раждането

  • 4 474
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 401
Платих, защото исках определен доктор да бъде до мен, макар че имах доверие на повечето от Шейново. Благодарение на моя гинеколог се чувствах спокойна през цялата бременност и в дългите часове на раждането!


Не се е коментирала сума, платих, колкото аз прецених. Peace

И при мен беше така! Дадох сума по мое осмотротрение + бутилка скъпо уиски, а майка ми му нарисува икона.

# 91
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Раждах  в Англия където не се плаща да родиш дете.

# 92
  • Мнения: 439
Не,не съм плащала,но попаднах на изключително професионален и мил екип

# 93
  • Мнения: 342
Не съм плащала на никого.Отидох да раждам когато ми изтекоха водите без никаква уговорка. Не ми обърнаха някакво по специално вномание  т.е повече от необходимото. А моите наблюдения за момичетата,които явно бяха платили не е мн.добро...поне този ден.Суетяха се в/у тях и им слагаха кво ли не  само и само да отчитат дейност. Вземаха момичета които нямаха никакви болки с предимство за епидурална от колкото другите коите се гънеха от болки,но кво да се прави. Имах чуството че те страдаха много повече от др. момичета.Важното е че родих здраво детенце и то без упойка и никой не е споменал за пари,а екипът се държеше много професионално.

# 94
  • Мнения: 4 621
Аз си платих съвсем легално 500 лв. за избор на екип в Света София. Беше единствено и само по мое желание Hug

# 95
  • Мнения: 1 212
Да, платих. Нелегално, под масата.
Не ми отказаха, даже си поискаха....

# 96
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да, платих. Нелегално, под масата.
Не ми отказаха, даже си поискаха....

Докато има  хора  които дават тези които "искат" няма да спрат да искат.Съжалявам че го казвам , но това "нелегално под масата" много ме дразни- ДОКОГА???
Magesta, нищо лично.
Вили

# 97
  • София
  • Мнения: 721
Да, платих. Нелегално, под масата.
Не ми отказаха, даже си поискаха....

Докато има  хора  които дават тези които "искат" няма да спрат да искат.Съжалявам че го казвам , но това "нелегално под масата" много ме дразни- ДОКОГА???
Magesta, нищо лично.
Вили

Е, лесно е да го кажеш след като си родила в Англия. Помисли си ако трябваше да раждаш в Шейново, след десетки ужасяващи истории, които си чувала и които най-важното са истински....дали нямаше да платиш. Ужасно неправилно е наистина...но би ли рискувала?! Аз не Naughty

# 98
  • Мнения: 2 587
Не съм плащала и съм изключително доволна от вниманието което ми обърнаха.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 907
Дадох пари, въпреки че лекарката ми не ми е искала. Така решихме с мъжа ми след като всичко мина благополучно.

# 100
  • Мнения: 1 555
Преди раждането на никого не съм плащала, а и самата ми лекарка нищо не е казвала за пари, а и аз не съм питала ! Но след раждането и дадохме пари, просто от благодарност за добре свършената работа, друг  е въпроса че доста се изръсихме, но нали всичко в името на детето ! Така че затова съм гласувала с Да !

# 101
  • Мнения: 1 004
Не съм плащала, първия път в Плевен, втория в Шейново.
В шейново си минах по каналния ред, единственото гадно беше че ме шиха без упойка.
Не бих платила и следващия път ако го има и всички следващи  Peace

# 102
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 709
Не съм плащала нищо. Бях планово секцио в МД София.

# 103
  • Мнения: 268
ДА. И не съжалявам. Имах предварителна уговорка с лекаря, който ми следи бременността. Беше ми безкрайно спокойно с него, защото му имах доверие. Родих бързо (за около 3 часа) и сравнително лесно. Само да отбележа, че преди да дойде моят доктор, дежурната лекарка ме беше нарочила за секцио, защото съм била с много тесен таз. Е, опровергахме я Sunglasses.
Между другото, не съм давала пари под масата. Платих си официално таксата за избор на лекар на касата на Тина Киркова Peace

# 104
  • Мнения: 223
Платих в болницата за вип условия и избор на лекар. Имах уговорка с лекаря и той предложи схемата. Така всички знаят че си плащаш и няма ситуации: платил на лекар, ама той не дал нищо на акушерката и тя се държи с теб като с куче.
Историята познава и такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт