раждането

  • 4 485
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не, но не съм раждала в България.
Явно е необходимо, за да се чувстваме сигурни, за да ни обърнат внимание. Заплатите им са мизерни за труда и натоварването. Не ги оправдавам, но и не търся вината САМО у тях.
Не е задължително, при някой ще е така, при друг не. Винаги можеш да се смениш. Поне имаш избор. Тук ако попаднеш на калпав доктор нито можеш да го смениш, нито да си платиш и ти остава да се молиш всичко да е наред. Та, медалът има винаги две страни, е се ядосвай  Hug

# 16
  • Мнения: X
Не, не съм плащала.
Раждах и двата пъти в Бургас, Без уговорки.Първото раждане при д-р Ризова.Второто при д-р Веселин Шик.И двамата не са си искали пари.За сметка на акушерките.Но и на тях не платих.

# 17
  • Мнения: 1 416
Не съм плащала. Раждах при приятелка на майка ми.

# 18
  • София
  • Мнения: 721
Платих си и още как Thinking
Не мога да рискувам с толкова важно нещо.
Дай Боже един ден да не се налага да си плащаме за нормално отношение!

# 19
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Платих на лекаря ми по собствено желание, защото го ангажирах да е на разположение.
и аз така. Специално за здравеопазването мнението ми е следното - Получаваш внимание и добро отношение само с пари и връзки

# 20
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Гласувах, че не съм плащала.
Имах уговорка, но лекарят не ми поиска нищо  Peace

 newsm10

И аз така, макар че платих на каса (съвсем "над масата") за избор на лекар и екип.

На този доктор бих платила и повече (на ръка), но едно, че той не ми поиска, и второ, че аз самата се чувствам адски неудобно да предлагам.  Embarassed Embarassed Embarassed Що така -- не знам?!  newsm78

# 21
  • Канада
  • Мнения: 494
Не,не съм плащала.Дори имаше осигурено всичко необходимо за след раждането-превръзки за мен,памперси за бебо,лансинокс за гърдите и не си спомням колко още неща....Всичко беше перфектно!

# 22
  • Мнения: 983
На болницата нищо не платих-но исках определен лекар да бъде на раждането Peace
много съм доволна от вниманието което получих и заради това 1 седмица след изписването отидохме да се видим вече извън болницата и оставихме като благодарност малка сума Peace
ако имам второ дете пак така бих постъпила-бях спокойна  Peace
И аз така Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 170
Платих си - исках определен лекар. Проследи ми цялата бременност, успяваше да ме успокои при всяко притеснение, а и преди това ми беше генеколог. В болницата беше на разположение 24 часа, всеки ден минаваше да ме види -доволна съм, втория път, живот и здраве пак при него. Смятам, че толкова важно нещо като раждането трябва да е планирано и не може да се рискува. Особенно като си помисля за какви други глупости си давам парите, просто не може да се сравни.

# 24
  • София
  • Мнения: 337
Родих в частна болница и си платих регламентирано и двата пъти.
пари на ръка не бих дала, дори на катаджия Naughty

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Раждах в частна клиника и съответно си платих!
Честно казано съм на мнение, че ние сме виновни, че лекарите искат пари. И от това страдат хора, които не могат да си позволят да платят.  Naughty

Абсолютно подкрепям! Докарали сме я до там, че ако не си платиш, наистина не знаеш какво ще ти се случи.

Аз бях абсолютно против плащането за раждане. И родих при дежурния екип. Това се превърна в голям кошмар за мен. Най-вече психологически. Живот и здраве за второто съм се зарекла, че може да гладувам и от залъка си да късам, но ще събера пари и ще родя или в частна болница, или ще платя достатъчно на лекар, за да имам спокойствие, сигурност и човешко отношение.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм смятала никога за нужно да плащам за нещо, което е задължение за лекаря. Не съм очаквала нищо специално, не съм чувствала потребност (личната ми нагласа е, че раждането си е моя работа, не на лекаря или акушерката) - и получих съвършено нормално отношение и при двете раждания.

# 27
  • Мнения: 537
Не, не съм плащала, исках да е лекаря, който ми следеше бременността, но в крайна сметка се отказах и не сбърках. Доволна съм много от екипа, който ме изражда и от д-р Вичев   bouquet

# 28
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Не,имах невероятен късмет и на смяна се падна точно лекаря,който ми следеше бременността.

# 29
  • Мнения: 447
Не съм си плащала ,но попаднах на страхотен екип  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт