Peace

# 10
  • Мнения: 1 038
Аз вече ставам досадна с този Оргахим,но пак да си кажа. FlutterЗависи,какво ще се боядисва,защото латексите не са направени просто така,а си имат някакво предназначение. Stop

Хамелекон сатенена боя-за вътрешно боядисване,подходяща за помещения с интензивно движение на хора.Може да се тонира по каталог.Получава се приятно сатенено покритие.

Хамелекон-Боя за влажни помещения-името говори само по себе си.Може да се тонира.

Хамелекон интериорна боя-препоръчва се за помещения,изискващи трайни покрития,устойчиви на замърсявания.Не съдържа разтворители,прикрива дефектите на стените.

Леко интерин в цвят и аромат-цветни нюанси,с приятна миризма,но въпреки това пак могат да се тонират.

Всички латекси издържат на над 400 миенета с гъба или четка,антибактериални са.Само да кажа,че има и лак за латекс,за финишно покритие,посволява на стената да диша,лесна за почистване,не пожълтява!
smile3503 smile3503

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Magimon е обяснила почти всичко. Ние сме с Оргахим латекс, супер е!

# 12
  • Мнения: 2 591
ние за спалнята си взехме някаква марка технокорект! (момчето с изолацията ни препоръча марката) трябва да ви кажа, че цветът е доста наситен, а минахме само веднъж (отдолу имаме безцветен! грунд обаче)! сами си боядисвахме и сме много доволни! с две думи - препоръчвам го горещо  Peace

# 13
  • Мнения: 805
Един глас за Левис и от мен.
Предлагат наистина страхотна палитра. Перфектна покривност.
Обаче си струва цената. 5 литра излиза между 70 ( за бял ) и 100 ( с тониране ) лева, в зависимост от наситеността.
Струва си.

# 14
  • Мнения: 382
Аз гласувам за английският "CROWN" http://www.crownpaint.co.uk/ Наши познати боядисаха с него и са много доволни.Сега и ние купихме такъв Grinning След събота ще кажа отзиви( тогава ще боядисваме Mr. Green) Една кутия покрива между 17 и 20 кв.м., две ръце и  са около 40лв.

Общи условия

Активация на акаунт